EN

ESG

RSS
ESG

Polska Kreo sięga po BREEAM Outstanding

schedule 18 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Kreo, krakowski projekt Ghelamco, uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Outstanding. Biurowiec ma również precertyfikat WELL i Green Building Standard, jest także w procesie certyfikacji Smart Score, Wired Score oraz „Obiekt bez barier”.

ESG

Polska BREEAM dla Plazy

schedule 16 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Centrum handlowe Plaza Rzeszów otrzymało certyfikat BREEAM In-Use. Nieruchomość została doceniona za proekologiczne rozwiązania i efektywność zarządzania obiektem.

ESG

Polska Zielony certyfikat dla BIK

schedule 15 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Magazyn BIK Park Sosnowiec II pomyślnie przeszedł proces oceny w systemie BREEAM In-Use, uzyskując certyfikat na poziomie Very Good.

ESG

Polska Echo zmniejsza emisję

schedule 11 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Grupa Echo Investment zaprezentowała raport zrównoważonego rozwoju, który podsumowuje jej działania i osiągnięcia w obszarze ESG w 2023 roku. Dokument został przygotowany zgodnie z nowym standardem wprowadzonym przez unijną dyrektywę CSRD.

ESG

Polska Porr zasilany odnawialnie

schedule 11 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Porr podpisał umowę PPA na dostawę zielonej energii z Ignitis Polska. Dostawcą energii dla firmy budowlanej jest elektrownia wodna z woj. śląskiego. 

ESG

Polska LifeSpot ma zielone papiery

schedule 11 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

Inwestycje LifeSpot Pustelnicka oraz LifeSpot Nasypowa otrzymały certyfikaty BREEAM In-Use na poziomie Very Good. Platforma LifeSpot jest zarządzana przez Griffin Capital Partners.

ESG

Czechy Platynowy Domeq od CTP

schedule 10 kwietnia 2024
Opr./edited by JC

CTP i Ruby Project Management otrzymały najwyższy poziom certyfikacji WELL dla swojego projektu Domeq w Brnie. Jest to pierwsza spełniająca te kryteria inwestycja mieszkaniowa w kraju.

ESG

Polska Plac Centralny z wodą z drugiego obiegu

schedule 05 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Na terenie warszawskiego placu Defilad zaplanowano miejsce dla dwóch podziemnych zbiorników retencyjnych. Będą one wykorzystywane do zbierania wody deszczowej, która następnie posłuży do podlewania roślin.

ESG

Zoptymalizowany The Warsaw Hub

schedule 04 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Agencja doradcza Cushman & Wakefield wdrożyła system zarządzania i optymalizacji energii w The Warsaw Hub. Pozwoli to na znaczące ograniczenie emisji CO2, oszczędność energii i redukcję kosztów, co przyniesie korzyści środowisku i najemcom biurowca.

ESG

Rumunia U-Center 2 jest WELL

schedule 28 marca 2024
Opr./edited by ANZ

Forte Partners ogłosiło przyznanie certyfikatu WELL Health-Safety Rating dla U-Center 2, budynku biurowego oddanego do użytku w Bukareszcie we wrześniu 2023 roku.

ESG

Polska Erbud szykuje się na CSRD

schedule 28 marca 2024
Opr./edited by MR

Erbud opublikował swój raport ESG. Opracowanie powstało we współpracy z EY i było atestowane przez PWC.

ESG

Polska Standard codzienności

schedule 27 marca 2024
Opr./edited by ANZ

Fundacja Integracja wraz ze spółką biurową Skanska opublikowały nową edycję kompendium wiedzy o projektowaniu uniwersalnym. „Włącznik 2.0. Projektowanie bez barier” zawiera konkretne wskazówki dotyczące tworzenia miejsc bezpiecznych i przyjaznych dla wszystkich.

ESG

Polska Nad Leroyem świeci słońce

schedule 27 marca 2024
Opr./edited by JC

Leroy Merlin Polska i Better Energy podpisały umowę PPA na dostawę energii odnawialnej do sklepów sieci. Rozpoczęcie działania budowanej obecnie elektrowni słonecznej Chełmno jest przewidziane od 2025 roku.

ESG

Polska Wola Village ma Zielony Dom

schedule 27 marca 2024
Opr./edited by MR

Wola Village w Krakowie to kolejna inwestycja budownictwa mieszkaniowego, której Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało precertyfikat Zielony Dom. Projekt realizowany przez Urba Project Management to łącznie 68 budynków w zabudowie bliźniaczej. 

ESG

Polska Leżę i pracuję z Segro

schedule 27 marca 2024
Opr./edited by MR

Firma Segro we współpracy z Fundacją Leżę i Pracuję stworzyła projekt edukacyjny przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Składa się z platformy e-learningowej oraz spotkań mentoringowych dla 50 uczestników.

ESG

Polska Peakside modernizuje i certyfikuje

schedule 26 marca 2024
Opr./edited by MR

Peakside Capital Advisors uzyskał dwie certyfikacje BREEAM In-Use na poziomie Very Good dla 50 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Logistics Point Raszyn i Logistics Point Piaseczno.

ESG

Albania Pierwszy BREEAM w Albanii

schedule 26 marca 2024
Opr./edited by MR

Park Avenue Tower w Tiranie jako pierwszy albański projekt biurowy uzyskał certyfikat BREEAM Design Stage z oceną Excellent. Zakończenie budowy jest zaplanowane na 2026 rok.

ESG

Polska Hillwood stuprocentowo ekologiczny

schedule 25 marca 2024
Opr./edited by JC

Kolejnych 15 budynków należących do Hillwood Polska uzyskało certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent. Akredytacja obejmuje obecnie całe portfolio firmy.

ESG

Galeria Victoria ma certyfikat

schedule 20 marca 2024
Opr./edited by ANZ

Zarządzana przez Keen Property Management Galeria Victoria w Wałbrzychu otrzymała certyfikat BREEAM In-Use, uzyskując wysokie oceny w zakresie „Asset Performance” i „Management Performance”. W ramach certyfikatu oceniane były zarówno rozwiązania proekologiczne zastosowane w budynku jak i efektywność zarządzania obiektem.

ESG

Polska Panattoni znowu jest Oustanding

schedule 18 marca 2024
Opr./edited by MR

Panattoni uzyskało kolejny certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding – dla zrealizowanej dla H&M hali w Panattoni Park Poznań A2. To trzecia inwestycja dewelopera w Polsce i ósma w Europie, która osiągnęła najwyższy poziom certyfikacji BREEAM.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie