Zeitraum Racławicka otrzymał pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM. Budynek mixed-use mieści 182 apartamenty serwisowane oraz prywatny akademik z 289 miejscami.
Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwijających się dzielnicach dużych miast, gdzie dostępne są jeszcze atrakcyjne grunty, a lokalna infrastruktura dynamicznie się rozbudowuje.
Jak podaje Avison Young, aktywność deweloperska na warszawskim rynku biurowym pozostaje umiarkowana, lecz stabilna, z prawie 90 proc. nowej powierzchni powstającej w centralnych lokalizacjach. Jednocześnie obserwuje się częste przekształcanie nieruchomości na nowe funkcje, najczęściej mieszkaniowe.
Panattoni uzyskało kolejne finansowanie od Santander Banku Polska na rozwój Panattoni Parku Poznań XIV. Kredyt w wysokości 22 mln euro pozwoli zrealizować II i III etap inwestycji.
Remitly, dostawca cyfrowych usług finansowych o zasięgu transgranicznym, rozpocznie działalność w krakowskim biurowcu Mogliska 35 Office. Spółka zajęła w budynku należącym do Warimpexu blisko 3 tys. mkw.
Firma Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w II kwartale 2025 roku. Tak jak kwartał wcześniej, odnotowano najwyższy od 2019 roku poziom powierzchni w budowie.
GLP Polska przekazało zrealizowany w ramach GLP Gliwice II obiekt firmie Quehenberger Logistics. Spółka wykorzysta 16 tys. mkw. powierzchni do obsługi operacji logistycznych dla klienta z branży motoryzacyjnej.
Hillwood & LCube Wrocław East zbliża się do pełnej komercjalizacji. W ostatnim czasie podpisano trzy nowe umowy najmu, a jeden z dotychczasowych najemców zdecydował się na rozszerzenie zajmowanej dotychczas powierzchni.
Jak podaje PINK, na koniec II kwartału 2025 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na ośmiu głównych rynkach regionalnych wyniosły około 6,75 mln mkw. Oprócz Warszawy, największymi rynkami pozostawały Kraków (ponad 1,83 mln mkw.), Wrocław (prawie 1,36 mln mkw.) oraz Trójmiasto (niemal 1,07 mln mkw.).
CTP buduje obiekt typu BTS dla firmy Westenergie, spółki zależnej koncernu E.ON. Inwestycja powstaje w kompleksie CTPark Mülheim, w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Adventum International ogłosił utworzenie nowego funduszu Adventum Industrial – subfunduszu Adventum Central Europe, skoncentrowanego na inwestycjach w nieruchomości przemysłowe. W ramach długoterminowej strategii spółka nabyła cztery polskie obiekty.
Komercjalizacja parku handlowego w Zawierciu (woj. śląskie) dobiega końca. Inwestorem jest PKB Inwest Budowa, a zakończenie prac zaplanowane jest na I połowę 2026 roku.
Erbud podpisał umowę na przebudowę Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Wartość kontraktu sięgnęła niemal 56 mln zł netto.
We wtorek, 29 lipca, odbędzie się IX edycja wydarzenia "Garnitury na Rowery" – corocznego przejazdu rowerowego przez Warszawę. W tym roku dostępne będą dwa punkty startowe: na ulicach Wspólnej i Krochmalnej.
Jak wynika z raportu firmy Cushman & Wakefield, podsumowującego I połowę 2025 roku, warszawski rynek biurowy notuje historycznie niski poziom powierzchni w budowie. Popyt, mimo niewielkiego spadku wolumenu, wykazywał się dużą liczbą transakcji.
Ruszyła realizacja parku handlowego w Gliwicach. Obiekt zaoferuje 4,9 tys. mkw. powierzchni, a operatorem spożywczym będzie Kaufland.
GTC ogłosiło strategiczne partnerstwo z firmą Paul Tech. Współpraca ma na celu modernizację portfela mieszkaniowego w Niemczech zgodnie ze standardami ESG.
Komercjalizacja Oto Parku w Siemianowicach Śląskich dobiega końca. Do grona najemców obiektu dołączyły marki Half Price, Worldbox, E-obuwie oraz Fabryka Formy.
Inwestycje na polskim rynku nieruchomości komercyjnych w II kwartale 2025 roku przekroczyły 1 mld euro – wynika z najnowszych danych CBRE. To wzrost o prawie połowę w ujęciu kwartalnym.
Trwa komercjalizacja nowego parku handlowego realizowanego przez Redkom Development w Białymstoku. Powierzchnia najmu obiektu wyniesie około 14 tys. mkw.
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
1 marca ma przestać obowiązywać większość obostrzeń covidowych - ogłosili podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rząd zdecydował się na wprowadzenie w okolicach świąt i Nowego Roku kolejnych obostrzeń. Wraca nauka zdalna w szkołach, a limity w gastronomii, kinach czy innych placówkach mają być obniżone do 30 proc.
W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 i pojawieniem się nowego wariantu wirusa, rząd zdecydował się na wprowadzenie od 1 grudnia dodatkowych obostrzeń dotyczących m.in. limitów osób w kościołach, kinach i teatrach, a także wydłużenia kwarantanny w niektórych przypadkach. Nowe zasady mają obowiązywać do 17 grudnia.
CA Immo uzyskało dla wszystkich swoich biurowców w Bukareszcie międzynarodowy certyfikat przyznawany przez Safe Asset Group. Dokument potwierdza wprowadzenie w rumuńskich biurowcach odpowiednich środków i protokołów dotyczących zdrowia i higieny, w tym rozwiązań związanych z wirusem Covid-19.
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel do premiera, wicepremiera i ministra zdrowia o niewprowadzanie jesienią lockdownu, obejmującego hotele. Autorzy apelu powołują się m.in. na fakt, że branża hotelarska podlega wielu wymogom sanitarnym i regularnie jest kontrolowana, a korzystanie z hoteli ma marginalny wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.
W związku z normującą się sytuacją epidemiczną i dalszym spadkiem zachorowań rząd wprowadza kolejne etapu luzowania obostrzeń.
4 maja ma rozpocząć się luzowanie obostrzeń - ogłoszono podczas środowej konferencji, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Na początek ruszają galerie handlowe, sklepy meblowe, muzea i hotele.
Rząd znosi część obostrzeń w 11 województwach – w poniedziałek 26 kwietnia otwarte zostaną salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, zaś dzieci z klas 1-3 wrócą do hybrydowego trybu nauki.
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25 kwietnia bądź 3 maja. Wyjątek stanowią przedszkola i żłobki, które ruszą od najbliższego poniedziałku. Umożliwiono też uprawianie sportu na świeżym powietrzu.
Rząd przedłużył zapowiadany wcześniej do 9 kwietnia twardy lockdown. Obostrzenia mają obowiązywać do 18 kwietnia, ogłosił podczas środowej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Fundacja Globalworth udostępniła samorządowi Bukaresztu należącą do Globalworthu przestrzeń biurową. Lokal na parterze biurowca City Offices o powierzchni ponad 300 mkw. zostanie wykorzystany na potrzeby zorganizowania punktu szczepień.
Od najbliższej soboty będzie obowiązywał twardy lockdown – na dwa tygodnie zostaną zamknięte sklepy meblowe i budowlane, niektóre punkty usługowe, a także przedszkola i żłobki. Wprowadzone zostają też mniejsze limity klientów w działających sklepach i punktach usługowych.
W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa surowsze obostrzenia zostają od 20 marca na trzy tygodnie rozszerzone na całą Polskę, poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Do województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, objętych dodatkowymi obostrzeniami, od poniedziałku 15 marca dołączą mazowieckie i lubuskie. Jak tłumaczy minister zdrowia, ma to związek z dużym wzrostem zachorowań w tych regionach.
Ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 rząd zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń od 13 do 20 marca w woj. pomorskim. Do 20 marca przedłużone zostały też obostrzenia na Warmii i Mazurach.
Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń. Wyjątkiem jest woj. warmińsko-mazurskie. Tam od soboty 27 lutego na dwa tygodnie znów zamknięte będą galerie handlowe, hotele, kina, muzea i baseny. Dzieci wracają do nauki zdalnej.
Od 12 lutego – w reżimie sanitarnym i warunkowo na dwa tygodnie – ruszą hotele. Działać też zaczną stoki narciarskie, kina, teatry i baseny – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Od 1 lutego w reżimie sanitarnym otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Rząd podjął również decyzję o zniesieniu "godzin dla seniora".
Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera ds. Codiv-19 Andrzeja Horbana ogłoszono kwarantannę narodową. Od 28 grudnia do 17 stycznia mają być zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie.
Wyłoniono koncepcję architektoniczną dla toru łyżwiarskiego Stegny. Zwycięski projekt przygotowała pracownia P2PA we współpracy z Metropolis.
Jak podaje Avison Young, aktywność deweloperska na warszawskim rynku biurowym pozostaje umiarkowana, lecz stabilna, z prawie 90 proc. nowej powierzchn ...
Erbud podpisał umowę na przebudowę Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Wartość kontraktu sięgnęła niemal 56 mln zł netto.
"Eurobuild" gościł dziś w warszawskim hotelu Arche Poloneza na konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy. Patronat nad tym wyd ...
Biedronka uruchomiła sprzedaż online zakupów spożywczych, drogeryjnych, dla domu oraz dla zwierząt. Sieć oferuje produkty z opcją zaplanowania dostawy ...
GTC ogłosiło strategiczne partnerstwo z firmą Paul Tech. Współpraca ma na celu modernizację portfela mieszkaniowego w Niemczech zgodnie ze standardami ...
Rafał Garpiel, dyrektor Pionu Relacji i Nieruchomości w spółce CPK, w trakcie zeszłotygodniowej konferencji „CPK: Nowa era dla Polski i rynku nierucho ...
W najnowszym wydaniu znajdziecie, jak zawsze, porcję aktualnych analiz, prognozy, rozmowy z ekspertami, komentarze i dużo inspiracji.
Firma Invest Komfort rozpoczyna prace przygotowawcze pod badania archeologiczne na terenie dawnej Fabryki Opakowań Blaszanych w Gdańsku.
Spółka Essendi otworzyła hotel Tribe Krakow Old Town. Zlokalizowany przy ul. Worcella obiekt oferuje 168 pokoi i apartamentów.
Dworzec kolejowy w Gąsocinie (woj. mazowieckie) przejdzie kompleksową modernizację. PKP zapowiadają ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót budo ...
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwija ...
Uroczysta Gala przyniosła odpowiedź na pytanie – kto zwyciężył w 14. edycji konkursu Eurobuild Awards? Jury i goście zebrani w hotelu Double Tree by H ...
Po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę podkastu "Nosem w nos"! W najnowszym odcinku rozmawiamy z Władysławem Grochowskim, szefem i założyc ...
W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie wybudowany zostanie nowy pawilon dla pingwinów przylądkowych. Obiekt, na k ...
Firma Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na rynku nieruchomości handlowych w Polsce w II kwartale 2025 roku. Tak jak kwartał wcześniej, odnotowa ...
Panattoni uzyskało kolejne finansowanie od Santander Banku Polska na rozwój Panattoni Parku Poznań XIV. Kredyt w wysokości 22 mln euro pozwoli zrealiz ...
Adventum International ogłosił utworzenie nowego funduszu Adventum Industrial – subfunduszu Adventum Central Europe, skoncentrowanego na inwestycjach ...
Zeitraum Racławicka otrzymał pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM. Budynek mixed-use mieści 182 apartamenty serwisowane oraz prywatny akad ...
Panattoni BTS i Commercecon wspierają powstawanie drugiego w Polsce ośrodka Fundacji Centaurus, która ratuje m.in. konie przeznaczone do uboju. Dzięki ...
Siedziba Apsys Polska od 2018 roku znajduje się w warszawskim budynku Q22 przy Al. Jana Pawła II 22. W ostatnim czasie biuro firmy przeszło gruntowną ...
Eurowind Energy w Polsce i Politechnika Bydgoska pracują nad pierwszym hybrydowym systemem monitorowania turbin wiatrowych, który łączy dane pomiarowe ...
Poprosiliśmy Susannę Graziano, Business Development Manager w firmie ASK4, zaangażowaną w promocję polskiego rynku PBSA i flex living, o podzielenie s ...
We wtorek, 29 lipca, odbędzie się IX edycja wydarzenia "Garnitury na Rowery" – corocznego przejazdu rowerowego przez Warszawę. W tym roku dostępne będ ...
Sonar Real Estate przejął w pełne zarządzanie komercyjne trzy biurowce zlokalizowane w dzielnicy Medienhafen w Düsseldorfie. Łączna powierzchnia najmu ...
Panattoni uruchamia nową strategiczną inicjatywę – rozwój centrów danych w Europie, Wielkiej Brytanii, Indiach i na Bliskim Wschodzie. Projekt zyskał ...
Przy ul. Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało kolejne centrum dentystyczne należące do sieci Medicover Stomatologia. Podobnie jak powstałe wcze ...
Niemiecka firma zarządzająca aktywami KGAL Investment Management utworzy dla swojego funduszu inwestycyjnego KGAL ESPF 5 spółkę joint venture do budow ...
Budujemy na domysłach
Budujemy na domysłach
PlanRadar
Według analiz aż 90 proc. inwestycji budowlanych nie kończy się w planowanym terminie. Główna przyczyna? Nie brak funduszy czy materiałów, ale niedokładna, rozproszona i przestarza ...
Koniec ukrywania cen mieszkań
Koniec ukrywania cen mieszkań
Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik
Jawność cen na rynku mieszkaniowym Nowelizacja ustawy deweloperskiej, która wejdzie w życie 11 lipca 2025 roku (a dla inwestycji z rozpoczętą sprzedażą od 11 września), wprowadza ...
Jak Małopolska może pomóc Ukrainie?
Jak Małopolska może pomóc Ukrainie?
Rohlig SUUS Logistics
Małopolska to jeden z kluczowych regionów logistycznych w Polsce. To doskonały hub nie tylko na rynek krajowy, ale także do Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkany. Sprzyja temu do ...