EN

Budownictwo

RSS
Budownictwo

Polska Budimex ma kontrakt na terminal

schedule 14 września 2023
Opr./edited by MR

Budimex podpisał umowę o wartości 118 mln zł na budowę terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych. Za projekt odpowiedzialna jest grupa Orlen. Zakończenie budowy planowane jest na koniec grudnia 2024 roku. 

Budownictwo

Polska Erbud pilnuje rentowności

schedule 07 września 2023
Opr./edited by MR

Erbud miał w I połowie 2023 roku osiągnął 10,2 mln zł zysku operacyjnego. Najlepsze wyniki grupa osiągnęła dzięki sektorowi OZE i w segmencie usług dla przemysłu. Na drugim krańcu zestawienia znalazło się budownictwo kubaturowe i produkcja modułów w ramach przedsięwzięcia MOD21.

Budownictwo

Polska Antczak do restrukturyzacji

schedule 06 września 2023
Eurobuild CEE

Spółka Firma Budowlana Antczak z grupy Antczak poinformowała o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, powodem kłopotów mają być zatory płatnicze.

Budownictwo

Niemcy Kajima po niemiecku

schedule 30 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Kajima uruchamia nowy oddział w Europie, tym razem na rynku niemieckim. Spółka Kajima Deutschland będzie oferować w Niemczech m.in. usługi projektowania i generalnego wykonawstwa.

Budownictwo

Polska Mniej zamówień w budowlance

schedule 29 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Na polską branżę budowlaną mają obecnie wpływ dwa główne negatywne czynniki – wzrost cen, a także dekoniunktura, która przejawia się spadkiem przychodów – ocenia Polski Związek Pracodawców Budownictwa. 

Budownictwo

Polska Pięć miliardów na mur beton

schedule 08 sierpnia 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Spectis „Rynek ciężkiej prefabrykacji betonowej w Polsce 2023-2028”, całkowite przychody 50 największych producentów prefabrykatów w 2021 roku wyniosły rekordowe 5,5 mld zł, z czego 65 proc. przypadło na elementy prefabrykowane.

Budownictwo

Polska Setki miliardów w polskiej budowlance

schedule 24 lipca 2023
Opr./edited by MR

Potencjał polskiego rynku budowlanego w perspektywie do 2028 roku pozostaje znaczący – wynika z raportu firmy badawczej Spectis. Jak oceniają autorzy raportu, 960 największych planowanych i realizowanych inwestycji budowlanych w Polsce wartych jest 865 mld zł, wobec 690 mld rok wcześniej.

Budownictwo

Polska Budowlanka na zakupach

schedule 20 lipca 2023
Opr./edited by MR

Prawie co druga firma działająca w branży budowlanej chce w najbliższym czasie inwestować w zakup maszyn i urządzeń – wynika z najnowszego badania pt. „Inwestycje w branży budowlanej” zrealizowanego na zlecenie Siemens Financial Services w Polsce. 

Budownictwo

Polska Erbud ramię w ramię z Daewoo

schedule 14 lipca 2023
Opr./edited by JC

Grupa Erbud podpisała porozumienie o współpracy z Daewoo Engineering & Construction. Firmy mają wspólnie realizować projekty w segmencie energetyki oraz sektorze infrastrukturalnym czy wojskowym.

Budownictwo

Rosja / Ukraina Tłuste kontrakty za cynkowe trumny

schedule 03 lipca 2023
Eurobuild CEE

Władze Moskwy proponują firmom budowlanym delegowanie pracowników na wojnę w Ukrainie w zamian za kontrakty od merostwa. Jedna z korporacji ma do końca sierpnia dostarczyć Ministerstwu Obrony 30 ochotników gotowych do wysłania na front.

Budownictwo

Polska Aleja Fontann odżyje

schedule 14 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Grupa Capital Park otrzymała pozwolenie na modernizację zabytkowej kamienicy w centrum Szczecina. Powstanie tam Rezydencja Aleja Fontann, budynek mieszkalny z 62 apartamentami.

Budownictwo

Polska Stary browar, nowe centrum

schedule 22 maja 2023
Opr./edited by JC

Spółka Budrem rozpoczęła prace rozbiórkowe na terenie po starym browarze w Ostrowie Wielkopolskim. Docelowo na miejscu ma powstać centrum handlowe.

Budownictwo

Ukraina Polska i Japonia zazielenią Ukrainę

schedule 19 maja 2023
Opr./edited by JC

Polska firma Hynfra i japońska spółka Tsubame BHB Corporation, wraz z ukraińskim partnerem Utem, będą uczestniczyć w budowie Zielonej Strefy Przemysłowej realizowanej przez miasto Bucza.

Budownictwo

Polska Mostem obrotowym przez rzekę Elbląg

schedule 10 maja 2023
Opr./edited by MR

Kończy się budowa mostu obrotowego w Nowakowie. Konstrukcja pozytywnie przeszła próby obciążeniowe.  Generalnym wykonawcą prac w ramach II etapu budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską jest Budimex.

Budownictwo

Świat Ceny na globalnym placu budowy

schedule 27 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Raport International Construction Costs 2023 porównuje koszty budowy w 100 miastach świata. Na aktualnej, tegorocznej liście znalazły się Warszawa i Kraków, odpowiednio na 75 i 77 miejscu.

Budownictwo

Polska Remontują dla sportu

schedule 25 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Obiekt jest przygotowywany przed firmę Eiffage Polska Budownictwo do nadchodzących Igrzysk Europejskich.

Budownictwo

Polska Raben w temperaturze kontrolowanej

schedule 24 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Dekpol Budownictwo zrealizował w Wielkopolsce projekt dla firmy Raben. Nowoczesna hala magazynowa służy do przeładunku towarów świeżych w temperaturze kontrolowanej. Inwestorem przedsięwzięcia jest Raben Real Estate.

Budownictwo

Polska Rośnie poznański szpital

schedule 13 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Podpisano umowę na II etap budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego, powstającego na poznańskim Grunwaldzie. Inwestycję zrealizuje Warbud w konsorcjum z firmą TKT Engineering.

Budownictwo

Polska Skok kosztów i negocjacje z inwestorami

schedule 28 marca 2023
Opr./edited by MR

Zdecydowana większość firm budowlanych w Polsce nadal odczuwa skutki szoku cenowego związanego z konfliktem zbrojnym w Ukrainie – wynika z raportu przygotowanego przez kancelarię DLA Piper oraz firmę doradczo-inżynieryjną CCM.

Budownictwo

Polska Puro rośnie w stolicy

schedule 28 marca 2023
Opr./edited by JC

Totalbud realizuje kontrakt na budowę konstrukcji hotelu Puro w centrum Warszawy, przy ul. Canaletta 4. Projekt jest kolejnym z sieci obiektów budowanych w Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Wydanie 10 (282) październik 2023

Kategorie