EN

Londyn 2.0 w Warszawie

POLSKA Otwarto flagowy salon Reserved w warszawskiej galerii Złote Tarasy. Lokal został zaprojektowany według najnowszego konceptu – open to public, który po raz pierwszy zrealizowano w sklepie Reserved przy Oxford Street w Londynie.

Dwupoziomowy lokal w Złotych Tarasach ma 2,5 tys. mkw. Powstał w miejscu salonu marki Marks & Spencer, która wycofała się z Polski. – Nowy salon nazwaliśmy Londyn 2.0, ponieważ jest to nasz flagowy sklep w Warszawie w najnowszym koncepcie open to public wykorzystanym po raz pierwszy w londyńskim salonie. Nieco go jeszcze ulepszyliśmy i oferujemy klientom przestrzeń na poziomie światowym – powiedział Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes zarządu LPP.

– Debiut Reserved na rynku brytyjskim wyznaczył nowe standardy dla działalności naszej firmy. Chcemy, aby każdy z naszych salonów był na poziomie zachodnioeuropejskim. Taki standard spełniają już nasze inwestycje w największych miastach Niemiec i w Londynie. Dlatego kolejny flagowy salon w stolicy, zaprojektowaliśmy zgodnie z nowatorskim konceptem open to public. Zgodnie z nim wszystko musi znajdować się na linii wzroku klienta i w zasięgu jego ręki. Dzięki temu, klienci bez przekraczania progu będą w stanie objąć wzrokiem całą kolekcję – zaznacza Olimpia Patej, dyrektor ds. inwestycji LPP.

W połowie przyszłego roku koncept open to public zostanie wdrożony w warszawskim centrum handlowym Arkadia.

– Jesteśmy przekonani, że usytuowanie naszego flagowca w tak prestiżowej lokalizacji przyniesie prognozowane efekty sprzedażowe. Wraz z otwarciem salonu Reserved, poszerzamy obecność marek LPP w Złotych Tarasach, gdzie z powodzeniem działają już salony Cropp, Sinsay i Mohito. Tym samym wraz z otwarciem Reserved, łączna powierzchnia salonów marek LPP w Złotych Tarasach wynosić będzie 4,4 tys. mkw. – dodaje Przemysław Lutkiewicz.

W sklepie zainstalowano najnowsze systemy oświetleniowe, klimatyzacyjne i wentylacyjne. Jest tu także miejsce do ładowania telefonów. Dużą rolę odgrywają także ekrany ledowe, na których pojawia się oferta modowa firmy i treści marketingowe. Poza tym przymierzalnie są sterowane przez system wskazujący osobie zajmującej się obsługą przymierzalni zajętość miejsca. Przedstawiciele firmy zaznaczają także, że kładą duży nacisk na właściwą obsługę klienta.

– Do końca tego roku otworzymy jeszcze 20 nowych bądź zmodernizowanych salonów LPP w Polsce – podkreśla Olimpia Patej.

W 2018 LPP planuje dalszy, intensywny rozwój zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej – spółka otworzy salony swoich marek m.in. w Kazachstanie, Izraelu i Słowenii. Łącznie planowane jest otwarcie ponad 70 nowych salonów w 2018. Najsilniej rozwijana jest sieć najmłodszej marki w portfolio spółki – Sinsay. Liczba salonów Sinsay wzrośnie aż o 25 proc. w 2018 roku.

Kategorie