EN

ESG

RSS
ESG

Polska GTC bez barier

schedule 20 marca 2023
Opr./edited by JC

Rok 2022 zaowocował w GTC nowymi certyfikatami i ich odnowieniami. Firma otrzymała dla swoich biurowców tytuły „Obiekt bez barier”, świadczące o wprowadzeniu nowych udogodnień i rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami.

ESG

Europa Co trzeci inwestor zapłaci więcej

schedule 16 marca 2023
Opr./edited by JC

Kryteria zrównoważonego rozwoju (ESG), czyli troska o środowisko, odpowiedzialność społeczną i ład korporacyjny, są coraz ważniejsze dla inwestorów w Europie. Jak wynika z raportu CBRE „Europe Investor Intentions Survey”, już 8 na 10 z nich zamierza uwzględniać aspekty pozafinansowe w decyzjach inwestycyjnych, mimo niesprzyjającego otoczenia ekonomicznego.

ESG

Świat Niskoemisyjna globalna logistyka

schedule 10 marca 2023
Opr./edited by MR

Ceva Logistics do 2025 roku we wszystkich swoich magazynach i w ramach usług logistyki kontraktowej będzie wykorzystywać niskoemisyjną energię elektryczną. W planach jest też m.in. trzykrotne zwiększenie powierzchni montowanych na dachach instalacji fotowoltaicznych.

ESG

Polska Leonardo zzieleniał w Krakowie

schedule 01 marca 2023
Opr./edited by JC

Krakowski hotel Leonardo Boutique Old Town został doceniony za ekologiczne podejście do biznesu i otrzymał certyfikat Green Key. Wyróżnienie jest przyznawane od blisko 40 lat przez międzynarodową organizację FEE (Foundation for Environmental Education), która w Polsce funkcjonuje jako Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

ESG

Rumunia CTP ze swoim PV

schedule 27 lutego 2023
Opr./edited by MR

CTP we współpracy z firmą Enel X zainstaluje instalację fotowoltaiczną o mocy 1,5 MW w parku przemysłowym CTPark Bucharest. To druga instalacja w parku dewelopera w Rumunii.

ESG

Polska Siłownia w łańcuchu logistycznym

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

W parku logistycznym MDC² w Gliwicach powstaje zewnętrzna siłownia realizowana we współpracy z Fundacją Truckers Life. MDC² Gliwice zostanie oddany do użytku w tym roku.

ESG

Europa Różnice w strukturze zużycia energii

schedule 01 lutego 2023
Opr./edited by ANZ

Koncentracja ludności na obszarach wiejskich, niższy standard budownictwa oraz gospodarka w mniejszym stopniu oparta na usługach przyczyniają się do rozbieżności pomiędzy strukturą zużycia energii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej a państwami Europy Zachodniej - ujawnia nowy raport firmy Colliers "The Journey Towards ESSG Compliance 2022/2023".

Kategorie