EN

Żeglują tak jak budują

Ponad setka osób – przedstawicieli firm budowlanych, deweloperskich i inwestycyjnych oraz reprezentanci władz wschodnich województw Polski – a do tego słońce, szalony wiatr oraz błękit Adriatyku. Czy można chcieć czegoś więcej?! Raczej nie. Tego wszystkiego zakosztowali uczestnicy regat T4B Cup 2007, którym patronował „Eurobuild Poland”

Rywalizacja załóg 12 jachtów rozpoczęła się 17 września w Sukosanie, największym porcie chorwackim. Żeglarze zmagali się w 3 kategoriach jachtów: 37-, 40- i 44-stopowych. Nad ich bezpieczeństwem czuwali organizatorzy, czyli firma T4B, która pływała na trzech dodatkowych łodziach. W ciągu 5 dni budowlane wilki morskie odwiedziły porty: Ist, Sali, Romanticę, a wspólną przygodę zakończyły ponownie w Sukosanie.

W kategorii jachtów 37-stopowych bezkonkurencyjny okazał się team: Arris Computer, BRE Bank, Novar Austria i Strabag. Drugie miejsce zajęła firma SEEN Technologie, a na trzecim miejscu uplasowała się załoga firm: Came i RST. W kategorii jachtów 40-stopowych linię mety przekroczył jako pierwszy team Peri Polska. Tuż za nim podążało Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne zajmując drugie miejsce, natomiast trzecią pozycję wywalczyła załoga Modzelewski & Rodek. Żeglarze z firmy Warbud okazali się nie do pobicia w kategorii jachtów 44-stopowych. Sprawnością wykazał się także Mostostal Warszawa, który zajął drugie miejsce, PBG wywalczyła trzecie miejsce.

Tegoroczna impreza sportowa została połączona z seminarium pod tytułem „Inwestycje na wschodniej ścianie Polski w latach 2007-2009”, podczas którego dyskutowano m.in. o możliwości zakupu gruntów, inwestycjach na terenach parków technologicznych oraz włączeniu się w realizację „Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013”. Cenne kontakty można było nawiązać z przedstwicielami województw podkarpackiego i podlaskiego.

Żeglarze współzawodniczyli także w konkursie fotograficznym na najładniejsze zdjęcie z regat. Ze 100 zgłoszonych dzieł najlepsze ujęcie wykonała Katarzyna Chełstowska z Mostostalu Warszawa, drugie miejsce należało do Anny Łąckiej z Globe Trade Centre, a trzecie zajęła Marta Sokołowska z Lambert Smith Hampton Polska.

Podobnie jak w minionym roku na uczestników regat czekały także dodatkowe atrakcje np. wyścig pontoników, przeciąganie liny, zawody pływackie oraz poszukiwanie skarbu bosmana. W wyśmienity nastrój uczestników wprowadzał w tym roku DJ Krzysztof serwując gorące rytmy latynoamerykańskie oraz największe polskie hity minionych lat.

Ostatniego wieczoru odbyło się uroczyste zakończenie seminarium, regat T4B Cup 2007 oraz przekazanie nagród zwycięzcom. Robert Szczepankowski, prezes zarządu T4B, wręczył puchary w kategorii ogólnej. Na najwyższym podium znalazła się firma Peri Polska, drugie miejsce zajęła firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne, a trzecie Warbud.

Kolejna – trzecia – edycja regat odbędzie się we wrześniu 2008 roku.