EN

Koronawirus

RSS
Koronawirus

Polska Uśmiechy wracają do sklepów

schedule 24 marca 2022
Opr./edited by AKL

Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.

Koronawirus

Polska Rząd znosi obostrzenia

schedule 23 lutego 2022
Opr./edited by AKL

1 marca ma przestać obowiązywać większość obostrzeń covidowych - ogłosili podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus

Polska Zdalne nauczanie i mniejsze imprezy sylwestrowe

schedule 07 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

Rząd zdecydował się na wprowadzenie w okolicach świąt i Nowego Roku kolejnych obostrzeń. Wraca nauka zdalna w szkołach, a limity w gastronomii, kinach czy innych placówkach mają być obniżone do 30 proc.

Koronawirus

Polska Wracają obostrzenia

schedule 01 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 i pojawieniem się nowego wariantu wirusa, rząd zdecydował się na wprowadzenie od 1 grudnia dodatkowych obostrzeń dotyczących m.in. limitów osób w kościołach, kinach i teatrach, a także wydłużenia kwarantanny w niektórych przypadkach. Nowe zasady mają obowiązywać do 17 grudnia.

Koronawirus

Rumunia CA Immo z certyfikatem Covid-19

schedule 10 sierpnia 2021
Opr./edited by MR

CA Immo uzyskało dla wszystkich swoich biurowców w Bukareszcie międzynarodowy certyfikat przyznawany przez Safe Asset Group. Dokument potwierdza wprowadzenie w rumuńskich biurowcach odpowiednich środków i protokołów dotyczących zdrowia i higieny, w tym rozwiązań związanych z wirusem Covid-19.

Koronawirus

Polska Hotelarze nie chcą lockdownu

schedule 29 lipca 2021
Opr./edited by AKL

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel do premiera, wicepremiera i ministra zdrowia o niewprowadzanie jesienią lockdownu, obejmującego hotele. Autorzy apelu powołują się m.in. na fakt, że branża hotelarska podlega wielu wymogom sanitarnym i regularnie jest kontrolowana, a korzystanie z hoteli ma marginalny wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Koronawirus

Polska Kolejne luzowanie obostrzeń

schedule 02 czerwca 2021
Opr./edited by AKL

W związku z normującą się sytuacją epidemiczną i dalszym spadkiem zachorowań rząd wprowadza kolejne etapu luzowania obostrzeń.

Koronawirus

Polska Odetchniemy, zjemy w ogródku i zanocujemy

schedule 28 kwietnia 2021
Opr./edited by AKL

4 maja ma rozpocząć się luzowanie obostrzeń - ogłoszono podczas środowej konferencji, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Na początek ruszają galerie handlowe, sklepy meblowe, muzea i hotele.

Koronawirus

POLSKA Znów będzie beauty

schedule 21 kwietnia 2021
Opr./edited by MR

Rząd znosi część obostrzeń w 11 województwach – w poniedziałek 26 kwietnia otwarte zostaną salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, zaś dzieci z klas 1-3 wrócą do hybrydowego trybu nauki.

Koronawirus

Polska Dzieci w przedszkolu, majówka w domu

schedule 14 kwietnia 2021
Opr./edited by AKL

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25 kwietnia bądź 3 maja. Wyjątek stanowią przedszkola i żłobki, które ruszą od najbliższego poniedziałku. Umożliwiono też uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Koronawirus

Polska Dłużej bez fryzjera i hotelu

schedule 07 kwietnia 2021
Opr./edited by AKL

Rząd przedłużył zapowiadany wcześniej do 9 kwietnia twardy lockdown. Obostrzenia mają obowiązywać do 18 kwietnia, ogłosił podczas środowej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Koronawirus

RUMUNIA Urządzą centrum szczepień w biurowcu

schedule 30 marca 2021
Opr./edited by MR

Fundacja Globalworth udostępniła samorządowi Bukaresztu należącą do Globalworthu przestrzeń biurową. Lokal na parterze biurowca City Offices o powierzchni ponad 300 mkw. zostanie wykorzystany na potrzeby zorganizowania punktu szczepień.

Koronawirus

Polska Bałagan na głowie, dzieci w domu

schedule 25 marca 2021
Opr./edited by AKL

Od najbliższej soboty będzie obowiązywał twardy lockdown – na dwa tygodnie zostaną zamknięte sklepy meblowe i budowlane, niektóre punkty usługowe, a także przedszkola i żłobki. Wprowadzone zostają też mniejsze limity klientów w działających sklepach i punktach usługowych.

Koronawirus

Polska W całym kraju bez galerii i hoteli

schedule 17 marca 2021
Opr./edited by AKL

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa surowsze obostrzenia zostają od 20 marca na trzy tygodnie rozszerzone na całą Polskę, poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Koronawirus

Polska Zamykają Mazowieckie i Lubuskie

schedule 11 marca 2021
Opr./edited by AKL

Do województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, objętych dodatkowymi obostrzeniami, od poniedziałku 15 marca dołączą mazowieckie i lubuskie. Jak tłumaczy minister zdrowia, ma to związek z dużym wzrostem zachorowań w tych regionach.

Koronawirus

Polska Bez noclegów i zakupów nad morzem

schedule 05 marca 2021
Opr./edited by AKL

Ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 rząd zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń od 13 do 20 marca w woj. pomorskim. Do 20 marca przedłużone zostały też obostrzenia na Warmii i Mazurach.

Koronawirus

Polska Mazury bez hoteli i galerii

schedule 24 lutego 2021
Opr./edited by AKL

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń. Wyjątkiem jest woj. warmińsko-mazurskie. Tam od soboty 27 lutego na dwa tygodnie znów zamknięte będą galerie handlowe, hotele, kina, muzea i baseny. Dzieci wracają do nauki zdalnej.

Koronawirus

Polska Można nocować, szusować i obcować z kulturą (także fizyczną)

schedule 05 lutego 2021
Opr./edited by AKL

Od 12 lutego – w reżimie sanitarnym i warunkowo na dwa tygodnie – ruszą hotele. Działać też zaczną stoki narciarskie, kina, teatry i baseny – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus

Polska Idziemy na zakupy i... do muzeum

schedule 28 stycznia 2021
Opr./edited by AKL

Od 1 lutego w reżimie sanitarnym otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Rząd podjął również decyzję o zniesieniu "godzin dla seniora".

Koronawirus

Polska Bez kupowania, szusowania i nocowania

schedule 17 grudnia 2020
Opr./edited by AKL

Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera ds. Codiv-19 Andrzeja Horbana ogłoszono kwarantannę narodową. Od 28 grudnia do 17 stycznia mają być zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie.

Wydanie 7 (290) lipiec 2024

Kategorie