Do grona najemców Galerii Rumia dołączyła sieć obuwnicza CCC. Sklep o powierzchni 450 mkw. ma zostać otwarty w listopadzie 2024.
Velis Real Estate Tech oficjalnie zmienia nazwę na Singu, przyjmując tytuł swojego produktu do zarządzania nieruchomościami. Rebranding ma na celu zarówno odświeżenie wizerunku firmy, jak i ujednolicenie jej działalności.
Firma z sektora badawczo-rozwojowego przedłużyła umowę najmu biura o powierzchni blisko 2,5 tys. mkw. w krakowskim budynku Quattro Business Park, zarządzanym przez Globalworth.
Firma Refield zbuduje pierwszy park handlowy w Łańcucie. Na ofertę kompleksu o powierzchni 12 tys. mkw. GLA będzie składać się około 20 sklepów.
Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę na realizację I etapu inwestycji Nowa Nakielska by PHN, który będzie realizowany w Bydgoszczy. Generalnym wykonawcą została firma Alstal Grupa Budowlana.
Radisson Hotel Group wprowadza markę hotelową Prize by Radisson do Polski. Nowy hotel powstanie na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.
Mijają 23 lata od tragicznych wydarzeń w Nowym Jorku. W warszawskim Skylinerze, należącym do grupy Karimpol, odbyła się czwarta edycja Honorowej Wspinaczki 11 września - akcji mającej na celu uczczenie pamięci amerykańskich strażaków, którzy zginęli w 2001 roku, a także Polaków, którzy niedawno stracili życie na służbie w Poznaniu.
Czterogwiazdkowy hotel Mercure Wien City przeszedł kompleksową renowację. Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest polska pracownia AKA Studio.
W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy i węźle autostrady A2, dobiega końca budowa centrum logistycznego GLP Warsaw VI Logistics Centre. Obiekt wyróżniają niestandardowe rozwiązania – konstrukcja dachu powstała w technologii drewnianej.
Instytut Francuski w 2026 roku przeniesie się do kompleksu The Bridge przy Placu Europejskim w Warszawie. Instytucja zajmie 1,3 tys. w zabytkowym budynku Bellony.
Wzrost aktywności najemców oraz stabilne poziomy nowych inwestycji stawiają Polskę w czołówce europejskich rynków magazynowych – przekonują autorzy przygotowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland raportu „At A Glance – rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce”.
Przedstawiciele grupy Żabka, wraz z członkami UNEP/GRID-Warszawa i Fundacji Mare, zainicjowali wodowanie kosza morskiego w porcie w Dziwnowie. Urządzenie będzie oczyszczać Bałtyk ze śmieci. W ciągu roku jest w stanie zebrać do 1,4 tony odpadów.
Grenevia zawarła umowę kredytową z konsorcjum banków na kwotę 850 mln zł. Środki zapewnią finansowanie zielonej transformacji grupy i zastąpią aktualne bankowe źródła finansowania oraz obligacje o łącznej wartości około 930 mln zł.
Greykite European Real Estate Fund rozpoczął swój program inwestycyjny od nabycia portfela nieruchomości logistycznych w Polsce. Trzy kupione obiekty mają łącznie powierzchnię 142 tys. mkw.
Firma Michelin podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni biurowej w budynku Ambassador Office Building w Warszawie. Obiekt należy do Hines Poland Sustainable Income Fund.
Platforma AFI Home debiutuje w trzecim polskim mieście. Inwestycja przy ul. Długiej we Wrocławiu oferuje 232 umeblowane mieszkania.
DSV Global Transport and Logistics wybuduje nowoczesny obiekt, superhub, do którego przeniesie swoje łódzkie centrum logistyczne. W nowej lokalizacji powstanie m. in. nowoczesny magazyn multikliencki wyposażony w najnowsze prośrodowiskowe technologie.
Savills opublikował raport dotyczący rynku biurowego we Wrocławiu za I połowę 2024. Zgromadzone dane i wyłonione trendy wskazują m.in. na stabilność lokalnej sytuacji, mimo wyzwań związanych z malejącym popytem i wzrostem współczynnika pustostanów.
Lincoln Property Company podpisał dwie umowy najmu na powierzchnię handlowo-usługową w biurowcu The Form. Już w II kwartale 2025 roku w budynku zostaną otwarte kawiarnia Coffeedesk oraz autorska restauracja. Ponad połowa powierzchni handlowo-usługowej na parterze jest już wynajęta.
Do grona najemców Galerii Jurajskiej dołączyła sieć The North Face. Debiutująca w Częstochowie marka zajmuje salon o powierzchni 145 mkw.
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
1 marca ma przestać obowiązywać większość obostrzeń covidowych - ogłosili podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rząd zdecydował się na wprowadzenie w okolicach świąt i Nowego Roku kolejnych obostrzeń. Wraca nauka zdalna w szkołach, a limity w gastronomii, kinach czy innych placówkach mają być obniżone do 30 proc.
W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19 i pojawieniem się nowego wariantu wirusa, rząd zdecydował się na wprowadzenie od 1 grudnia dodatkowych obostrzeń dotyczących m.in. limitów osób w kościołach, kinach i teatrach, a także wydłużenia kwarantanny w niektórych przypadkach. Nowe zasady mają obowiązywać do 17 grudnia.
CA Immo uzyskało dla wszystkich swoich biurowców w Bukareszcie międzynarodowy certyfikat przyznawany przez Safe Asset Group. Dokument potwierdza wprowadzenie w rumuńskich biurowcach odpowiednich środków i protokołów dotyczących zdrowia i higieny, w tym rozwiązań związanych z wirusem Covid-19.
Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała apel do premiera, wicepremiera i ministra zdrowia o niewprowadzanie jesienią lockdownu, obejmującego hotele. Autorzy apelu powołują się m.in. na fakt, że branża hotelarska podlega wielu wymogom sanitarnym i regularnie jest kontrolowana, a korzystanie z hoteli ma marginalny wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa.
W związku z normującą się sytuacją epidemiczną i dalszym spadkiem zachorowań rząd wprowadza kolejne etapu luzowania obostrzeń.
4 maja ma rozpocząć się luzowanie obostrzeń - ogłoszono podczas środowej konferencji, w której udział wzięli premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Na początek ruszają galerie handlowe, sklepy meblowe, muzea i hotele.
Rząd znosi część obostrzeń w 11 województwach – w poniedziałek 26 kwietnia otwarte zostaną salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, zaś dzieci z klas 1-3 wrócą do hybrydowego trybu nauki.
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25 kwietnia bądź 3 maja. Wyjątek stanowią przedszkola i żłobki, które ruszą od najbliższego poniedziałku. Umożliwiono też uprawianie sportu na świeżym powietrzu.
Rząd przedłużył zapowiadany wcześniej do 9 kwietnia twardy lockdown. Obostrzenia mają obowiązywać do 18 kwietnia, ogłosił podczas środowej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski.
Fundacja Globalworth udostępniła samorządowi Bukaresztu należącą do Globalworthu przestrzeń biurową. Lokal na parterze biurowca City Offices o powierzchni ponad 300 mkw. zostanie wykorzystany na potrzeby zorganizowania punktu szczepień.
Od najbliższej soboty będzie obowiązywał twardy lockdown – na dwa tygodnie zostaną zamknięte sklepy meblowe i budowlane, niektóre punkty usługowe, a także przedszkola i żłobki. Wprowadzone zostają też mniejsze limity klientów w działających sklepach i punktach usługowych.
W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa surowsze obostrzenia zostają od 20 marca na trzy tygodnie rozszerzone na całą Polskę, poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Do województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, objętych dodatkowymi obostrzeniami, od poniedziałku 15 marca dołączą mazowieckie i lubuskie. Jak tłumaczy minister zdrowia, ma to związek z dużym wzrostem zachorowań w tych regionach.
Ze względu na wzrost zachorowań na Covid-19 rząd zdecydował o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń od 13 do 20 marca w woj. pomorskim. Do 20 marca przedłużone zostały też obostrzenia na Warmii i Mazurach.
Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o utrzymaniu dotychczasowych obostrzeń. Wyjątkiem jest woj. warmińsko-mazurskie. Tam od soboty 27 lutego na dwa tygodnie znów zamknięte będą galerie handlowe, hotele, kina, muzea i baseny. Dzieci wracają do nauki zdalnej.
Od 12 lutego – w reżimie sanitarnym i warunkowo na dwa tygodnie – ruszą hotele. Działać też zaczną stoki narciarskie, kina, teatry i baseny – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Od 1 lutego w reżimie sanitarnym otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Rząd podjął również decyzję o zniesieniu "godzin dla seniora".
Podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i doradcy premiera ds. Codiv-19 Andrzeja Horbana ogłoszono kwarantannę narodową. Od 28 grudnia do 17 stycznia mają być zamknięte galerie handlowe, hotele i stoki narciarskie.
Pałac Rzeczpospolitej przy pl. Krasińskich w Warszawie jest już dostępny dla zwiedzających. Oprócz odrestaurowanych wnętrz można tam podziwiać skarby ...
Firma z sektora badawczo-rozwojowego przedłużyła umowę najmu biura o powierzchni blisko 2,5 tys. mkw. w krakowskim budynku Quattro Business Park, zarz ...
Strabag został wybrany generalnym wykonawcą The Arc, budynku biurowego w Bukareszcie. Inwestorem projektu jest PPF Real Estate.
"Eurobuild" gościł dziś w warszawskim hotelu Arche Poloneza na konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy. Patronat nad tym wyd ...
Biedronka uruchomiła sprzedaż online zakupów spożywczych, drogeryjnych, dla domu oraz dla zwierząt. Sieć oferuje produkty z opcją zaplanowania dostawy ...
Przedstawiciele grupy Żabka, wraz z członkami UNEP/GRID-Warszawa i Fundacji Mare, zainicjowali wodowanie kosza morskiego w porcie w Dziwnowie. Urządze ...
1 sierpnia nastąpiły zmiany w zespole redakcyjnym Eurobuildu. Anna Korólczyk Lewandowska i Nathan North rozszerzają zakres wykonywanych obowiązków prz ...
Witajcie w najnowszym odcinku Eurobuild FM! Nasza redakcja gościła na budowie The Form, unikalnego pod wieloma względami biurowca, który powstaje w re ...
Develia kupiła w I półroczu 2024 roku grunty na ponad 3,2 tys. mieszkań. Inwestycje będą realizowane w Warszawie, Trójmieście i we Wrocławiu. Grupa we ...
Radisson Hotel Group wprowadza markę hotelową Prize by Radisson do Polski. Nowy hotel powstanie na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.
Beyond.pl pracuje nad niemal dwukrotnym zwiększeniem docelowej mocy swojego centrum danych w Poznaniu – z 86 do 150 MW.
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
W zeszłym tygodniu odbyły się największe w Europie Północnej targi dla profesjonalistów z branży budowlanej i nieruchomości. Nordbygg 2024 odwiedziło ...
Eurobuild Awards 2023 już za nami, ale jeśli jeszcze nie wpadł Wam w ręce dodatek specjalny "Eurobuildu" przygotowany na Galę, można go dziś wygodnie ...
Po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę podkastu "Nosem w nos"! W najnowszym odcinku rozmawiamy z Władysławem Grochowskim, szefem i założyc ...
Najsłynniejsza palma w Polsce będzie własnością Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Niebawem jedna z najbardziej lubianych warszawskich instalacji artystycznyc ...
Do grona najemców Galerii Rumia dołączyła sieć obuwnicza CCC. Sklep o powierzchni 450 mkw. ma zostać otwarty w listopadzie 2024.
W miejscowości Stary Konik, tuż przy wschodniej granicy Warszawy i węźle autostrady A2, dobiega końca budowa centrum logistycznego GLP Warsaw VI Logis ...
Grenevia zawarła umowę kredytową z konsorcjum banków na kwotę 850 mln zł. Środki zapewnią finansowanie zielonej transformacji grupy i zastąpią aktualn ...
Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę na realizację I etapu inwestycji Nowa Nakielska by PHN, który będzie realizowany w Bydgoszczy. Generalnym ...
Panattoni BTS i Commercecon wspierają powstawanie drugiego w Polsce ośrodka Fundacji Centaurus, która ratuje m.in. konie przeznaczone do uboju. Dzięki ...
Czterogwiazdkowy hotel Mercure Wien City przeszedł kompleksową renowację. Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest polska pracownia AKA Studio.
Velis Real Estate Tech oficjalnie zmienia nazwę na Singu, przyjmując tytuł swojego produktu do zarządzania nieruchomościami. Rebranding ma na celu zar ...
Mijają 23 lata od tragicznych wydarzeń w Nowym Jorku. W warszawskim Skylinerze, należącym do grupy Karimpol, odbyła się czwarta edycja Honorowej Wspin ...
Cushman & Wakefield będzie zarządcą położonego na warszawskiej Woli budynku biurowego Vibe. Najnowsza inwestycja Ghelamco dostarczyła na stołeczny ryn ...
Jarosław Szanajca planuje z końcem roku zrezygnować z pełnienia funkcji prezesa zarządu Dom Development i dołączyć do rady nadzorczej. Stery w spółce ...
Przy ul. Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało kolejne centrum dentystyczne należące do sieci Medicover Stomatologia. Podobnie jak powstałe wcze ...
Niemiecka firma zarządzająca aktywami KGAL Investment Management utworzy dla swojego funduszu inwestycyjnego KGAL ESPF 5 spółkę joint venture do budow ...
Megainwestycje muszą się liczyć z opóźnieniami
Megainwestycje muszą się liczyć z opóźnieniami
Spectis
Jak wynika z raportu Spectis zatytułowanego „Rynek budowlany w Polsce 2024-2031”, pomiędzy 2016 a 2024 rokiem wartość rynku budowlanego wzrosła ze 177 mld zł do ponad 3 ...
Najem zwrotny nabiera rozpędu
Najem zwrotny nabiera rozpędu
INWI
Rosnąca stabilnie, lecz niegwałtownie i długo utrzymująca się inflacja przyspiesza rozwój rynku najmu zwrotnego nieruchomości. To jedna z najbezpieczniejszych metod uzyskania finan ...
AI na rynku nieruchomości: czy przełom jest bliski?
AI na rynku nieruchomości: czy przełom jest bliski?
PM Projekt
Rosnące zapotrzebowanie na efektywność energetyczną wymusza poszukiwanie rozwiązań, które są precyzyjnie dopasowane do potrzeb danej inwestycji. Rozwiązania AI znacząco w tym pomag ...