EN

CA Immo: Warszawskie biurowce z wysokimi standardami

Artykuł sponsorowany
Elastyczność w dostosowaniu do zmieniających się potrzeb klientów, nowe technologie i utrzymanie właściwego balansu między wymaganiami korporacji i potrzebami jej pracowników – to dzisiaj największe wyzwania dla właścicieli biurowców, oceniają eksperci CA Immo. Właściciel oraz inwestor kilkudziesięciu obiektów biurowych w Europie Środkowo - Wschodniej, Niemczech i Austrii, zakończył właśnie ważny etap modernizacji ośmiu warszawskich obiektów i już myśli o kolejnych. Zachowanie wysokich standardów funkcjonalnych i estetycznych to ciągły proces zmian. Poziom najmu w obiektach CA Immo w Polsce sięga obecnie 97 procent.

Komfortowa przestrzeń w pracy

- Trudno przypisać określone standardy przygotowania przestrzeni biurowej do poszczególnej branży. To zależy od charakteru organizacji i często zmian, które właśnie przechodzi. Dlatego kluczową sprawą jest elastyczne podejście dewelopera czy właściciela – mówi Michał Krawczyk, Property and Building Manager w CA Immo. Zauważalną tendencją jest dzisiaj tworzenie otwartych przestrzeni, by móc swobodnie wymieniać myśli i dobrze integrować się z zespołem. To sprzyja efektywności pracy i buduje dobrą atmosferę. W pomieszczeniach zamyka się kafeterie, sale konferencyjne, czy gabinety prezesów – lokalizując jednak pomiędzy zespołami. Ważne są mobilne rozwiązania służące podziałowi powierzchni, by w każdej chwili móc je dostosować do bieżących potrzeb najemcy oraz wszelkie rozwiązania, które sprawią, że w pracy będziemy czuli się przyjemnie. Poza dobrym dostępem do światła dziennego użytkownicy biur zwracają uwagę na indywidualnie regulowane natężenie światła sztucznego, temperatury oraz właściwą ilość i jakość powietrza. - Biuro coraz częściej w swoim charakterze przypomina dom lub mieszkanie – pracownicy mają czuć się w nim swobodnie. Jednocześnie istotne jest, aby dobrze wyważyć proporcje pomiędzy klasycznym podejściem do organizacji przestrzeni biurowej, a chęcią zapewnienia pracownikom jak najbardziej przyjaznych warunków do pracy – zauważa Agata Wołos, Asset Manager w CA Immo. Planowanie przestrzeni to ciągła walka między efektywnym wykorzystaniem powierzchni, a komfortem pracy. Wiele firm korzysta z profesjonalnego wsparcia architektów i specjalistów od aranżacji biur. Przestrzenie upiększa się różną fakturą materiałów okładzin ściennych, sufitów, oryginalnym oświetleniem czy żywymi kolorami materiałów wykończeniowych. Budowanie stref relaksu, miejsc do gry na konsolach czy budek telefonicznych to już zwykle standard.

Równie ważne dla użytkowników biur jest otoczenie samego budynku. Przy biurowcu Saski Crescent można odpocząć na ławkach otoczonych zielenią albo pójść na spacer do znajdującego się w pobliżu Ogrodu Saskiego. Miejskie rabatki z różnorodną roślinnością powstały właśnie przy Warsaw Towers. Biurowce Warsaw Spire mają swój Plac Europejski z wieloma restauracjami, fontannami, czy sezonowym lodowiskiem miejskim. Wszystkie te elementy mają składać się na biuro, umożliwiające efektywną i przyjemną pracę.

Pracownik w centrum uwagi

Biurowce CA Immo zlokalizowane są zawsze w centrach miast. W Warszawie to Śródmieście, gdzie znajdują się m.in. Warsaw Towers, Saski Crescent, Saski Point, czy Wspólna, albo Ochota czy bliska Wola, w których zlokalizowane są biurowce: Sienna Center, Bitwy Warszawskiej oraz Warsaw Spire B i Warsaw Spire C. To bardzo dobre lokalizacje, świetnie skomunikowane niemal z wszystkimi rodzajami miejskiego transportu. - Łatwy sposób dotarcia do pracy skutecznie zmniejsza poziom stresu. Lokalizacja w centrum z pewnością temu sprzyja – mówi Agata Wołos. Firmy i w ślad za nimi deweloperzy oraz późniejsi właściciele obiektów biurowych, podążają za oczekiwaniami pracowników. Standardem budynków biurowych są już parkingi dla rowerów i hulajnóg, prysznice, bankomaty oraz sale fitness. Coraz większym powodzeniem cieszą się również powierzchnie wspólne, gdzie można swobodnie zjeść posiłek, odbyć nieformalne spotkanie lub napić się kawy. Wartością dodaną są z pewnością myjnie samochodowe, restauracje, kawiarnie, sklepy czy punkty krawieckie. W wielu biurowcach spotkać można także przedszkola, a nawet gabinety SPA. W Warsaw Spire, w przestrzeni garażu, zlokalizowane zostały paczkomaty. - Najemcy, szukając powierzchni biurowych, zwracają uwagę na usługi korespondujące. Chcemy podążać za tymi trendami. Chodzi przecież o to, by czas poza pracą móc poświęcić wyłącznie rodzinie, swoim pasjom czy rozrywkom - zwraca uwagę Agata Wołos.

Indywidualny concierge w naszym biurze

Ważną kwestią w planowaniu biura jest zapewnienie odpowiedniego standardu teleinformatycznego. Szybkie łącza światłowodowe, umożliwiające profesjonalne telekonferencje np. Warszawa – Singapur, gdzie wszyscy uczestnicy spotkania mogą się dobrze widzieć i słyszeć, nie powinny być niczym wyjątkowym. Deweloper musi zadbać o takie możliwości na etapie budowy instalacji obiektu i planowania przyszłej współpracy z operatorami. Na polski rynek powoli wkraczają aplikacje dla pracowników biurowców, pełniące rolę prywatnego concierge’a. CA Immo testuje je właśnie w swoich obiektach w Niemczech. Telefon stałby się pilotem do sterowania poszczególnymi funkcjami w biurze - z naszej, indywidualnej perspektywy. Wchodzilibyśmy do biura bez karty dostępu, ustawialibyśmy temperaturę pomieszczenia, natężenie światła, czy uruchamiali ekspres do kawy. Moglibyśmy też sprawdzić dostępność sal konferencyjnych albo upewnić się, czy nie czeka już na nas wcześniej umówiony gość. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze informacji o ewentualnych utrudnieniach w ruchu, albo awariach komunikacji miejskiej, by na czas dotrzeć do pracy. - Aplikacje to jest przyszłość najbliższych lat i one wskażą nam kierunki, w których warto dostosowywać budynki. Jednak jak każde nowe rozwiązanie technologiczne trzeba najpierw gruntownie je sprawdzić. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że nie wejdziemy do biura na spotkanie z milionowym kontrahentem, bo przypadkiem upuściliśmy telefon – zauważa Michał Krawczyk.

Eko- standardy

Wszystkie warszawskie biurowce CA Immo posiadają obecnie certyfikaty zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie bardzo dobrym lub doskonałym. Dla przyszłych najemców, wysokie standardy ekologiczne to podstawa. Dlatego zadbano o maksymalne wykorzystanie światła dziennego i oświetlenie ledowe. Standardem są czujniki natężenia światła w strefach wspólnych. Biurowiec Bitwy Warszawskiej wyposażony został w panele solarne, co skutecznie zmniejszyło koszty operacyjne budynku. Racjonalne gospodarowanie dotyczy także wykorzystania wody użytkowej oraz pozyskiwania wody szarej. Na jednym z warszawskich biurowców CA Immo zamontowane zostały ule, a miód zebrany w sezonie trafi w ręce najemców.Michał Krawczyk: Property and Building Manager CA Immo w Polsce Wszystkie powierzchnie wspólne w warszawskich biurowcach z portfolio CA Immo zostały unowocześnione. Mimo czasem kilkunastu lat obecności na rynku pozostają w bardzo dobrej kondycji funkcjonalnej i z ciekawym designem. To nowe recepcje, hole windowe, światła czy tereny zielone. Naszym zadaniem jest tworzenie komfortowych warunków do pracy i utrzymanie wysokiej wartości naszych obiektów. Budynek biurowy nigdy nie może być pozostawiony sam sobie. To ciągły proces zmian.
Agata Wołos, Asset Manager CA Immo w Polsce Biura stały się istotnym narzędziem rekrutacji pracowników. Właściciele budynków i prezesi firm widzą potrzebę stawiania na samego człowieka, uwzględniania jego potrzeb i oczekiwań. Lokalizacja miejsca pracy i jego dobra kondycja, ciekawy design czy funkcje dodatkowe mogą istotnie wpływać na decyzję o wyborze pracodawcy.

Zobacz galerię zdjęć biurowców CA Immo w Polsce.


CA Immo specjalizuje się w nieruchomościach biurowych w stolicach państw środkowoeuropejskich. Firma obsługuje pełen łańcuch wartości w dziedzinie nieruchomości komercyjnych: od wynajmu, przez zarządzanie, po budowę.

Portfolio nieruchomości CA Immo o wartości około 3,4 mld EUR to duże, śródmiejskie nieruchomości biurowe w środkowoeuropejskich miastach metropolitalnych. Około 49% obiektów znajduje się w Europie Wschodniej, 35% w Niemczech i 16% w Austrii.

Na polskie portfolio, które stanowi około 11% całkowitego portfela inwestycyjnego CA Immo, składa się osiem budynków biurowych w Warszawie: Warsaw Towers, Saski Crescent, Saski Point, Sienna Center, Wspólna 47/49, Bitwy Warszawskiej Business Centre oraz Warsaw Spire B i C.

Firma CA Immo została założona w 1987 roku, jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.Ostatnie nowości

Zarządzanie nieruchomościami

Technologia sprzymierzona

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by TC

Wyzwania związane z epidemią spowodują, że zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane w zarządzaniu budynkami będzie rosło coraz dynamiczniej – uważają eksperci firmy Knight Frank.

Rynek mieszkaniowy

Polska Sprzedaż rośnie, ale ostrożnie

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by TC

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku Develia sprzedała 423 lokale na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych, rok wcześniej firma znalazła nabywców 618 jednostek.

Infrastruktura

Polska Tramwajem przez jezioro

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by TC

Aldesa Construcciones Polska, główny wykonawca modernizacji linii tramwajowej na gdańskie Stogi, oddał do użytkowania inwestycję o łącznej wartości ok. 118 mln zł. Ponowne uruchomienie linii nastąpiło w 93 rocznicę jej otwarcia.

Technologie

Polska Nowy podmiot na rynku fotowoltaiki

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Śląskie Kamienice będą współpracowały z Columbus Energy przy projektach farm fotowoltaicznych – wspólnie będą wyszukiwać lokalizacje, projektować, finansować, budować i uruchamiać wolnostojące instalacje.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Świat Zeskanują wnętrza biur

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Firmy Matterport i Cushman & Wakefield zawarły porozumienie, dzięki któremu klienci C&W będą mogli skorzystać z rozwiązania umożliwiającego skanowanie wnętrz nieruchomości komercyjnych i oglądanie ich w technologii 3D.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Podkarpacie z pierwszym IDS-em

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Nowy dworzec w Sędziszowie Małopolskim został otwarty dla podróżnych, to pierwszy z dwóch dworców w województwie podkarpackim realizowanych w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych.

Infrastruktura

Polska Obwodnica Pisza coraz bliżej

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Zatwierdzony został program inwestycji dla budowy obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63, powstanie odcinek o długości około 3,6 km dostosowany do tranzytowego ruchu samochodowego osobowego i ciężarowego.

Budownictwo

Polska Rewolucja przy Rewolucji

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

W Łodzi ruszyła rewitalizacja trzech sąsiadujących ze sobą kamienic przy ul. Rewolucji, powstaną w nich mieszkania, lokale użytkowe i świetlice artystyczne.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Archicom zadowolony z wyników

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Grupa Archicom sprzedała w pierwszym półroczu 2020 roku łącznie 513 lokali i podpisała 690 aktów notarialnych. W drugim kwartale roku spółka sprzedała 220 lokali.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Od Marvipolu 112

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Marvipol wstępnie podsumował sprzedaż swoich lokali w drugim kwartale, firma sprzedała w tym okresie 112 mieszkań i lokali usługowych za kwotę 66,7 mln zł.

Infrastruktura

Polska Budujemy mosty dla regionów

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Budowa przeprawy przez rzekę Bug pomiędzy miejscowościami Granne i Krzemień Wieś ruszy już wkrótce, projekt otrzymał właśnie dofinansowanie z programu "Mosty dla Regionów".

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Kawałek morza na lądzie

schedule 03 lipca 2020
Opr./edited by AKL

DB Schenker otworzył w Sosnowcu magazyn CFS (Container Freight Station), który umożliwi konsolidację i dekonsolidację kontenerów drobnicowych. Operator logistyczny uruchomił cztery linie oceaniczne z chińskich portów w Szanghaju, Ningbo, Hongkongu i Shenzhen.

Zarządzanie nieruchomościami

Kierowniku, zapłać apką

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

Sieć Aldi zmieniła system parkowania przed swoimi obiektami – płatność za postój będzie można uregulować za pomocą aplikacji mobilnej, a wszystkie parkingi będzie obsługiwał tylko jeden operator.

Hotele

Polska / Europa Europa dołączy do Tribe

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

Jesienią do Europy zawitają pierwsze hotele Tribe, lifestylowa marka Accora była do tej pory dostępna jedynie w Australii. Pierwszy hotel pod tym szyldem w Polsce ze 116 pokojami zostanie otwarty w Warszawie przy ul. Brackiej w 2021 roku. 

Biura i projekty wielofunkcyjne

Europa Środkowo-Wschodnia Przyszłość jest elastyczna

schedule 02 lipca 2020
Nathan North
redaktor sekcji angielskiej

Od czasu powstania osiem lat temu, czyli niedługo po ogólnoświatowym kryzysie, węgierski operator biur serwisowanych New Work stale kroczył ścieżką wzrostu. Teraz, w wyniku kolejnego kryzysu, może urosnąć jeszcze bardziej – twierdzi prezes zarządu Hubert Abt, który udzielił nam wywiadu na wyłączność.

Rynek mieszkaniowy

Polska Coliving - reaktywacja

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Dzielenie przestrzeni, czyli jedna z podstawowych zasad działania projektów colivingowych, zdaje się być zupełnym przeciwieństwem pandemicznej izolacji. Jednak wbrew pozorom, to właśnie taka forma zamieszkiwania może być łatwiejszym i przyjemniejszym sposobem przeżycia kwarantanny.

Zielone budownictwo

Serenada podwójnie zielona

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

Krakowskie Centrum Serenada, wybudowane i zarządzanie przez spółkę Mayland Real Estate, otrzymało certyfikat BREEAM-In Use z najwyższą możliwą oceną ,,Outstanding” w kategorii "Zarządzanie obiektem" (Building Management) oraz z oceną „Excellent” za walory konstrukcyjne obiektu i jego wykonanie (Asset Performance).

Biura i projekty wielofunkcyjne

Face2Face pod wiechą

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

Zakończyły się prace przy konstrukcji drugiego etapu katowickiego projektu Face2Face Business Campus, inwestycja będzie gotowa w listopadzie tego roku. 

Biura i projekty wielofunkcyjne

W tej bitwie wszyscy wygrali

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

W stołecznym biurowcu Bitwy Warszawskiej Business Center rozpoczął funkcjonowanie Urząd do Spraw Cudzoziemców, ponadto umowę najmu przedłużyła firma Rettenmaier, a Warner Bros Entertainment Polska dobrał dodatkową powierzchnię.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Upadłość i co dalej?

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by AKL

Branża retail jest w niełatwej sytuacji. Po zamknięciu łódzkiej Sukcesji rynek zastanawia się, czy kolejne galerie handlowe może czekać ten sam los.

Najnowsze w Artykuł sponsorowany

schedule 06 marca 2020

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 – internauci wybrali

Zakończyło się głosowanie internautów dwunastej edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 130 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Laureaci odbiorą nagrody na uroczystej Gali, która odbędzie się 7 kwietnia 2020 roku w EC1 Łódź- Miasto Kultury w Łodzi. Tego dnia zaprezentowane zostaną także wyniki głosowania jury oraz poznamy zdobywcę nagrody Grand Prix 2019.

schedule 03 marca 2020

Women in Real Estate

6 marca, w siedzibie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, odbędzie się spotkanie w ramach działalności WIREP: warsztat pt. „Kobiece wypalenie – jak do niego dochodzi i jak mu przeciwdziałać”.

schedule 25 lutego 2020

SKYSAWA w europejskiej czołówce

SKYSAWA, flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., otrzymała nominację do BREEAM Award 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”. Budynek A tego nowoczesnego kompleksu biurowo-handlowego powstającego w samym centrum Warszawy jako jedyny z Polski konkuruje o tytuł najlepszego projektu z inwestycjami realizowanymi w Londynie, Brukseli i Rotterdamie.

schedule 29 października 2019

15 lat Savills w Polsce

Równo 15 lat temu, w 2004 roku założony został polski oddział międzynarodowej firmy doradczej Savills. W ramach obchodów jubileuszu firma zaprezentowała m.in. trzy nowe filmy z cyklu True people of real estate.

schedule 29 października 2019

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Katowicach

mBank S.A.ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Katowicach przy ul. Powstańców 43 (skrzyżowanie z ul. Damrota).

schedule 12 września 2019

CA Immo: Warszawskie biurowce z wysokimi standardami

Elastyczność w dostosowaniu do zmieniających się potrzeb klientów, nowe technologie i utrzymanie właściwego balansu między wymaganiami korporacji i potrzebami jej pracowników – to dzisiaj największe wyzwania dla właścicieli biurowców, oceniają eksperci CA Immo. Właściciel oraz inwestor kilkudziesięciu obiektów biurowych w Europie Środkowo - Wschodniej, Niemczech i Austrii, zakończył właśnie ważny etap modernizacji ośmiu warszawskich obiektów i już myśli o kolejnych. Zachowanie wysokich standardów funkcjonalnych i estetycznych to ciągły proces zmian. Poziom najmu w obiektach CA Immo w Polsce sięga obecnie 97 procent.

schedule 04 września 2019

9. PLGBC Green Building Symposium

POLSKA Driving positive change. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 9. edycję PLGBC Green Building Symposium. W programie zaplanowano 4 sesje tematyczne, prelekcje, prezentacje gamechangers, casestudies, debaty panelowe.Największei najbardziej wpływowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbędzie się 3 października br. w The Tides w Warszawie.

schedule 01 sierpnia 2019

Zainwestuj w branżę fitness!

W Europie wciąż trwa moda na bycie fit. Beneficjentami tego trendu są nie tylko osoby prowadzące zdrowy tryb życia, ale także przedsiębiorstwa działające w branży fitness. Obecnie do europejskich klubów fitness uczęszcza blisko 62,2 mln osób, czyli o 3,5 proc. więcej niż rok temu. Przychody klubów wyniosły w 2018 roku 27,2 mld euro. Jak wynika z szóstej edycji raportu „The European Health & Fitness Market 2019”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive polski rynek usług fitness w kolejnych latach nadal będzie się rozwijał.

schedule 12 lipca 2019

Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

POLSKA Aż 78% Millenialsów uważa jakość miejsca pracy za ważny czynnik przy wyborze pracodawcy. Dlatego w erze ogromnej konkurencji na rynku pracy, komfortowe biuro może okazać się najskuteczniejszym wabikiem. Trend ten dotyczy rywalizacji o wszystkie talenty, nie tylko te z generacji Y. By wyróżnić się i zyskać w oczach pracowników, firmy stawiają m.in. na atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzeń, która gwarantuje dobre samopoczucie, redukuje stres i zwiększa produktywność. Właśnie takich biur, stworzonych z myślą o wielopokoleniowym zespole, poszukują organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019. Zgłoszenia zbierane są do 26 lipca!

schedule 13 czerwca 2019

Prawdziwe oblicze rynku nieruchomości

True people of real estate to kampania z okazji 15-lecia Savills w Polsce, prezentująca pracowników firmy, jako jej największą wartość, a także pokazująca cechującą ich kreatywność, oddanie i wytrwałość, przejawiające się zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

schedule 03 czerwca 2019

Sprawdź, czy masz najlepsze biuro w Polsce!

POLSKA Aż 76% osób pomiędzy 18 a 34 rokiem życia deklaruje, że wygląd biura wpływa na to, w jaki sposób postrzegają firmę – wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos . Odpowiedni design może więc przyciągnąć nowych pracowników, a także sprawić, że obecni będą czuli się w nim lepiej. Jeśli pracujesz w biurze, którym warto się pochwalić, zgłoś je do trzeciej edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019, organizowanego przez CBRE. Zgłoszenia są zbierane od 22 maja do 30 czerwca br. w aż 16 kategoriach, m.in. na najlepszą przestrzeń konferencyjną, strefę rekreacji czy biuro w branży finansowej.

schedule 10 maja 2019

Real Estate Meeting 2019

POLSKA 14 i 15 maja 2019 roku, Warszawa i jej przyszłość stanie się głównym tematem wyjątkowego wydarzenia – Real Estate Meeting 2019. Jest to kolejna już edycja corocznej serii warsztatów i paneli dyskusyjnych, podczas których poruszane są najważniejsze trendy i wydarzenia z polskiego rynku nieruchomości. Organizatorami tegorocznego Real Estate Meeting są, działające przy warszawskiej Szkole Głównej Handlowej Studenckie Koło Naukowe Inwestycji i Nieruchomości, gromadzące młodych entuzjastów branży oraz jego strategiczni partnerzy – m.in. Colliers International, Echo Investment czy Globalworth. Hasłem przewodnim tegorocznej inicjatywy jest „The modern way of developing cities”.

schedule 12 kwietnia 2019

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2018 za nami

POLSKA W gościnnych progach warszawskiego Hotelu Vienna House Mokotów Warsaw, 4 kwietnia 2019 roku, odbyła się gala wręczenia nagród w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2018. Uroczystość, podczas której laureaci osobiście odbierają nagrody z rąk zdobywców laurów z lat poprzednich, Grupa Sztuka Architektury zorganizowała już po raz czwarty. Goście gali mogli nie tylko debatować o architekturze czy podziwiać ją w nagrodzonych projektach – piękna architektura hotelowych wnętrz była też scenerią tego spotkania. Na zakończenie uroczystości odbył się spacer architektoniczny po obiekcie, który przybliżył uczestnikom nieco kulis powstania projektu.

schedule 10 kwietnia 2019

A+V świeci jasno w Sagittariusie

Wrocławska firma A+V zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem systemów audiowizualnych w przestrzeniach biurowych zmieniła siedzibę i przeniosła się do biurowca Sagittarius Business House w centrum Wrocławia.

schedule 01 kwietnia 2019

Ekskluzywna nieruchomość w centrum Wrocławia

schedule 01 kwietnia 2019

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Lublinie

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż własności nieruchomości położonej w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 6 działka gruntu nr 71 o powierzchni 596 m2, KW nr LU1I/00002752/8) zabudowanej budynkiem biurowo-usługowym (o powierzchni ok. 2017 m2).

schedule 12 marca 2019

XI edycja Real Estate Case Day

POLSKA 19 marca rozpocznie się XI edycja Real Estate Case Day, jednego z flagowych projektów Studenckiego Koła Inwestycji i Nieruchomości, działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

schedule 05 marca 2019

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2018 – internauci wybrali

POLSKA Zakończyło się głosowanie internautów w 11. edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Zwycięzców wybrano z puli ponad 100 obiektów zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Laureaci odbiorą nagrody na uroczystej gali, która odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku w warszawskim Hotelu Vienna House Mokotów Warsaw. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną także wyniki głosowania jury oraz poznamy zdobywcę nagrody Grand Prix 2018.

schedule 01 marca 2019

The City of Poznan kick-off meeting: co-creating a metropolitan area between Warsaw and Berlin

Prezydent Miasta Poznania zaprasza na oficjalne otwarcie stoiska Miasta Poznania podczas targów MIPIM 2019.

schedule 21 lutego 2019

Plebiscyt Polska Architektura XXL– wybierz najlepszą realizację 2018

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury, którego celem jest podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze, które obejmuje trzy kategorie: kubaturę, wnętrza i krajobraz. Głosowanie internautów potrwa do 28 lutego 2019 r.

Kategorie