Firma MonoSol uruchamia nowy zakład produkcyjny na terenie strefy ekonomicznej w gminie Ujazd, w miejscowości Zimna Wódka. Firma zajmuje się inżynierią materiałową oraz produkcją folii rozpuszczalnych w wodzie, wykorzystywanych m.in. w produkcji kapsułek do zmywarek i pralek.
Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwijających się dzielnicach dużych miast, gdzie dostępne są jeszcze atrakcyjne grunty, a lokalna infrastruktura dynamicznie się rozbudowuje.
Spółki Conseq oraz Accolade wspólnie sfinalizowały zakup obiektu BTS od 7R. Partnerstwo w formule joint venture zaowocowało nabyciem w pełni wynajętego magazynu 7R BTS Bielsko-Biała West I.
GDDKiA podpisała kolejne umowy na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Otrzymane wsparcie wyniesie łącznie około 408 mln zł.
Qair Polska, producent energii z odnawialnych źródeł, wybrał wrocławski kompleks Quorum na swoją nową siedzibę. Pracownicy firmy mają do dyspozycji ponad 1,6 tys. mkw. powierzchni na 11 piętrze obiektu.
Jak podaje Cushman & Wakefield Echinox, rumuński rynek detaliczny stale przyciąga nowych zagranicznych graczy. W latach 2020-2025 do Rumunii weszło ponad 40 międzynarodowych sieci handlowych
Do grona najemców krakowskiego centrum handlowego Serenada dołączyły trzy znane marki gastronomiczne – Popeyes, Burger King oraz Thai Long Asian Express – zajmując łącznie ponad 260 mkw. powierzchni i znacząco poszerzając kulinarną ofertę obiektu.
Prologis przedłużył współpracę z operatorem logistycznym DSV – Global Transport and Logistics. Partnerstwo obu firm trwa nieprzerwanie od 2012 roku. Na mocy nowej umowy DSV będzie kontynuować wynajem ponad 10,5 tys. mkw. powierzchni w Prologis Park Wrocław III.
Do grona najemców parku logistycznego Hillwood Grodzisk Mazowiecki dołączyła firma GTLS, specjalizująca się w transporcie drogowym, spedycji oraz usługach magazynowych i przeładunkowych.
Konsorcjum firm z grupy Eiffage wybuduje nową siedzibę Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex). Powierzchnia budynku, zlokalizowanego przy ul. Racławickiej w Warszawie, wyniesie prawie 70 tys. mkw. powierzchni.
Według najnowszego raportu Savillsa, Górny Śląsk pozostaje jednym z najważniejszych hubów magazynowo-przemysłowych w Polsce. Na koniec I kwartału 2025 roku całkowite zasoby powierzchni magazynowej osiągnęły tam 5,86 mln mkw., co oznacza wzrost o 6 proc. w skali roku.
Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 10 mln euro od Santander Banku Polska. Kredyt przeznaczony jest na budowę II etapu City Logistics Warsaw Airport IV.
Grupa kapitałowa Specjał rozszerzyła swoją obecność w centrum logistycznym MLP Poznań, wynajmując dodatkowe 6,4 tys. mkw. powierzchni magazynowej, w tym chłodnie i mroźnie.
Grupa Mirbud podpisała dwie umowy na budowę dróg ekspresowych dla GDDKiA oraz kontrakt z PKP PLK. Portfel zamówień spółki wynosi obecnie 8,6 mld zł netto.
Pięć lat od wybuchu globalnej pandemii Covid-19, polski rynek nieruchomości handlowych z rozpędem wraca do pełni sił. Kasandryczne wizje nieodwracalnego końca tradycyjnego retailu i zastąpienia go przez e-commerce nie sprawdziły się. Eksperci JLL przedstawiają perspektywy dotyczące najbliższej przyszłości dla rynku nieruchomości handlowych.
Firma Cushman & Wakefield, wraz z globalnym stowarzyszeniem dyrektorów ds. nieruchomości korporacyjnych CoreNet Global, opublikowała wyniki nowego badania ankietowego „What occupiers want”.
Rośnie zainteresowanie instytucjonalnymi nieruchomościami mieszkaniowymi. W minionym roku w Europie wolumen inwestycji w sektor Living wzrósł o 32 proc. w ujęciu rocznym, a w Polsce odnotowano wzrost aż o 170 proc. – wskazuje raport CBRE „Institutional PRS Market in Poland”.
CPI Property Group podpisało umowę najmu z Urzędem Ochrony Danych Osobowych. Nowa siedziba instytucji znajduje się teraz w biurowcu Moniuszki 1A w centrum Warszawy.
Grupa RWS rozpoczęła realizację nowego projektu. W Mierzynie, na granicy Szczecina, ruszyły prace nad nowoczesnym parkiem handlowym o powierzchni użytkowej blisko 35 tys. mkw. Otwarcie inwestycji zaplanowano na lipiec 2026 roku.
Gastronomiczna oferta Soho by Yareal na warszawskim Kamionku wzbogaci się w 2026 roku o kolejny koncept. Do grona najemców dołączy Ramenownia, serwująca autorski ramen. Będzie to drugi lokal sieci w stolicy – pierwszy działa w kompleksie Lixa City Gardens na Woli, również należącym do Yareal.
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
1 marca ma przestać obowiązywać większość obostrzeń covidowych - ogłosili podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rząd zdecydował się na wprowadzenie w okolicach świąt i Nowego Roku kolejnych obostrzeń. Wraca nauka zdalna w szkołach, a limity w gastronomii, kinach czy innych placówkach mają być obniżone do 30 proc.
W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 i pojawieniem się nowego wariantu wirusa, rząd zdecydował się na wprowadzenie od 1 grudnia dodatkowych obostrzeń dotyczących m.in. limitów osób w kościołach, kinach i teatrach, a także wydłużenia kwarantanny w niektórych przypadkach. Nowe zasady mają obowiązywać do 17 grudnia.
CA Immo uzyskało dla wszystkich swoich biurowców w Bukareszcie międzynarodowy certyfikat przyznawany przez Safe Asset Group. Dokument potwierdza wprowadzenie w rumuńskich biurowcach odpowiednich środków i protokołów dotyczących zdrowia i higieny, w tym rozwiązań związanych z wirusem Covid-19.
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel do premiera, wicepremiera i ministra zdrowia o niewprowadzanie jesienią lockdownu, obejmującego hotele. Autorzy apelu powołują się m.in. na fakt, że branża hotelarska podlega wielu wymogom sanitarnym i regularnie jest kontrolowana, a korzystanie z hoteli ma marginalny wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.
W związku z normującą się sytuacją epidemiczną i dalszym spadkiem zachorowań rząd wprowadza kolejne etapu luzowania obostrzeń.
4 maja ma rozpocząć się luzowanie obostrzeń - ogłoszono podczas środowej konferencji, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Na początek ruszają galerie handlowe, sklepy meblowe, muzea i hotele.
Rząd znosi część obostrzeń w 11 województwach – w poniedziałek 26 kwietnia otwarte zostaną salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, zaś dzieci z klas 1-3 wrócą do hybrydowego trybu nauki.
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25 kwietnia bądź 3 maja. Wyjątek stanowią przedszkola i żłobki, które ruszą od najbliższego poniedziałku. Umożliwiono też uprawianie sportu na świeżym powietrzu.
Rząd przedłużył zapowiadany wcześniej do 9 kwietnia twardy lockdown. Obostrzenia mają obowiązywać do 18 kwietnia, ogłosił podczas środowej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Fundacja Globalworth udostępniła samorządowi Bukaresztu należącą do Globalworthu przestrzeń biurową. Lokal na parterze biurowca City Offices o powierzchni ponad 300 mkw. zostanie wykorzystany na potrzeby zorganizowania punktu szczepień.
Od najbliższej soboty będzie obowiązywał twardy lockdown – na dwa tygodnie zostaną zamknięte sklepy meblowe i budowlane, niektóre punkty usługowe, a także przedszkola i żłobki. Wprowadzone zostają też mniejsze limity klientów w działających sklepach i punktach usługowych.
W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa surowsze obostrzenia zostają od 20 marca na trzy tygodnie rozszerzone na całą Polskę, poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Do województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, objętych dodatkowymi obostrzeniami, od poniedziałku 15 marca dołączą mazowieckie i lubuskie. Jak tłumaczy minister zdrowia, ma to związek z dużym wzrostem zachorowań w tych regionach.
Ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 rząd zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń od 13 do 20 marca w woj. pomorskim. Do 20 marca przedłużone zostały też obostrzenia na Warmii i Mazurach.
Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń. Wyjątkiem jest woj. warmińsko-mazurskie. Tam od soboty 27 lutego na dwa tygodnie znów zamknięte będą galerie handlowe, hotele, kina, muzea i baseny. Dzieci wracają do nauki zdalnej.
Od 12 lutego – w reżimie sanitarnym i warunkowo na dwa tygodnie – ruszą hotele. Działać też zaczną stoki narciarskie, kina, teatry i baseny – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Od 1 lutego w reżimie sanitarnym otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Rząd podjął również decyzję o zniesieniu "godzin dla seniora".
Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera ds. Codiv-19 Andrzeja Horbana ogłoszono kwarantannę narodową. Od 28 grudnia do 17 stycznia mają być zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie.
Wyłoniono koncepcję architektoniczną dla toru łyżwiarskiego Stegny. Zwycięski projekt przygotowała pracownia P2PA we współpracy z Metropolis.
Qair Polska, producent energii z odnawialnych źródeł, wybrał wrocławski kompleks Quorum na swoją nową siedzibę. Pracownicy firmy mają do dyspozycji po ...
Konsorcjum firm z grupy Eiffage wybuduje nową siedzibę Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex). Powierzchnia budynku, zlokaliz ...
"Eurobuild" gościł dziś w warszawskim hotelu Arche Poloneza na konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy. Patronat nad tym wyd ...
Biedronka uruchomiła sprzedaż online zakupów spożywczych, drogeryjnych, dla domu oraz dla zwierząt. Sieć oferuje produkty z opcją zaplanowania dostawy ...
GTC ogłosiło strategiczne partnerstwo z firmą Paul Tech. Współpraca ma na celu modernizację portfela mieszkaniowego w Niemczech zgodnie ze standardami ...
Rafał Garpiel, dyrektor Pionu Relacji i Nieruchomości w spółce CPK, w trakcie zeszłotygodniowej konferencji „CPK: Nowa era dla Polski i rynku nierucho ...
Z dumą oddajemy w Państwa ręce wyjątkowe, jubileuszowe – 300. wydanie magazynu „EurobuildCEE”. To nie tylko okrągły numer, ale ważny moment w naszej h ...
Firma Invest Komfort rozpoczyna prace przygotowawcze pod badania archeologiczne na terenie dawnej Fabryki Opakowań Blaszanych w Gdańsku.
Spółka Essendi otworzyła hotel Tribe Krakow Old Town. Zlokalizowany przy ul. Worcella obiekt oferuje 168 pokoi i apartamentów.
GDDKiA podpisała kolejne umowy na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Otrzy ...
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
Gdzie szukać nowych inwestycji mieszkaniowych? Jakie kryteria sprawdzić? Gdzie będzie najlepsza relacja ceny do innych wymogów? Warto szukać w rozwija ...
Uroczysta Gala przyniosła odpowiedź na pytanie – kto zwyciężył w 14. edycji konkursu Eurobuild Awards? Jury i goście zebrani w hotelu Double Tree by H ...
Po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę podkastu "Nosem w nos"! W najnowszym odcinku rozmawiamy z Władysławem Grochowskim, szefem i założyc ...
W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie wybudowany zostanie nowy pawilon dla pingwinów przylądkowych. Obiekt, na k ...
Jak podaje Cushman & Wakefield Echinox, rumuński rynek detaliczny stale przyciąga nowych zagranicznych graczy. W latach 2020-2025 do Rumunii weszło po ...
Firma MonoSol uruchamia nowy zakład produkcyjny na terenie strefy ekonomicznej w gminie Ujazd, w miejscowości Zimna Wódka. Firma zajmuje się inżynier ...
Spółki Conseq oraz Accolade wspólnie sfinalizowały zakup obiektu BTS od 7R. Partnerstwo w formule joint venture zaowocowało nabyciem w pełni wynajęteg ...
Zeitraum Racławicka otrzymał pozwolenie na użytkowanie oraz certyfikat BREEAM. Budynek mixed-use mieści 182 apartamenty serwisowane oraz prywatny akad ...
Panattoni BTS i Commercecon wspierają powstawanie drugiego w Polsce ośrodka Fundacji Centaurus, która ratuje m.in. konie przeznaczone do uboju. Dzięki ...
Neo Świat zrealizował fit-out biura Rock Capital. Firma zajęła niedawno 460 mkw. w budynku Metropolitan Warszawa.
Eurowind Energy w Polsce i Politechnika Bydgoska pracują nad pierwszym hybrydowym systemem monitorowania turbin wiatrowych, który łączy dane pomiarowe ...
Poprosiliśmy Susannę Graziano, Business Development Manager w firmie ASK4, zaangażowaną w promocję polskiego rynku PBSA i flex living, o podzielenie s ...
We wtorek, 29 lipca, odbędzie się IX edycja wydarzenia "Garnitury na Rowery" – corocznego przejazdu rowerowego przez Warszawę. W tym roku dostępne będ ...
Colliers rozszerza współpracę z firmą Ghelamco, przejmując zarządzanie flagowym warszawskim kompleksem The Bridge. Nieruchomość oferuje łącznie ponad ...
Panattoni uruchamia nową strategiczną inicjatywę – rozwój centrów danych w Europie, Wielkiej Brytanii, Indiach i na Bliskim Wschodzie. Projekt zyskał ...
Przy ul. Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało kolejne centrum dentystyczne należące do sieci Medicover Stomatologia. Podobnie jak powstałe wcze ...
Niemiecka firma zarządzająca aktywami KGAL Investment Management utworzy dla swojego funduszu inwestycyjnego KGAL ESPF 5 spółkę joint venture do budow ...
Budujemy na domysłach
Budujemy na domysłach
PlanRadar
Według analiz aż 90 proc. inwestycji budowlanych nie kończy się w planowanym terminie. Główna przyczyna? Nie brak funduszy czy materiałów, ale niedokładna, rozproszona i przestarza ...
Koniec ukrywania cen mieszkań
Koniec ukrywania cen mieszkań
Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik
Jawność cen na rynku mieszkaniowym Nowelizacja ustawy deweloperskiej, która wejdzie w życie 11 lipca 2025 roku (a dla inwestycji z rozpoczętą sprzedażą od 11 września), wprowadza ...
Jak Małopolska może pomóc Ukrainie?
Jak Małopolska może pomóc Ukrainie?
Rohlig SUUS Logistics
Małopolska to jeden z kluczowych regionów logistycznych w Polsce. To doskonały hub nie tylko na rynek krajowy, ale także do Europy Środkowo-Wschodniej i na Bałkany. Sprzyja temu do ...