EN

Hotele

Hotele

Polska / Europa Europa dołączy do Tribe

schedule 02 lipca 2020
Opr./edited by TC

Jesienią do Europy zawitają pierwsze hotele Tribe, lifestylowa marka Accora była do tej pory dostępna jedynie w Australii. Pierwszy hotel pod tym szyldem w Polsce zostanie otwarty w Warszawie.

Hotele

Polska Hilton rośnie w Polsce

schedule 29 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

Hilton podpisał umowy dotyczące trzech nowych hoteli marki Hampton by Hilton – przy krakowskim lotnisku, a także w Zielonej Górze i Białymstoku.

Hotele

Polska Nosalowy Park z widokami

schedule 18 czerwca 2020
Opr./edited by AZ

Na początku lipca zostanie otwarty Nosalowy Park Hotel & Spa, pięciogwiazdkowy hotel w centrum Zakopanego.

Hotele

Czechy Zeitraum umówiony z uniwersytetem

schedule 17 czerwca 2020
Opr./edited by RO

Operator domów studenckich Zeitraum nawiązał współpracę z Anglo-American University w Pradze (AAU), firma zapewni studentom tej uczelni 120 łóżek w swoich obiektach w roku akademickim 2020/2021.

Hotele

Ostródzki Radisson coraz bliżej

schedule 10 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Hotel Radisson Blu Resort w Ostródzie zostanie oddany do użytku w 2021 roku. Właśnie ruszyła akcja marketingowa – poinformował inwestor, firma Europlan w Warszawy.

Hotele

Nobu Hotel coraz bliżej

schedule 09 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Nobu Hotel Warsaw rusza 3 sierpnia 2020 roku. Będzie to pierwszy hotel grupy Nobu Hospitality w Polsce, a zarazem 12 hotel i 43 restauracja marki, założonej przez Nobu Matsuhisę, Roberta de Niro oraz Meira Tepera na świecie. W hotelu znajdować się będzie 117 pokoi, przestrzeń przeznaczona do organizacji spotkań i eventów, klub fitness oraz Nobu Restaurant & Café.

Hotele

Sieć Best Western rośnie

schedule 09 czerwca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Hotele Reymont w Łodzi, Hetman w Rzeszowie oraz Kopernik w Olsztynie będą funkcjonowały pod szyldem marki Best Western. Prezes spółki Polskiego Holdingu Hotelowego i AMW Hotele, Gheorghe Marian Cristescu oraz Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca BWH Hotel Group na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję, podpisali list intencyjny na wprowadzenie trzech hoteli wchodzących w skład grupy kapitałowej PHH do sieci Best Western Hotels & Resorts.

Hotele

Allsafe w obiektach Accora

schedule 19 maja 2020
Opr./edited by TC

ŚWIAT Accor i Axa ogłosiły zawarcie strategicznego partnerstwa, którego celem jest zapewnianie wsparcia medycznego gościom 5 tys. obiektów Accor na całym świecie. W ramach współpracy znajdą się bezpłatne telekonsultacje i wsparcie lekarzy-specjalistów. Ponadto Accor wprowadził oznaczenie Allsafe w obiektach grupy.

Hotele

Startuje hotel Grano w Gdańsku

schedule 14 maja 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA 14 maja otwarto czterogwiazdkowy hotel Grano znajduje się na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

Hotele

Przenocujemy w domu handlowym

schedule 11 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Spółka Polish Hotel od kilku lat prowadzi remont zabytkowego budynku w centrum Bydgoszczy, władze miasta właśnie przyznały inwestorowi dotację konserwatorską na wymianę części okien.

Hotele

Polskie hotele na rozdrożu

schedule 11 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Zainteresowanie inwestorów sektorem hotelowym w Polsce jest wciąż duże, choć plany związane z wprowadzaniem nowych projektów zostaną teraz zweryfikowane. Wprowadzony w marcu stan epidemii w połączeniu z nasyceniem niektórych lokalnych rynków zaowocuje spadkiem liczby aktywnych obiektów hotelowych w kraju – zapowiada w najnowszym raporcie Walter Herz.

Hotele

HoReCa: wiosenny biomet zdecydowanie niekorzystny

schedule 05 maja 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA HoReCa to sektor dla którego skutki uboczne epidemii COVID-19 mogą okazać się najbardziej dotkliwe, już teraz 8 na 10 restauracji i hoteli boryka się z coraz większymi problemami finansowymi – wynika z prognozy na drugi kwartał 2020 roku przygotowanej przez Europejski Fundusz Leasingowy z grupy Agricole (EFL).

Hotele

Sopot daje przykład hotelarzom

schedule 04 maja 2020
Opr./edited by TC

POLSKA W związku z odmrożeniem działalności obiektów noclegowych urząd miejski w Sopocie i Sopocka Organizacja Turystyczna przygotowały kodeks dobrych praktyk dla firm świadczących usługi hotelarskie, głównie dla właścicieli apartamentów, mieszkań i pokoi udostępnianych turystom.

Hotele

Prywatne akademiki odporne na epidemię?

schedule 28 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Inwestorzy dostrzegają dużą chłonność rynku w sektorze prywatnych domów studenckich, który obecnie zaspokaja niecałe 10 proc. popytu. Istotne są także prognozy zakładajace rosnącą liczbę studentów zagranicznych w Polsce oraz atrakcyjne stopy zwrotu z inwestycji – podaje najnowszy raport "Prywatne akademiki w Polsce. Perspektywy rozwoju rynku domów studenckich", opracowany przez ThinkCo we współpracy z Golub GetHouse.

Rehabilitacja w modułach

schedule 24 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Pod Gdynią powstanie kompleks hotelowo-rehabilitacyjny Origin Polska.

Hotele

Orbis schodzi z parkietu

schedule 20 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Do Komisji Nadzoru Finansowego o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji Orbisu z obrotu na warszawskiej giełdzie.

Hotele

Akademiki żyłą złota dla inwestorów?

schedule 15 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA W poprzednim roku akademickim w Polsce studiowało 1,2 mln studentów i tylko co dziesiąty z nich był zakwaterowany w akademiku. W Unii Europejskiej ten odsetek jest wyższy i wynosi 17 proc. - wynika z badania Eurostudent. Eksperci CBRE wskazują, że w naszym kraju główną przyczyną tak małej popularności mieszkania w akademikach jest ograniczony zasób miejsc.

Hotele

Ciężkie czasy dla condo

schedule 14 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Przed wybuchem epidemii koronawirusa szacowano, że do 2022 roku w polskich condohotelach i apartamentach wypoczynkowych na wynajem miało przybyć ponad 20 tys. pokoi, tym samym ich krajowa oferta miała wzrosnąć o ponad 70 proc. w stosunku do stanu z końca 2019 roku. Jednak z powodu epidemii cały rynek condohoteli i apartamentów wakacyjnych będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę – w najbliższym czasie możliwe jest zamarcie sprzedaży i budowy nowych inwestycji – ostrzega Emmerson Evaluation w najnowszym raporcie "Rynek hoteli oraz condohoteli w Polsce".

Hotele

Gdański Student Depot prawie gotowy

schedule 14 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Kończy się budowa nowego akademika Student Depot w Gdańsku, w obiekcie zaplanowanym do otwarcia na wrzesień można już rezerwować pokoje.

Hotele

Niepewna przyszłość hoteli

schedule 02 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA Ubiegły rok był rekordowy pod względem łącznej wartości transakcji kupna/sprzedaży hoteli. Pandemia spowodowała, że przyszłość tego sektora jest trudna do przewidzenia.

Pozostałe nowości

Kategorie