EN

ESG

RSS
ESG

Polska Skysawa już certyfikowana

schedule 06 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Budynek B warszawskiego kompleksu biurowo-handlowego Skysawa otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Outstanding. Nieruchomość otrzymała wynik 95,6 proc.

ESG

Europa Środkowo-Wschodnia Liebrecht & wooD formalizuje ESG

schedule 05 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Grupa Liebrecht & wooD opublikowała politykę ESG. Dokument konsoliduje dotychczasowe praktyki firmy dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz wyznacza kierunki na przyszłość.

ESG

Polska Skwer z historią w tle

schedule 05 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

W sąsiedztwie Bramy Głównej Stoczni Gdańskiej oraz Europejskiego Centrum Solidarności otwarto nową przestrzeń plenerową. Teren o powierzchni ponad 1,7 tys. mkw., na którym przed laty znajdował się historyczny budynek stoczniowej stołówki, ma być miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych.

ESG

Polska Wilanów Park z korzyścią dla społeczności

schedule 31 maja 2023
Opr./edited by MR

Realizowana przez zespół Nhood Polska inwestycja Wilanów Park otrzymała certyfikat BREEAM Communities w kategorii Interim. Certyfikat potwierdza, że oceniany projekt mixed-use korzystnie wpłynie na lokalną społeczność, środowisko i gospodarkę. 

ESG

Polska Q22 zapunktował w certyfikacjach

schedule 30 maja 2023
Opr./edited by MR

Q22 otrzymał certyfikaty WiredScore oraz SmartScore, które potwierdzają zastosowanie w budynku najnowocześniejszych technologii oraz rozwiązań sprzyjających użytkownikom. 

ESG

Polska Biurowce wciąż zdrowe

schedule 30 maja 2023
Opr./edited by JC

Budynki biurowe klasy A należące do PineBridge Benson Elliot i Sharow Capital: Diamentum Office we Wrocławiu, Okrąglak i Kwadraciak w Poznaniu, Forum 76 w Łodzi, Opera Office w Gdańsku oraz Centrum Biurowe Vinci w Krakowie, po raz kolejny uzyskały certyfikat WELL Health-Safety Rating.

ESG

Polska Excellent dla biurowca Cavatiny

schedule 23 maja 2023
Opr./edited by MR

Największy z budynków kompleksu Ocean Office Park w Krakowie uzyskał certyfikat BREEAM z oceną Excellent. Biurowiec oddany do użytku w lutym tego roku, oferuje ponad 26,5 tys. mkw. powierzchni.

ESG

Euroba Najpierw oszczędności, potem ekologia

schedule 17 maja 2023
Opr./edited by MR

Dla inwestorów i użytkowników nieruchomości mniejsze zużycie energii to kluczowa przewaga budynku wpływająca na jego wybór. Na drugim miejscu pojawia się certyfikat potwierdzający ekologiczność, a podium domyka wysoka odporność na skutki zmian klimatu – wynika z raportu CBRE.

ESG

Niemcy Potrójny certyfikat w Bielefeld

schedule 15 maja 2023
Opr./edited by MR

Budynek Schüco One w Bielefeld uzyskał certyfikaty w aż trzech standardach: LEED, BREEAM i DGNB. Nowa siedziba główna firmy Schüco ma siedem kondygnacji i 7,2 tys. mkw. 

ESG

Polska Robyg raportuje

schedule 15 maja 2023
Opr./edited by ANZ

Robyg opublikował Raport ESG za 2022 rok. Do osiągnięć grupy należy obniżenie emisji gazów cieplarnianych o 27 proc. z roku na rok oraz wzrost udziału energii ze źródeł odnawialnych o ponad 30 proc. Deweloperowi udało się wyposażyć wszystkie nowo budowane osiedla w elementy wspierające bioróżnorodność.

ESG

Polska Zaczytani z Globalworth

schedule 11 maja 2023
Opr./edited by MR

Fundacja Globalworth wspólnie z Fundacją Zaczytani.org otworzyły cztery Zaczytane Biblioteki w szpitalach i ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci w Katowicach, Krakowie Warszawie i we Wrocławiu.

ESG

Świat GXO raportuje ESG

schedule 09 maja 2023
Opr./edited by MR

GXO opublikowało raport ESG za 2022 rok. Firma zaprezentowała postępy w realizacji prowadzonych przez sobie inicjatyw i określiła nowe cele dotyczące bezpieczeństwa publicznego.

ESG

Polska Troska, czułość, empatia

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Skanska zaprezentowała opracowanie „Neuroróżnorodni w biurze. Jak projektować neuroinkluzywne przestrzenie pracy?” Raport jest efektem wspólnej pracy grupy architektów, neurobiologów i przedstawicieli biznesu, którzy przeanalizowali potrzeby osób neuroatypowych i przyjrzeli się możliwościom przystosowania przestrzeni biurowych ich do potrzeb.

ESG

Polska Certyfikaty dla Marynarskiej

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Kompleks biurowy Marynarska Business Park modernizowany na warszawskim Służewcu przez firmę Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot otrzymał właśnie certyfikaty WELL Health-Safety oraz WiredScore na poziomie Silver.

ESG

Europa Inwestorzy muszą brać pod uwagę ESG

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Inwestorzy przykładają rosnącą wagę do ESG. 78 proc. z nich uważa, że ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi to również ryzyko finansowe - wynika z przygotowanego przez JLL raportu poświęconemu ESG w branży nieruchomości.

ESG

Polska Polska coraz bardziej zrównoważona

schedule 20 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Pomimo nieprzewidywalnych czynników zewnętrznych, takich jak wojna w Ukrainie, nowych certyfikacji na polskim rynku przybywa w stabilnym tempie – wynika z raportu "Zrównoważone certyfikowane budynki 2023", opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

ESG

Polska Zielone papiery dla MLP Czeladź

schedule 19 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

MLP Group – Green Industrial Real Estate – działająca na europejskim rynku nieruchomości magazynowych otrzymała dla dwóch budynków w centrum logistycznym MLP Czeladź certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

ESG

Polska Zbudują magazyn z klocków Lego

schedule 13 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Prologis ufundował renowację i wyposażenie nowo powstałej pracowni Lego w Szkole Podstawowej nr 14 w Chorzowie. Do uczniów trafiły m.in. zestawy Lego, z których można zbudować mniejszą wersję magazynu Prologisu.

ESG

Polska Kaufland podwójnie certyfikowany

schedule 12 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Siedziba główna firmy Kaufland – Centrum Usług Wspólnych przy al. Armii Krajowej we Wrocławiu – zdobyła certyfikat BREEAM In-Use. Weryfikacja rozwiązań zaimplementowanych w obiekcie skoncentrowana była wokół takich obszarów, jak m.in. zużycie energii i wody, zrównoważona gospodarka materiałami, czystość powietrza i komfort użytkowników.

ESG

Polska Doskonale dla GLP

schedule 12 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Budynek zrealizowany w zeszłym roku przez GLP w ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie