EN

Hotele

Hotele

Polska B&B Hotels szuka nowych lokalizacji

schedule 27 października 2020
Opr./edited by AKL

Sieć B&B Hotels, która w swojej ofercie posiada ponad 500 hoteli, zapowiada kolejne otwarcia. Sieć poszukuje nieruchomości do wynajęcia m.in. w Polsce.

Hotele

Polska Nowy Hampton by Hilton w 2023 roku

schedule 07 października 2020
Opr./edited by AKL

Na styczeń 2023 roku zaplanowano uruchomienie nowego hotelu Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne. Obiekt zaoferuje 135 pokoi w standardzie trzech gwiazdek i będzie częścią projektu Business Park Poznańska.

Hotele

Europa Ekspansja grupy B&B Hotels

schedule 01 października 2020
Opr./edited by AKL

B&B Hotels planuje do 2021 roku uruchomić nowe obiekty w całej Europie, w tym w Polsce.

Hotele

Polska Podróże służbowe siłą napędową branży hotelarskiej

schedule 29 września 2020
Opr./edited by GŚ

Raport firmy doradczej Cresa Polska pt. „Rynek hotelowy na tle rozwoju rynku biurowego w Polsce” wskazuje na zależność w rozwoju branż: biurowej i hotelarskiej oraz ich dynamiczną ekspansję od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

Hotele

Węgry A&o wchodzi na Węgry

schedule 04 września 2020
Opr./edited by AKL

Marka A&o Hostels poszerzyła swoje portfolio o Węgry. Nowy hotel został otwarty w dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt). Najnowszy A&o posiada 108 pokoi i 412 łóżek.

Hotele

Łotwa Accor działa na Łotwie

schedule 04 września 2020
Opr./edited by AKL

Grupa Accor podpisała umowę z luksemburskim holdingiem Financiere Le Rachinel Sarl na nowy hotel w Rydze. Otwarcie obiektu jest planowane na październik 2020 roku. Do dyspozycji gości będą 83 pokoje. Po renowacji w 2022 roku hotel będzie funkcjonował pod marką Tribe.

Hotele

Europa Najdrożej na Wyspach, najwięcej w Niemczech

schedule 02 września 2020
Opr./edited by AKL

Z powodu niepewności związanej z pandemią w pierwszej połowie 2020 roku na europejskim rynku hotelowym znacząco wzrósł odsetek inwestorów koncentrujących się ponownie na rodzimych rynkach. Inwestorzy europejscy odpowiadali za 78 proc. odnotowanej wartości transakcji inwestycyjnych, która wyniosła 5,7 mld euro (spadek o 55 proc. rok do roku) – podaje Cushman & Wakefield.

Hotele

Polska Marina z widokiem na... morze

schedule 28 sierpnia 2020
Opr./edited by AKL

Rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji Marina Royale o nazwie VistaMar, budynek powstaje przy wejściu do portu w Darłówku.

Hotele

Polska Best Western na przekór wirusowi

schedule 25 sierpnia 2020
Opr./edited by TC

Otwarty został Best Western Plus Hotel Warsaw, czwarty obiekt sieci Best Western Hotels & Resorts w stolicy. Hotel mieszczący się w Wawrze przy ul. Kosmatki 8 oferuje 100 pokoi i dziewięć sal konferencyjnych, a wkrótce obok niego powstanie budynek biurowy.

Hotele

Polska Grano Apartments oficjalnie otwarte

schedule 20 sierpnia 2020
Opr./edited by TC

Na gdańskiej Wyspie Spichrzów otwarto Grano Apartments Old Town, część apartamentową kompleksu Grano Residence. Goście apartamentów mogą korzystać z  udogodnień znajdujących się w sąsiednim Hotelu Grano, który działa od maja tego roku.

Hotele

Polska Powoli i niepewnie, najbardziej w Krakowie

schedule 13 sierpnia 2020
Opr./edited by AKL

Polska, jako jeden z pierwszych krajów, zezwoliła na ponowne otwarcie hoteli. Mimo to okres zamknięcia i zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny odbije się na branży w dłuższej perspektywie. Relatywnie najmniej ucierpiał Wrocław, natomiast w najtrudniejszej sytuacji jest Kraków – wskazuje raport CBRE „Rynek hotelowy w Polsce I poł. 2020”.

Hotele

Polska Koniec wrocławskiego Sofitelu

schedule 04 sierpnia 2020
Opr./edited by AKL

Zarząd Orbisu zdecydował, że hotel Sofitel Wrocław Old Town nie zostanie ponownie otwarty. Działalność obiektu została wcześniej zawieszona ze względu na pandemię.

Hotele

Polska Hotele wejdą do gry?

schedule 03 sierpnia 2020
Opr./edited by AKL

Choć rynek hotelowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, można mówić o wciąż niewykorzystanym potencjale inwestycyjnym tego sektora. Przeciętnie, w ciągu roku w całym kraju zamyka się o połowę mniej transakcji hotelowych niż w samym tylko w Berlinie.

Hotele

Polska Nobu startuje w Warszawie

schedule 03 sierpnia 2020
Opr./edited by AKL

Został otwarty Nobu Hotel Warsaw – pierwszy obiekt grupy Nobu Hospitality w Polsce, 12 hotel i 43 restauracja tej marki na świecie. Założycielami sieci są Nobu Matsuhisa, Robert de Niro oraz Meir Teper.

Hotele

Legnicka do wglądu

schedule 20 lipca 2020
Opr./edited by TC

Firma By Made osiągnęła stan zero inwestycji Legnicka 60C we Wrocławiu, w budynku znajdzie się 129 mikroapartamentów inwestycyjnych. Można już oglądać lokal modelowy.

Hotele

Polska Rośnie Q Hotel w Bielanach

schedule 20 lipca 2020
Opr./edited by TC

Na budowie Q Hotelu Plus Wrocław Bielany zawisła wiecha, największy obiekt sieci Q Hotel będzie nastawiony głównie na organizację konferencji i eventów.

Hotele

Polska / Europa Europa dołączy do Tribe

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

Jesienią do Europy zawitają pierwsze hotele Tribe, lifestylowa marka Accora była do tej pory dostępna jedynie w Australii. Pierwszy hotel pod tym szyldem w Polsce zostanie otwarty w Warszawie.

Hotele

Polska Hilton rośnie w Polsce

schedule 29 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

Hilton podpisał umowy dotyczące trzech nowych hoteli marki Hampton by Hilton – przy krakowskim lotnisku, a także w Zielonej Górze i Białymstoku.

Hotele

Polska Nosalowy Park z widokami

schedule 18 czerwca 2020
Opr./edited by AZ

Na początku lipca zostanie otwarty Nosalowy Park Hotel & Spa, pięciogwiazdkowy hotel w centrum Zakopanego.

Hotele

Czechy Zeitraum umówiony z uniwersytetem

schedule 17 czerwca 2020
Opr./edited by RO

Operator domów studenckich Zeitraum nawiązał współpracę z Anglo-American University w Pradze (AAU), firma zapewni studentom tej uczelni 120 łóżek w swoich obiektach w roku akademickim 2020/2021.

Pozostałe nowości

Kategorie