EN

ESG

RSS
ESG

Polska Skende z oceną Excellent

schedule 27 września 2023
Opr./edited by MR

Centrum handlowe Skende Shopping ze sklepem Ikei w Lublinie uzyskało certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent w kategoriach Asset Performance i Management Performance. Obiekt należy do Ingka Centres.

ESG

Polska Newgate naładuje z Polenergią

schedule 25 września 2023
Opr./edited by JC

Newgate Investment wybuduje we współpracy z firmą Polenergia eMobility ponad 30 stacji ładowania pojazdów elektrycznych przy parkach handlowych z portfolio spółki.

ESG

Polska Gry Podwórkowe przy Nowogrodzkiej

schedule 22 września 2023
Opr./edited by MR

Na ul. Nowogrodzkiej 45 w Warszawie pod patronatem Urzędu Dzielnicy Śródmieście odbyły się Gry Podwórkowe. To początek konsultacji pod hasłem Projekt Podwórko, dotyczących zagospodarowania terenu należącego do Zeitgeist Asset Management.

ESG

Polska Punkt Zwrotny w F.S.O. Parku

schedule 21 września 2023
Opr./edited by MR

Na Pradze Północ w Warszawie zostało otwarte EkoCentrum Punkt Zwrotny. Miejsce służące edukacji młodzieży w zakresie cyrkularności i zrównoważonej mody powstało na terenie, na którym firma Okam będzie realizować F.S.O. Park.

ESG

Polska / Czechy LaSalle IM całe w platynie

schedule 20 września 2023
Eurobuild CEE

LaSalle Investment Management ogłosiło, że trzy z jej budynków biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej – dwa w Pradze i jeden w Warszawie – uzyskały certyfikat WiredScore Platinum. Czeskie budynki są pierwszymi obiektami biurowymi w tym kraju, które uzyskały WiredScore na najwyższym poziomie.

ESG

Polska Łowicz jak malowany

schedule 19 września 2023
Opr./edited by JC

Na ścianie zakładu Agros Nova w Łowiczu powstał największy w Polsce ekologiczny mural. Malowidło o 3,5 tys. mkw. powierzchni jest wykonane przy użyciu lakieru antysmogowego.

ESG

Polska Japończycy zdobyli Varso Tower

schedule 18 września 2023
Opr./edited by MR

W drugiej edycji Wbiegnij na Varso Tower wzięło udział około 700 zawodników. Pochodzący z Japonii zwycięzca pobił zeszłoroczny rekord trasy, pokonując wysokość 230 m w sześć minut i 45 sekund.

ESG

Polska Pobiegną na szczyt Varso!

schedule 15 września 2023
Opr./edited by MR

W sobotę 16 września odbędzie się bieg na szczyt Varso Tower. W wydarzeniu weźmie udział 800 amatorów, sportowców i zaproszonych gości, a HB Reavis przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej 40 tys. zł.

ESG

Polska Zielony plac przy biurowcu P180

schedule 15 września 2023
Opr./edited by ANZ

Spółka biurowa Skanska zrewitalizowała teren przy budynku P180, przy metrze Wilanowska. Inwestycję zrealizowano z myślą o lokalnej społeczności. W ramach projektu powstała zielona przestrzeń rekreacyjna dla starszych oraz plac zabaw dla najmłodszych.

ESG

Polska BREEAM dla kancelarii

schedule 14 września 2023
Opr./edited by MR

Warszawskie biuro kancelarii CMS w Varso Tower otrzymało certyfikat BREEAM International Refurbishment and Fitout 2015: Office na poziomie Excellent. Jest to trzeci certyfikat przyznany powierzchni biurowej w Polsce na tym poziomie.

ESG

Rumunia W Bukareszcie jest WELL

schedule 12 września 2023
Opr./edited by MR

Kompleks biurowy Oregon Park w Bukareszcie uzyskał certyfikat WELL Health & Safety. Oferujący ponad 70 tys. mkw. powierzchni biurowej projekt należy do funduszu inwestycyjnego Lion's Head.

ESG

Polska Platynowo w Adgar Renaissance Tower

schedule 11 września 2023
Opr./edited by MR

Adgar Renaissance Tower w Warszawie uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Biurowiec należący do 2022 do Adgar Poland przeszedł w ostatnich latach gruntowną modernizację.

ESG

Polska Mobilność w Zenicie

schedule 07 września 2023
Opr./edited by JC

W Łodzi uruchomiono pierwszy w Polsce osiedlowy punkt mobilności. Mieszkańcy Zenitu wypożyczą w nim elektryczne jednoślady i samochody.

ESG

Polska Pogadają o architekturze

schedule 05 września 2023
Opr./edited by JC

Rusza nowy cykl wydarzeń organizowanych przez SARP – Meeting Point Foksal. W jego ramach odbędzie się gościnny wykład Frédérica Chartier i Pascale Dalix z paryskiej pracowni architektonicznej ChartierDalix.

ESG

Polska Focus na środowisko

schedule 04 września 2023
Opr./edited by JC

Focus Estate Fund rozpoczął przekształcanie swoich centrów handlowych w obiekty zasilane energią słoneczną. Jako pierwsza panele fotowoltaiczne zyskała Galeria Awangarda w Bartoszycach.

ESG

Rumunia Do szkoły do biura

schedule 04 września 2023
Opr./edited by ANZ

One United Properties zainwestuje 830 tys. euro w przeniesienie szkoły podstawowej I.G. Duca do kompleksu biurowego One Cotroceni Park w Bukareszcie. Szkoła zacznie działać 11 września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

ESG

Polska Konin z oceną Outstanding

schedule 31 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Panattoni Park Konin otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding w systemie International New Construction. To czwarta w Europie inwestycja Panattoni z najwyższą oceną w tym systemie.

ESG

Świat Dekarbonizacja budownictwa w raporcie

schedule 31 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

World Green Building Council opublikowało piątą edycję corocznego raportu Advancing Net Zero Status Report, który prezentuje działania podejmowane przez firmy, rządy i globalną sieć green building councils (GBCs) na rzecz dekarbonizacji sektora budownictwa.

ESG

Polska Honorowi krwiodawcy pobiegli w górę

schedule 31 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

W biegu charytatywnym na 35 piętro wieżowca Warsaw Trade Tower wzięło udział prawie 150 osób. Akcję "Razem w Górę" organizowali Globalworth i Stowarzyszenie Ultrakrew. 

ESG

Polska Zielone Laboratorium dla młodzieży

schedule 30 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji bezpłatnego programu edukacji ekologicznej “Zielone Laboratorium Lafarge”. W programie udział mogą wziąć uczniowie ze wszystkich klas szkół średnich z całej Polski oraz uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych.

Wydanie 10 (282) październik 2023

Kategorie