EN

Budownictwo

RSS
Budownictwo

Polska Budowlanka boi się VR

schedule 29 lutego 2024
Opr./edited by JC

Jak wynika z dodatku technologicznego do raportu Colliersa „ESG na placu budowy”, mimo dostępności nowych technologii droga do pełnej adaptacji i wykorzystania ich potencjału przez branżę budowlaną będzie jeszcze długa i pełna wyzwań.

Budownictwo

Polska Szpitalna jak nowa

schedule 13 lutego 2024
Opr./edited by JC

Narożna kamienica Szpitalna, stojąca u zbiegu pl. Zamkowego i Międzymurza Piotra Biegańskiego w Warszawie, przeszła generalny remont konserwatorski dwóch elewacji.

Budownictwo

Polska Wyremontowali w Łodzi

schedule 13 lutego 2024
Opr./edited by JC

Prace rewitalizacyjne w łódzkiej kamienicy przy ul. Mielczarskiego 22 dobiegają końca. Oprócz samego budynku metamorfozę przeszło też podwórko, na którym zaaranżowano strefę wypoczynkowo-rekreacyjną.

Budownictwo

Polska Kubatura, drogi i materiały budowlane

schedule 07 lutego 2024
Opr./edited by MR

Warbud i Eurovia stworzyły nową grupę budowlaną na polskim rynku – holding Vinci Construction Polska.

Budownictwo

Polska Zrównoważone rozwiązania pod nowym szyldem

schedule 01 lutego 2024
Opr./edited by MR

Lafarge Cement zmienia nazwę na Holcim Polska. Firma od 2015 roku jest częścią grupy Holcim, funkcjonującej wcześniej pod nazwą LafargeHolcim. 

Budownictwo

Polska Zachodnia dla czytelników

schedule 26 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Zakończył się dwuletni remont łódzkiej kamienicy przy ul. Zachodniej 76. W budynku zostanie otwarta biblioteka Secesja.

Budownictwo

Polska Motyl do remontu

schedule 23 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Uniwersytet Łódzki rozpoczyna przebudowę kamienicy przy ul. Sienkiewicza 21. Ma tam powstać ogólnodostępna przestrzeń, w szczególności przeznaczona dla osób zainteresowanych nauką, kulturą i sztuką.

Budownictwo

Polska W budownictwie przychody rosną

schedule 17 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Jak wynika z raportu "Firmy budowlane w Polsce 2023-2028” autorstwa firmy Spectis, łączne przychody 40 wiodących grup budowlanych w 2023 roku wyniosły 67 mld zł. Ta wartość stanowiła 30 proc. przychodów całego sektora średnich i dużych firm.

Budownictwo

Polska Mniej konsolidacji, więcej dywersyfikacji

schedule 11 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Bardzo dynamiczna sytuacja na rynku mieszkaniowym w 2023 roku skłaniała deweloperów do szybkiego reagowania. Jednak mimo poprawy sytuacji i dużych możliwości firmy deweloperskie pozostały ostrożne w swoich decyzjach biznesowych – wskazuje raport przygotowany przez Spectis.

Budownictwo

Europa Środkowa Deweloperzy zmieniają sektory

schedule 10 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Co czwarty środkowoeuropejski deweloper deklaruje, że w 2024 roku skoncentruje działalność w nowym sektorze rynku  – wynika z raportu "Real Estate Confidence Survey for Central Europe 2024", przygotowanego przez Deloitte.

Budownictwo

Polska Kiedyś biuro, dziś mieszkanie

schedule 09 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Jak zauważa kancelaria Wolf Theiss, w USA czy Europie Zachodniej projektów związanych z zamianą powierzchni biurowych na mieszkaniowe jest coraz więcej. W Polsce to nadal nieliczne, odosobnione przypadki.

Budownictwo

Polska Perspektywiczne moduły

schedule 08 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Wartość rynku budownictwa modułowego w Polsce to już blisko 5 mld zł – wynika z raportu firmy badawczej Spectis „Budownictwo modułowe w Polsce 2024-2029”. Pomimo przejściowego spowolnienia, perspektywy dla budownictwa modułowego do 2029 roku pozostają bardzo obiecujące.

Budownictwo

Polska Erbud stawia na serwis

schedule 03 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Grupa Erbud sfinalizowała akwizycję spółki CKTiS z Płocka, poszerzając tym samym swój segment usług dla przemysłu.

Budownictwo

Polska Dane i biura w Duchnicach

schedule 15 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Totalbud wybuduje na zlecenie firmy Atman centrum danych w Duchnicach koło Ożarowa Mazowieckiego, około 30 km od Warszawy. Umowa dotyczy budowy obiektu kolokacyjnego z pomieszczeniami biurowymi.

Budownictwo

Polska Nabrzeże w Gdańsku do przebudowy

schedule 05 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Erbud w konsorcjum z Aqua Works pozyskał kontrakt hydrotechniczny na budowę umocnienia dna wzdłuż Nabrzeża Przemysłowego w Gdańsku. Wartość umowy to niemal 30 mln zł brutto.

Budownictwo

Polska Miliardy na projekty energetyczno-przemysłowe

schedule 29 listopada 2023
Opr./edited by MR

Od początku 2022 roku obserwowany jest wyraźny wzrost liczby i wartości zapowiadanych inwestycji w obszarze transformacji energetycznej polskiej gospodarki. Aktualna wartość największych realizowanych i planowanych projektów energetycznych sięga już ponad 530 mld zł – podaje Spectis.

Budownictwo

Polska ESG między biurem a placem budowy

schedule 28 listopada 2023
Opr./edited by MR

Jak wynika z raportu firmy Colliers „ESG na placu budowy”, ponad połowa pracowników tego sektora nie jest w pełni świadoma kwestii ESG, a 60 proc. kierowników budowy nie przeszło odpowiedniego szkolenia z ochrony środowiska.

Budownictwo

Polska Polacy chcą drewna w budownictwie

schedule 22 listopada 2023
Opr./edited by MR

Większość Polaków uważa, że współczesne budownictwo powinno wykorzystywać drewno certyfikowane. Potwierdza to 76 proc. respondentów badania zrealizowanego na zlecenie Forest Stewardship Council.

Budownictwo

Świat Cyfryzacja z przeszkodami

schedule 14 listopada 2023
Opr./edited by JC

Z badania platformy PlanRadar wynika, że prawie ośmiu na 10 specjalistów budowlanych w Polsce ma problemy z wprowadzaniem nowych technologii w swoich firmach. Dla 23 proc. z nich jedną z największych trudności w unowocześnieniu sektora jest tradycyjny sposób myślenia przedstawicieli branży.

Budownictwo

Polska Rośnie zadłużenie budowlanki

schedule 14 listopada 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, zadłużenie branży budowlanej wynosi ponad 1,5 mld zł i na przestrzeni roku wzrosło o 20 proc. Większość tej kwoty należy do jednoosobowych działalności gospodarczych oraz przedsiębiorstw wykonujących budowlane roboty specjalistyczne: rozbiórkowe, instalacyjne i wykończeniowe.

Wydanie 1 (285) styczeń 2024

Kategorie