EN

Budownictwo

Budownictwo

Erbud stabilnie i z optymizmem

schedule 09 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Grupa Erbud osiągnęła w 2019 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 2,31 mld zł, czyli praktycznie na takim samym poziomie jak w poprzednim, rekordowym pod względem przychodów, roku. Zysk EBIT wyniósł 58,4 mln zł, a zysk netto 35 mln zł. Wartość portfela zleceń na koniec grudnia 2019 roku wyniosła blisko 2,4 mld zł.

Budownictwo

Bezpieczna rewitalizacja w Łodzi

schedule 01 kwietnia 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Mimo sytuacji epidemii w kraju, Łódź nie wstrzymuje prac rewitalizacyjnych. Rusza generalny remont kamienicy przy ul. Pomorskiej 11. Wartość inwestycji to ponad 6,8 mln zł. Budynek ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Budownictwo

Pierwszy słowacki niebotyk w budowie

schedule 27 marca 2020
Opr./edited by TC

SŁOWACJA Spółka J&T Real Estate wybrała kolejnych generalnych wykonawców kompleksu wielofunkcyjnego Eurovea, który powstaje w Bratysławie na nabrzeżu Dunaju. Wiadomo m.in., kto zrealizuje pierwszy na Słowacji drapacz chmur.

Budownictwo

Trwa rewitalizacja przy Włókienniczej

schedule 27 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Trwają prace remontowe wewnątrz kamienic oraz na podwórkach przy ul. Włókienniczej w Łodzi. Pierwsze efekty już widać. Ogłoszony też został przetarg na wykonanie elewacji budynków pod numerami 12, 14 i 16.

Budownictwo

Mieszkania dla seniorów na łódzkich Bałutach

schedule 26 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W kwietniu na łódzkich Bałutach rozpocznie się budowa Dom Seniora Romanów. Inwestorem pierwszego etapu inwestycji jest firma Apartamenty Plus a wykonawcą Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej (WPIP). Termin zakończenia prac planowany jest na październik 2021 roku. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 26 mln zł, część środków pochodzi z funduszy unijnych.

Budownictwo

Elektrobudowa upadła

schedule 24 marca 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Elektrobudowa. Decyzja jest nieprawomocna, jednakże skuteczna i wykonalna z dniem wydania, a datą upadłości jest dzień wydania postanowienia.

Budownictwo

Budowa kampusu w Kielcach opóźni się

schedule 24 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Opóźni się rozstrzygnięcie przetargu na budowę kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar (GUM) w Kielcach. Inwestycja zakładająca powstanie kompleksu 25 laboratoriów, miała rozpocząć się w wakacje. Nie jest pewne, czy termin zostanie dotrzymany.

Budownictwo

Erbud zbuduje w Bydgoszczy

schedule 20 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Erbud podpisał 20 marca 2020 roku umowę z kaliską firmą Colian Developer na budowę osiedla mieszkaniowego w Bydgoszczy przy ul. Garbary 5. Wartość kontraktu to 37,2 mln zł netto.

Budownictwo

Strabag i Porr schodzą z budów

schedule 20 marca 2020
Tomasz Cudowski
dziennikarz

AUSTRIA/POLSKA Strabag i Porr poinformowały o wstrzymaniu swojej działalności budowlanej w Austrii, decyzja dotyczy łącznie około 2 tys. placów budów. Polski oddział Strabagu zapewnia, że "na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje adekwatne działania".

Budownictwo

Budimex bliski kontraktu na S7 Płońsk-Czosnów

schedule 19 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Oferta firmy Budimex została wybrana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę S7 Płońsk – Czosnów, odcinek od węzła Modlin do węzła Czosnów.

Budownictwo

Remontują przy Gdańskiej

schedule 18 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Wystartował remont elewacji kamienicy przy ul. Gdańskiej 1 w Łodzi. Prace te rozpoczynają generalny remontu zabytkowego budynku. Rewitalizacja ma się zakończyć w październiku.

Budownictwo

Zgłoszenia zabytków on-line

schedule 17 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Składanie wniosków do programu „Ochrona zabytków” odbywa się wyłącznie drogą on-line.

Budownictwo

Budowlanka szykuje się na gorszy kwartał

schedule 17 marca 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że w krótkim i średnim terminie wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się kornowirusa odbiją się negatywnie na wynikach finansowych grupy Pekabex, w szczególności na wynikach za drugi kwartał 2020 roku – podaje spółka w komunikacie.

Budownictwo

Budimex nie przerywa kontraktów

schedule 17 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Budimex poinformował, że epidemia koronawirusa, jako zdarzenie siły wyższej, na razie ma niewielki wpływ na funkcjonowanie spółki i realizowanie jej kontraktów budowlanych. W firmie działa już sztab kryzysowy. Wdrożono także, ponad dwa tygodnie temu, działania profilaktyczne, a obecnie modyfikowana jest organizacja pracy.

Budownictwo

Nova Stoczniova z wiechą

schedule 16 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Osiedle Nova Stoczniova osiągnęło swoją docelową wysokość konstrukcyjną. Kompleks będzie docelowo tworzyć pięć budynków mieszczących łącznie 96 mieszkań. Bloki mają być gotowe w pierwszym kwartale 2021 roku.

Budownictwo

BGK szykuje pomoc dla firm

schedule 16 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Firmy dotknięte trudną sytuacją związaną z koronawirusem będą mogły skorzystać ze specjalnych rozwiązań, które przygotowuje Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Pomoc polegać będzie m.in. na zwiększeniu dostępu do kredytów w bankach komercyjnych i spółdzielczych.

Budownictwo

Zagospodarowanie przestrzenne wraca do Sejmu

schedule 16 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Nowelizacja prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz niektórych innych ustaw wraca do Sejmu po poprawkach w Senacie. Nowe przepisy mają ułatwić dostęp online do danych planistycznych i przyspieszyć realizację inwestycji.

Budownictwo

Budimex bliżej dwumiliardowego zlecenia na Warszawę Zachodnią

schedule 12 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Oferta Budimeksu otrzymała najwięcej punktów w aukcji elektronicznej w postępowaniu przetargowym na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia.

Budownictwo

Wschodnia flanka łódzkiej rewitalizacji

schedule 11 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał umowę z firmą Pagma-Bud. Przedmotem kontraktu jest przebudowa budynku wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu kamienicy przy ul. Wschodniej 45 w Łodzi w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość zamówienia wynosi około 19 mln zł.

Ministerstwo osłoni przedsiębiorców specustawą

schedule 11 marca 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Ulgi w należnościach (w tym udogodnienia w płatnościach podatków i składek ZUS), instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm (w tym wsparcie gwarancyjne oraz dopłaty do kredytów), ochronę i wsparcie rynku pracy (m.in. rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów) – te elementy zawierać będzie pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Ministerstwo Rozwoju przygotuje projekt specustawy w tej sprawie.

Pozostałe nowości

Kategorie