EN

Warszawa Wileńska - odjazd!

Centrum handlowe Warszawa Wileńska z hipermarketem Carrefour, stoma butikami w galerii handlowej oraz z dworcem kolejowym i pięćdziesięcioma sklepami przy peronach zostało otwarte 13 kwietnia przy skrzyżowaniu Targowej z Al. Solidarności na warszawskiej Pradze. Inwestorem wartego 350 mln zł przedsięwzięcia była grupa ERE (European Retail Enterprises) znana w naszym kraju dzięki swoim firmom: inżynieryjnej BEG Polska i odpowiadającej za marketing oraz komercjalizację obiektów handlowych CEFIC Polska. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ABI ARPES.
Centrum Warszawa Wileńska ma powierzchnię 117 tys. mkw., w tym 63 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Hipermarket Carrefour znajduje się na drugim piętrze obiektu i zajmuje 21,9 tys. mkw., galeria handlowa ze stu pięcioma sklepami (7 najemców średniej wielkości, 13 punktów gastronomicznych i 85 innych obiektów, m.in. Reserved, Gino Rossi, RTV Euro AGD, Giacomelli Sport) 16,5 tys. mkw., 14.1 tys. mkw. zajmują biura, na trzech kondygnacjach znajduje się płatny parking mogący pomieścić 1200 samochodów. W momencie otwarcia obiektu cała powierzchnia handlowa była już wynajęta. W należącej do PKP części obiektu znajduje się dworzec kolejowy Warszawa Wileńska o powierzchni prawie 9 tys. mkw. Na terenie dworca, przy jednym z peronów, znajduje się ok. 50 sklepów o łącznej powierzchni ok. 1800 mkw. użytkowanych przez stowarzyszenie kupców Gildia. Część kolejowa obiektu zostanie oddana do użytku za kilka tygodni.
Carrefour w C.H. Warszawa Wileńska jest czwartym w Warszawie i jedenastym w Polsce sklepem tej marki. Firma chce jeszcze w tym roku zainwestować 650 mln zł, m.in. w dwie już rozpoczęte budowy kolejnych sklepów. Pomimo tego, że we Francji duże obiekty handlowe budowane w centrach największych miast należą do rzadkości, Guy Yraeta, szef Carrefour Polska, nie uważa polskiego rynku za łatwiejszy od francuskiego. - Nad Wisłą jest 120 hipermarketów, we Francji zaś 2 tys. Tu jest jeszcze sporo do zrobienia.

Kategorie