EN

Hotele

RSS
Hotele

Polska 112 metrów nad morzem

schedule 05 lutego 2021
Opr./edited by AKL

Projekt dwóch wież w Międzyzdrojach uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. 33-kondygnacyjne budynki realizowane będą przez szczecińskiego dewelopera, firmę Siemaszko.

Hotele

Polska Moxy to Dobry Hotel

schedule 03 lutego 2021
Opr./edited by AKL

Hotel Moxy Warsaw Praga, będący częścią zrewitalizowanego, warszawskiego kompleksu Centrum Praskie Koneser, został wydzierżawiony na 20 lat Grupie Dobry Hotel. Spółka będzie również zarządzała obiektem. To 11 lokalizacja w ofercie firmy.

Hotele

Polska Obłożenie poniżej progu rentowności

schedule 28 stycznia 2021
Opr./edited by AKL

Rok 2020 był dramatyczny dla rynku hotelowego, co odzwierciedlają najważniejsze wskaźniki efektywności. Po wnikliwej analizie wyników z całego roku, firma Hotel Professionals zauważa, że niektóre segmenty poradziły sobie lepiej niż inne.

Hotele

Polska Polska na celowniku

schedule 28 stycznia 2021
Opr./edited by AKL

Warszawa, Kraków, Gdańsk (Trójmiasto) i Wrocław znajdują się w pierwszej dziesiątce rynków uważanych za najbardziej atrakcyjne przez operatorów hotelowych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Operatorzy są także zainteresowani innymi polskimi miastami regionalnymi, wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield.

Hotele

Polska Sol Marina w sprzedaży

schedule 19 stycznia 2021
Opr./edited by AKL

Dekpol Deweloper poszerzył ofertę o 130 pokoi condohotelowych w ramach kompleksu Sol Marina w Gdańsku. Równolegle z trwającymi pracami budowlanymi I etapu inwestycji, powstaje 11-kondygnacyjny budynek w kształcie żagla.

Hotele

Polska NYX Hotel Warsaw nieco później

schedule 13 stycznia 2021
Opr./edited by TC

Data otwarcia NYX Hotel Warsaw, pierwszego w Polsce obiektu pod marką NYX Hotel by Leonardo Hotels, została przesunięta.

Hotele

Polska Apartamenty z niższym obłożeniem

schedule 04 stycznia 2021
Opr./edited by TC

Firma Sun & Snow, która zarządza wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w ponad 30 miejscowościach, zanotowała spadek do 44,4 proc. (o 3,3 proc. r-d-r) obłożenia w okresie od stycznia do października 2020 roku.

Hotele

Polska Kopernik jak nowy

schedule 21 grudnia 2020
Opr./edited by AKL

Polski Holding Hotelowy zakończył remont trzygwiazdkowego Hotelu Kopernik w Toruniu. Nowy wygląd zyskały pokoje oraz przestrzeń recepcji i lobby. Po renowacji hotel dysponuje łącznie 57 pokojami i dwiema salami konferencyjnymi.

Hotele

Polska NYX Hotel Warsaw za chwilę

schedule 17 grudnia 2020
Opr./edited by AKL

Powstał pierwszy NYX Hotel by Leonardo Hotels: NYX Hotel Warsaw. Zostanie on otwarty 18 stycznia 2021 roku w pobliżu nowego Varso Tower. Obecnie w Europie znajduje się siedem hoteli spod szyldu marki.

Hotele

Polska Spokojny sen przy Nowym Suwaku

schedule 15 grudnia 2020
Opr./edited by TC

Apricot Capital Group kupiła działkę przy ul. Taśmowej na warszawskim Służewcu, nowy właściciel wybuduje w tym miejscu aparthotel liczący 350 pokoi. Sprzedającym była spółka z grupy Gobarto.

Hotele

Świat Moduły w drodze do Nowego Jorku

schedule 01 grudnia 2020
Opr./edited by AKL

Na nowojorskim Manhattanie, przy Szóstej Alei, niedaleko Time Square i Empire State Building, powstanie hotel sieci AC by Marriott, stworzony ze 168 modułów wyprodukowanych w Polsce. Firma DMDmodular z podkrakowskiej Skawiny wysłała już transport pierwszych komponentów za ocean.

Hotele

Polska B&B Hotels szuka nowych lokalizacji

schedule 27 października 2020
Opr./edited by AKL

W 2021 roku B&B Hotels planuje otworzyć obiekt w Lublinie ze 130 pokojami. Sieć, która ma w swojej ofercie ponad 500 hoteli, zapowiada kolejne otwarcia.

Hotele

Polska Nowy Hampton by Hilton w 2023 roku

schedule 07 października 2020
Opr./edited by AKL

Na styczeń 2023 roku zaplanowano uruchomienie nowego hotelu Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne. Obiekt zaoferuje 135 pokoi w standardzie trzech gwiazdek i będzie częścią projektu Business Park Poznańska.

Hotele

Europa Ekspansja grupy B&B Hotels

schedule 01 października 2020
Opr./edited by AKL

B&B Hotels planuje do 2021 roku uruchomić nowe obiekty w całej Europie, w tym w Polsce.

Hotele

Polska Podróże służbowe siłą napędową branży hotelarskiej

schedule 29 września 2020
Opr./edited by GŚ

Raport firmy doradczej Cresa Polska pt. „Rynek hotelowy na tle rozwoju rynku biurowego w Polsce” wskazuje na zależność w rozwoju branż: biurowej i hotelarskiej oraz ich dynamiczną ekspansję od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

Hotele

Węgry A&o wchodzi na Węgry

schedule 04 września 2020
Opr./edited by AKL

Marka A&o Hostels poszerzyła swoje portfolio o Węgry. Nowy hotel został otwarty w dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt). Najnowszy A&o posiada 108 pokoi i 412 łóżek.

Hotele

Łotwa Accor działa na Łotwie

schedule 04 września 2020
Opr./edited by AKL

Grupa Accor podpisała umowę z luksemburskim holdingiem Financiere Le Rachinel Sarl na nowy hotel w Rydze. Otwarcie obiektu jest planowane na październik 2020 roku. Do dyspozycji gości będą 83 pokoje. Po renowacji w 2022 roku hotel będzie funkcjonował pod marką Tribe.

Hotele

Europa Najdrożej na Wyspach, najwięcej w Niemczech

schedule 02 września 2020
Opr./edited by AKL

Z powodu niepewności związanej z pandemią w pierwszej połowie 2020 roku na europejskim rynku hotelowym znacząco wzrósł odsetek inwestorów koncentrujących się ponownie na rodzimych rynkach. Inwestorzy europejscy odpowiadali za 78 proc. odnotowanej wartości transakcji inwestycyjnych, która wyniosła 5,7 mld euro (spadek o 55 proc. rok do roku) – podaje Cushman & Wakefield.

Hotele

Polska Marina z widokiem na... morze

schedule 28 sierpnia 2020
Opr./edited by AKL

Rozpoczęła się budowa drugiego etapu inwestycji Marina Royale o nazwie VistaMar, budynek powstaje przy wejściu do portu w Darłówku.

Hotele

Polska Best Western na przekór wirusowi

schedule 25 sierpnia 2020
Opr./edited by TC

Otwarty został Best Western Plus Hotel Warsaw, czwarty obiekt sieci Best Western Hotels & Resorts w stolicy. Hotel mieszczący się w Wawrze przy ul. Kosmatki 8 oferuje 100 pokoi i dziewięć sal konferencyjnych, a wkrótce obok niego powstanie budynek biurowy.

Pozostałe nowości

Kategorie