EN

Kompletne rozwiązania systemowe

W zakresie rozdziału i przesyłu energii oraz automatyki dominowała w ostatnich latach pozioma i pionowa integracja procesowa, czyli: komunikacja wewnątrz poszczególnych poziomów i wymiana danych od urządzenia końcowego do centrali sterowania. Obecnie można zintegrować wszystkie obszary, od opracowania projektu do jego pełnej realizacji i uruchomienia

W wyniku coraz większego skomplikowania i wzajemnych zależności procesów oraz nacisku na optymalizację kosztów, klienci coraz wyraźniej akcentują zapotrzebowanie na inteligentne kompleksowe rozwiązania systemowe. Wymagania te można zaspokoić poprzez redukcję ilości elementów pośredniczących. Wówczas procesy stają się coraz bardziej efektywne, a potencjalne możliwości optymalizacji kosztów są wyraźnie widoczne.
Analiza rozwiązań elektroenergetycznych i automatyki już na etapie planowania inwestycji, a następnie projektowania, owocuje przejrzystymi koncepcjami rozdziału energii i mniejszymi kosztami. W tym kontekście zmienia się funkcja i znaczenie Dostawcy Kompletnych Rozwiązań Systemowych, jakim jest firma Moeller Electric.

Systemowe koncepcje rozdziału energii
Wraz ze zmieniającymi się zależnościami pomiędzy poszczególnymi gałęziami gospodarki i procesami w nich zachodzącymi, na całym świecie wzrasta zapotrzebowanie na jakościowo lepsze, bardziej niezawodne i kompleksowe zaopatrzenie w energię elektryczną. W takiej sytuacji innowacyjne systemowe koncepcje rozdziału energii stają się jednym z bardziej istotnych czynników konkurencyjności.
W wyniku wzrastającego stopnia skomplikowania i integracji procesów pojęcie Dostawcy Kompletnych Rozwiązań Systemowych nabiera coraz większego znaczenia. W tej funkcji staje się on partnerem dla opracowania oraz realizacji przemyślanych całościowo koncepcji zintegrowanego rozdziału energii i jest w stanie ograniczyć ilość elementów pośredniczących, a przez to nie tylko zmniejszyć koszty, ale również zwiększyć niezawodność działania systemu.

Znaczenie rozwiązań elektroenergetycznych
Aby zwiększone zapotrzebowanie na dostawę inteligentnej energii ,we właściwym czasie - we właściwym miejscu - we właściwej ilości" ustawić w odpowiedniej relacji do kosztów, problemy rozwiązań elektroenergetycznych powinny pojawić się na wczesnym etapie opracowywania założeń, a następnie projektowania instalacji.
W oparciu o zdefiniowane rozwiązania można określić punkty ciężkości oraz punkty krytyczne poboru energii, z których wynikać będą dane dotyczące zapotrzebowania na energię i jej rozdział. Ponadto można przeanalizować możliwe sposoby rozdziału energii. Wynikają z tego: optymalny dobór urządzeń, optymalne trasy elektryczne oraz wybór odpowiednich rozwiązań (szynoprzewody czy kable).
Istnieje możliwość przewidzenia konieczności rozbudowaniu układów rozdziału energii, gdy w przyszłości nastąpi zmiana zakresu czy rodzaju produkcji, a przez to wzrost zapotrzebowania na energię. Urządzenia mogą być tak opracowane, że przeprowadzenie późniejszej rozbudowy da się zrealizować szybko, sprawnie i stosunkowo niedrogo.
Wczesne włączenie tematyki systemowych rozwiązań rozdziału energii w kompletne planowanie rozwiązań technologicznych obiektu, umożliwia optymalizację nie tylko rozdziału energii, ale również całkowitych kosztów inwestycji. Poprzez celowe zastosowanie inteligentnych urządzeń, połączonych z dobrze przemyślanymi systemami rozdziału energii, istnieje możliwość uzyskania przejrzystości zarówno koncepcji jak i kosztów.

Rola dostawcy kompletnych rozwiązań systemowych
W zależności od wielkości, stopnia skomplikowania i wymagań dotyczących niezawodności działania głównego projektu, współpraca pomiędzy inwestorem, a Dostawcą Kompletnych Rozwiązań Systemowych może trwać wiele lat, począwszy od opracowania koncepcji przez realizację, aż do działań serwisowych. Zmieniają się również ich role i zadania. Obecny trend wskazuje jednoznacznie zmianę punktu ciężkości z pozycji dostawcy urządzeń do roli partnera.
Moeller Electric jako Dostawca Kompletnych Rozwiązań Systemowych jest niezawodnym partnerem od pierwszego pomysłu, przez etap realizacji, aż do nadzoru nad funkcjonującym układem.

Kategorie