EN

Budownictwo

RSS
Budownictwo

Polska Erbud ramię w ramię z Daewoo

schedule 14 lipca 2023
Opr./edited by JC

Grupa Erbud podpisała porozumienie o współpracy z Daewoo Engineering & Construction. Firmy mają wspólnie realizować projekty w segmencie energetyki oraz sektorze infrastrukturalnym czy wojskowym.

Budownictwo

Rosja / Ukraina Tłuste kontrakty za cynkowe trumny

schedule 03 lipca 2023
Eurobuild CEE

Władze Moskwy proponują firmom budowlanym delegowanie pracowników na wojnę w Ukrainie w zamian za kontrakty od merostwa. Jedna z korporacji ma do końca sierpnia dostarczyć Ministerstwu Obrony 30 ochotników gotowych do wysłania na front.

Budownictwo

Polska Aleja Fontann odżyje

schedule 14 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Grupa Capital Park otrzymała pozwolenie na modernizację zabytkowej kamienicy w centrum Szczecina. Powstanie tam Rezydencja Aleja Fontann, budynek mieszkalny z 62 apartamentami.

Budownictwo

Polska Stary browar, nowe centrum

schedule 22 maja 2023
Opr./edited by JC

Spółka Budrem rozpoczęła prace rozbiórkowe na terenie po starym browarze w Ostrowie Wielkopolskim. Docelowo na miejscu ma powstać centrum handlowe.

Budownictwo

Ukraina Polska i Japonia zazielenią Ukrainę

schedule 19 maja 2023
Opr./edited by JC

Polska firma Hynfra i japońska spółka Tsubame BHB Corporation, wraz z ukraińskim partnerem Utem, będą uczestniczyć w budowie Zielonej Strefy Przemysłowej realizowanej przez miasto Bucza.

Budownictwo

Polska Mostem obrotowym przez rzekę Elbląg

schedule 10 maja 2023
Opr./edited by MR

Kończy się budowa mostu obrotowego w Nowakowie. Konstrukcja pozytywnie przeszła próby obciążeniowe.  Generalnym wykonawcą prac w ramach II etapu budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską jest Budimex.

Budownictwo

Świat Ceny na globalnym placu budowy

schedule 27 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Raport International Construction Costs 2023 porównuje koszty budowy w 100 miastach świata. Na aktualnej, tegorocznej liście znalazły się Warszawa i Kraków, odpowiednio na 75 i 77 miejscu.

Budownictwo

Polska Remontują dla sportu

schedule 25 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Trwa modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie. Obiekt jest przygotowywany przed firmę Eiffage Polska Budownictwo do nadchodzących Igrzysk Europejskich.

Budownictwo

Polska Raben w temperaturze kontrolowanej

schedule 24 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Dekpol Budownictwo zrealizował w Wielkopolsce projekt dla firmy Raben. Nowoczesna hala magazynowa służy do przeładunku towarów świeżych w temperaturze kontrolowanej. Inwestorem przedsięwzięcia jest Raben Real Estate.

Budownictwo

Polska Rośnie poznański szpital

schedule 13 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Podpisano umowę na II etap budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego, powstającego na poznańskim Grunwaldzie. Inwestycję zrealizuje Warbud w konsorcjum z firmą TKT Engineering.

Budownictwo

Polska Skok kosztów i negocjacje z inwestorami

schedule 28 marca 2023
Opr./edited by MR

Zdecydowana większość firm budowlanych w Polsce nadal odczuwa skutki szoku cenowego związanego z konfliktem zbrojnym w Ukrainie – wynika z raportu przygotowanego przez kancelarię DLA Piper oraz firmę doradczo-inżynieryjną CCM.

Budownictwo

Polska Puro rośnie w stolicy

schedule 28 marca 2023
Opr./edited by JC

Totalbud realizuje kontrakt na budowę konstrukcji hotelu Puro w centrum Warszawy, przy ul. Canaletta 4. Projekt jest kolejnym z sieci obiektów budowanych w Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Budownictwo

Niemcy Nowe centrum szkoleniowe w Attendorn

schedule 01 marca 2023
Opr./edited by AKL

W pobliżu swojej głównej siedziby w Attendorn firma Viega uruchomiła interaktywne centrum szkoleniowe. Viega World na pięciu piętrach zajmuje łącznie 12 tys. mkw. powierzchni.

Budownictwo

Polska Dekpol buduje pod Poznaniem

schedule 27 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Dekpol Budownictwo zrealizuje nowy obiekt usługowo-biurowy w Swadzimiu koło Poznania. Inwestycja będzie realizowana na zlecenie BIMs Plus – ogólnopolskiego dystrybutora produktów z zakresu techniki grzewczej, instalacji, klimatyzacji i wentylacji oraz techniki sanitarnej.

Budownictwo

Polska Piękniej przy Wyspie Spichrzów

schedule 22 lutego 2023
Opr./edited by MR

Władze Elbląga zleciły przebudowę zachodniego nabrzeża rzeki Elbląg od strony Wyspy Spichrzów wraz z zagospodarowaniem terenów przybrzeżnych. Zakończenie prac jest planowane w połowie 2025 roku. Całość planowanych robót wykona Korporacja Budowlana Doraco.

Budownictwo

Polska Integracja w starej szkole

schedule 21 lutego 2023
Opr./edited by JC

W budynku dawnej szkoły przy ul. Pogonowskiego 34 w Łodzi trwa przebudowa. Powstaje tu nowe miejsce na mapie miasta - Centrum Wsparcia i Rozwoju Społecznego.

Budownictwo

Polska Nowy magazyn na przyprawy

schedule 10 stycznia 2023
Opr./edited by MR

Unibep zakończył rozbudowę zakładu produkującego przyprawy w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach kontraktu z firmą Prymat powstała hala magazynowa z częścią socjalno-biurową. W obiekcie zastosowano elementy prefabrykowane.

Budownictwo

Polska Budimex pracuje na politechnice

schedule 09 stycznia 2023
Opr./edited by MR

Budimex zakończył kluczową fazę przebudowy i rozbudowy Instytutu Techniki Cieplnej Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Wartość kontraktu wynosi 69,1 mln zł netto. 

Budownictwo

Polska Wiaduktem do Warszawy Zachodniej

schedule 19 grudnia 2022
Opr./edited by MR

W ramach kontraktu na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia, Budimex zrealizował wiadukt kolejowy. To pierwsza w Polsce pojedyncza konstrukcja nośna tego typu, z dwoma torami kolejowymi.

Budownictwo

Polska Moduły pójdą w ruch

schedule 30 listopada 2022
Opr./edited by JC

Otwarto fabrykę Mod21 w Ostaszewie koło Torunia. Najnowszy start-up grupy Erbud z produkcją ruszy za miesiąc, a w pierwszym roku działalności planuje wytworzyć 30 tys. mkw. powierzchni całkowitej modułów drewnianych, co ma przynieść około 240 mln zł przychodów.

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie