EN

Budownictwo

Budownictwo

Więcej Esencji w Poznaniu

schedule 24 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Za trzy tygodnie powstające budynki osiedla Esencja w Poznaniu osiągną docelową wysokość sześciu kondygnacji.

Budownictwo

Ostatnie szlify Mennicy

schedule 24 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Na jesień zaplanowano otwarcie warszawskiego,140-metrowego wieżowca Mennica Legacy Tower. W budynku urządzają się już najemcy.

Budownictwo

Dane planistyczne powszechnie dostępne

schedule 23 kwietnia 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Ułatwiony dostęp do danych planistycznych przy pomocy internetu, przyspieszenie procesu inwestycyjno-budowlanego, upowszechnienie zbiorów danych przestrzennych dotyczących dokumentów planistycznych – to efekty zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Już wkrótce także przyspieszenie procesu inwestycyjnego i mniej biurokracji dla geodetów – parlament zakończył prace nad nowelizacją prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz niektórych innych ustaw, teraz trafi ona do podpisu prezydenta.

Mieszkanie plus prefabrykaty

schedule 22 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA HM Inwest, w porozumieniu z Agencją Rozwoju Przemysłu, wybuduje fabryki prefabrykowanych elementów betonowych m.in. na cele rządowego programu Mieszkanie Plus.

Budownictwo

Parkur na surowo

schedule 16 kwietnia 2020
Opr./edited by TSG

POLSKA Pierwszy budynek osiedla Parkur Residence, mieszczącego się przy ul. Kłobuckiej 25 w Warszawie, osiągnął stan surowy otwarty.

Budownictwo

Sześciu chętnych do szczecińskiej estakady

schedule 14 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Sześć firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę ul. Gdańskiej w rejonie Estakady Pomorskiej w Szczecinie, najniższą kwotę za realizację zlecenia (około 44,7 mln zł) zaproponował Strabag.

Budownictwo

Unibep dla mieszkaniówki i przemysłu

schedule 10 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Unibep poinformował o przyjęciu zleceń na dwa znaczące kontrakty budowlane – firma zrealizuje osiedle Fama Jeżyce w Poznaniu, a także zaangażuje się w budowę kompleksu przemysłowego Polimery Police.

Budownictwo

Parking w centrum Warszawy pod kilof?

schedule 10 kwietnia 2020
Tomasz Szpyt-Grzegórski
Zastępca redaktor naczelnej, dziennikarz

POLSKA Operator hotelowy wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na wyburzenie budynku parkingu wielopoziomowego centrum Warszawy.

Budownictwo

Erbud stabilnie i z optymizmem

schedule 09 kwietnia 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Grupa Erbud osiągnęła w 2019 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 2,31 mld zł, czyli praktycznie na takim samym poziomie jak w poprzednim, rekordowym pod względem przychodów, roku. Zysk EBIT wyniósł 58,4 mln zł, a zysk netto 35 mln zł. Wartość portfela zleceń na koniec grudnia 2019 roku wyniosła blisko 2,4 mld zł.

Budownictwo

Bezpieczna rewitalizacja w Łodzi

schedule 01 kwietnia 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Mimo sytuacji epidemii w kraju, Łódź nie wstrzymuje prac rewitalizacyjnych. Rusza generalny remont kamienicy przy ul. Pomorskiej 11. Wartość inwestycji to ponad 6,8 mln zł. Budynek ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Budownictwo

Trwa rewitalizacja przy Włókienniczej

schedule 27 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Trwają prace remontowe wewnątrz kamienic oraz na podwórkach przy ul. Włókienniczej w Łodzi. Pierwsze efekty już widać. Ogłoszony też został przetarg na wykonanie elewacji budynków pod numerami 12, 14 i 16.

Budownictwo

Pierwszy słowacki niebotyk w budowie

schedule 27 marca 2020
Opr./edited by TC

SŁOWACJA Spółka J&T Real Estate wybrała kolejnych generalnych wykonawców kompleksu wielofunkcyjnego Eurovea, który powstaje w Bratysławie na nabrzeżu Dunaju. Wiadomo m.in., kto zrealizuje pierwszy na Słowacji drapacz chmur.

Budownictwo

Mieszkania dla seniorów na łódzkich Bałutach

schedule 26 marca 2020
Opr./edited by AZ

POLSKA W kwietniu na łódzkich Bałutach rozpocznie się budowa Dom Seniora Romanów. Inwestorem pierwszego etapu inwestycji jest firma Apartamenty Plus a wykonawcą Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej (WPIP). Termin zakończenia prac planowany jest na październik 2021 roku. Wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 26 mln zł, część środków pochodzi z funduszy unijnych.

Budownictwo

Budowa kampusu w Kielcach opóźni się

schedule 24 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Opóźni się rozstrzygnięcie przetargu na budowę kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar (GUM) w Kielcach. Inwestycja zakładająca powstanie kompleksu 25 laboratoriów, miała rozpocząć się w wakacje. Nie jest pewne, czy termin zostanie dotrzymany.

Budownictwo

Elektrobudowa upadła

schedule 24 marca 2020
Opr./edited by TC

POLSKA Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Katowice-Wschód wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki Elektrobudowa. Decyzja jest nieprawomocna, jednakże skuteczna i wykonalna z dniem wydania, a datą upadłości jest dzień wydania postanowienia.

Budownictwo

Strabag i Porr schodzą z budów

schedule 20 marca 2020
Tomasz Cudowski
dziennikarz

AUSTRIA/POLSKA Strabag i Porr poinformowały o wstrzymaniu swojej działalności budowlanej w Austrii, decyzja dotyczy łącznie około 2 tys. placów budów. Polski oddział Strabagu zapewnia, że "na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje adekwatne działania".

Budownictwo

Erbud zbuduje w Bydgoszczy

schedule 20 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Erbud podpisał 20 marca 2020 roku umowę z kaliską firmą Colian Developer na budowę osiedla mieszkaniowego w Bydgoszczy przy ul. Garbary 5. Wartość kontraktu to 37,2 mln zł netto.

Budownictwo

Budimex bliski kontraktu na S7 Płońsk-Czosnów

schedule 19 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Oferta firmy Budimex została wybrana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) za najkorzystniejszą w przetargu na zaprojektowanie i budowę S7 Płońsk – Czosnów, odcinek od węzła Modlin do węzła Czosnów.

Budownictwo

Remontują przy Gdańskiej

schedule 18 marca 2020
Opr./edited by AKL

POLSKA Wystartował remont elewacji kamienicy przy ul. Gdańskiej 1 w Łodzi. Prace te rozpoczynają generalny remontu zabytkowego budynku. Rewitalizacja ma się zakończyć w październiku.

Budownictwo

Budimex nie przerywa kontraktów

schedule 17 marca 2020
Eurobuild CEE

POLSKA Budimex poinformował, że epidemia koronawirusa, jako zdarzenie siły wyższej, na razie ma niewielki wpływ na funkcjonowanie spółki i realizowanie jej kontraktów budowlanych. W firmie działa już sztab kryzysowy. Wdrożono także, ponad dwa tygodnie temu, działania profilaktyczne, a obecnie modyfikowana jest organizacja pracy.

Pozostałe nowości

Kategorie