EN

Elastyczny pracownik w elastycznym biurze

Elastyczność w odniesieniu do rynku pracy to dzisiaj nie tylko tak pożądana przez pracodawców miękka kompetencja, która pozwala pracownikowi dopasować się do nowych sytuacji zawodowych i sprostać rosnącym oczekiwaniom ze strony zatrudniającej go organizacji. Coraz częściej mówiąc o elastyczności mamy również na myśli miejsce, w którym praca jest wykonywana. I to właśnie tak rozumiana elastyczność – według globalnego badania opinii przeprowadzonego w minionym roku przez Mindspace, we współpracy z OnePoll – aż dla 92 proc. pracowników jest najbardziej oczekiwanym aspektem nowego wzorca pracy.

Nowy typ biura powinien być więc przestrzenią, która w sposób elastyczny łączy przyzwyczajenia pracowników nabyte podczas pracy zdalnej z funkcjonalnością, technologią oraz społeczną funkcją. Pięknie zaprojektowane butikowe, prywatne biura, designerskie sale konferencyjne z zaawansowanym technologicznie zapleczem i rozwiązaniami IT czy strefy wypoczynkowe – to dzisiaj składa się na idealną przestrzeń do pracy, która jest zarówno miejscem sprzyjającym kreatywności, jak i zapewniającym interakcję zespołów i pomagającym w nawiązywaniu relacji z otoczeniem.

Taką elastyczność oraz na nowo zdefiniowane pojęcie “miejsca pracy”, które na pierwszym planie stawia zdrowie i dobrostan pracowników, oferują zyskujące z roku na rok coraz większą popularność właśnie biura typu flex. Również z perspektywy pracodawców są rozwiązaniem niezwykle korzystnym, co potwierdzają twarde dane. W Warszawie – tylko do końca czerwca 2022 roku – popyt na elastyczne przestrzenie biurowe był o 140 proc. wyższy niż w całym 2021 roku. Flex office są bowiem dla firm alternatywą dla tradycyjnie wynajmowanych biur z konkretną liczbą metrów kwadratowych i długoterminową umową. Elastyczne przestrzenie biurowe dzięki spersonalizowanym usługom i szerokiej ofercie udogodnień, w pełni odpowiadają na równie elastyczne potrzeby najemców i ich pracowników.

Kategorie