EN

Budownictwo

RSS
Budownictwo

Polska Kolejna poznańska kamienica odzyska blask

schedule 08 kwietnia 2022
Opr./edited by JC

ZKZL rozpoczął remont budynku przy ul. Kościuszki 80 w Poznaniu. Spółka planuje zakończyć modernizację kamienicy w I kwartale 2023 roku. Koszt prac wyniesie blisko 3,5 mln zł.

Budownictwo

Polska Dom Tramwajarza odżyje

schedule 29 marca 2022
Opr./edited by JC

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął remont Domu Tramwajarza mieszczącego się na poznańskich Jeżycach. W obiekcie działało niegdyś m.in. kino Amarant, a obecnie mieści się tam restauracja, gdzie odbywają się koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Pierwszy etap prac potrwa do końca I kwartału 2023 roku.

Budownictwo

Polska Nowe życie łódzkiego pustostanu

schedule 23 marca 2022
Opr./edited by JC

Miasto Łódź ogłasza przetarg na wykonawcę remontu kompleksu budynków przy ul. Sienkiewicza 63. W pofabrycznym obiekcie powstaną biura, pracownie dla artystów, lokale usługowe oraz gastronomiczne.

Budownictwo

Polska Secesja na Zachodniej

schedule 17 marca 2022
Opr./edited by AKL

Zrujnowana kamienica przy ul. Zachodniej 76 w Łodzi to remontowany w ramach rewitalizacji budynek. Podczas odnowy robotnicy znaleźli zabytkowe malunki, okiennice oraz detale. Remont zabytku wraz z wyposażeniem kosztować będzie 6 mln zł.

Budownictwo

Polska Trudny rok dla firm budowlanych

schedule 14 marca 2022
Opr./edited by MR

W styczniu 2022 roku z bazy REGON wyrejestrowano ponad 31 tys. mikroprzedsiębiorstw. To o 46,8 proc. więcej niż w grudniu 2021 roku. Najgorsze nastroje panują wśród firm z branży budowlanej, gdzie z prawdopodobieństwem bankructw liczy się aż 1/3 przedsiębiorstw.

Budownictwo

Polska Kolejny łódzki zabytek odzyska blask

schedule 10 marca 2022
Opr./edited by JC

Kamienica Jakuba Windmana przy ul. Legionów 37A w Łodzi przechodzi kompleksową modernizację. Docelowo w budynku powstanie 27 mieszkań, lokal usługowy, restauracja, biura i pracownie artystyczne. Wartość inwestycji to prawie 16,5 mln zł.

Budownictwo

Polska Wyremontują poznański zabytek

schedule 01 marca 2022
Opr./edited by JC

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych remontuje kolejną kamienicę w Poznaniu. Tym razem kompleksową modernizację przejdzie budynek przy ul. Knapowskiego 30. Przewidywany czas zakończenia prac to koniec 2022 roku.

Budownictwo

Polska Jest umowa na Modlińską

schedule 15 lutego 2022
Opr./edited by JC

Zabytkowy zespół budynków przy ul. Modlińskiej 257 znowu zacznie służyć mieszkańcom. Władze Warszawy podpisały umowę z firmą Telka, która wykona prace remontowe w ciągu 20 miesięcy, koszt projektu to 7,1 mln zł.

Budownictwo

Polska Poznański zabytek wypięknieje

schedule 10 lutego 2022
Opr./edited by JC

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu rozpoczął prace remontowe budynku przy ul. Królowej Jadwigi 52 i 54. Zabytkowa kamienica powstała na początku XX wieku. Aktualnie zamieszkuje w niej 46 rodzin.

Budownictwo

Polska Był areszt, będą biura IPN

schedule 09 lutego 2022
Opr./edited by AKL

Erbud zrealizuje kolejny kontrakt. Na miejscu dawnego aresztu przy ul. Stefana Czarnieckiego 3 w Krakowie powstaną biura Instytutu Pamięci Narodowej (IPN). Wartość umowy wynosi 27,5 mln zł netto.

Budownictwo

Polska Łódź remontuje, by pomagać

schedule 02 lutego 2022
Opr./edited by JC

Kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 115 czeka gruntowna modernizacja. Miejsce znajdujących się w budynku biur zajmą pracownie twórcze, mieszkania i świetlica środowiskowa. Trwają już prace przygotowawcze.

Budownictwo

Polska Strabag buduje dla cementowni w Małogoszczy

schedule 31 stycznia 2022
Opr./edited by AKL

Strabag podpisał umowę na realizację projektu budowalnego, którego celem będzie instalacja nowej linii technologicznej wraz z nowoczesnym piecem do wypału klinkieru cementowego o wydajności do 4 tys. ton na dobę.

Budownictwo

Europa Środkowo-Wschodnia Polski rynek budowlany na drugim miejscu

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Skumulowana wartość rynku budowlanego dla krajów Europy Środkowej i Centralnej w 2021 roku to według analityków PMR niemal 217 mld euro. Krajem z największym rynkiem budowlanym w badanym obszarze jest Rosja. Na drugim miejscu znalazła Polska.

Budownictwo

Polska Mur rośnie w puszczy

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Straż Graniczna przekazała wykonawcy plac budowy 186-kilometrowej zapory na granicy polsko-białoruskiej. Budimex będzie prowadził prace na 100-kilometrowym odcinku, którego około 40 proc. stanowi pas przygraniczny. Wykonawcą drugiej części zapory jest Unibep.

Budownictwo

Polska Inwestor zastępczy dla fabryki Polfy

schedule 28 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Bilfinger Tebodin będzie zarządzał budową nowego zakładu Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa. W nowym obiekcie na warszawskim Tarchominie znajdzie się część produkcyjna oraz laboratorium badawczo-rozwojowe. Koszt inwestycji to około 500 mln zł.

Budownictwo

Polska Sancho i Sky pod Olsztynem

schedule 26 stycznia 2022
Opr./edited by MR

Michelin powierzył spółce Eiffage Polska Budownictwo rozbudowę fabryki w Olsztynie. Zadanie podzielone jest na dwa projekty o nazwach Sancho i Sky, Prace już się rozpoczęły, właśnie wylano pierwszy beton.

Budownictwo

Niemcy Erbud zbuduje z drewna

schedule 26 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Erbud łączy segmenty swojej działalności w Niemczech. Konsolidacja spółki GWI ze startupem MOD21, który specjalizuje się w budowie drewnianych obiektów modułowych, ma zreorganizować strukturę grupy.

Budownictwo

Polska Erbud dla czekoladek

schedule 19 stycznia 2022
Opr./edited by AKL

Erbud rusza z realizacją kolejnego kontraktu. Toruński oddział firmy wystartował z rozbudową zakładu wyrobów czekoladowych w Tucholi w woj. kujawsko-pomorskim. Wartość umowy to 31,5 mln zł.

Budownictwo

Polska Czajka nie wytrzymała ciśnienia

schedule 17 stycznia 2022
Opr./edited by TC

Nieodpowiedni drenaż tunelu był przyczyną awarii kolektorów ściekowych pod Wisłą, która miała miejsce w sierpniu 2020 roku – wynika z ustaleń ekspertów z Politechniki Krakowskiej, którzy zbadali przyczyny awarii.

Budownictwo

Polska Nowe oblicze łódzkiej kamienicy

schedule 14 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Rozpoczął się rewitalizacyjny remont kolejnej nieruchomości przy ul. Kilińskiego w Łodzi. Dawny blask odzyska zabytkowa kamienica pod numerem 28.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie