EN

ESG

RSS
ESG

Polska Zielony plac przy biurowcu P180

schedule 15 września 2023
Opr./edited by ANZ

Spółka biurowa Skanska zrewitalizowała teren przy budynku P180, przy metrze Wilanowska. Inwestycję zrealizowano z myślą o lokalnej społeczności. W ramach projektu powstała zielona przestrzeń rekreacyjna dla starszych oraz plac zabaw dla najmłodszych.

ESG

Polska BREEAM dla kancelarii

schedule 14 września 2023
Opr./edited by MR

Warszawskie biuro kancelarii CMS w Varso Tower otrzymało certyfikat BREEAM International Refurbishment and Fitout 2015: Office na poziomie Excellent. Jest to trzeci certyfikat przyznany powierzchni biurowej w Polsce na tym poziomie.

ESG

Rumunia W Bukareszcie jest WELL

schedule 12 września 2023
Opr./edited by MR

Kompleks biurowy Oregon Park w Bukareszcie uzyskał certyfikat WELL Health & Safety. Oferujący ponad 70 tys. mkw. powierzchni biurowej projekt należy do funduszu inwestycyjnego Lion's Head.

ESG

Polska Platynowo w Adgar Renaissance Tower

schedule 11 września 2023
Opr./edited by MR

Adgar Renaissance Tower w Warszawie uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Biurowiec należący do 2022 do Adgar Poland przeszedł w ostatnich latach gruntowną modernizację.

ESG

Polska Mobilność w Zenicie

schedule 07 września 2023
Opr./edited by JC

W Łodzi uruchomiono pierwszy w Polsce osiedlowy punkt mobilności. Mieszkańcy Zenitu wypożyczą w nim elektryczne jednoślady i samochody.

ESG

Polska Pogadają o architekturze

schedule 05 września 2023
Opr./edited by JC

Rusza nowy cykl wydarzeń organizowanych przez SARP – Meeting Point Foksal. W jego ramach odbędzie się gościnny wykład Frédérica Chartier i Pascale Dalix z paryskiej pracowni architektonicznej ChartierDalix.

ESG

Polska Focus na środowisko

schedule 04 września 2023
Opr./edited by JC

Focus Estate Fund rozpoczął przekształcanie swoich centrów handlowych w obiekty zasilane energią słoneczną. Jako pierwsza panele fotowoltaiczne zyskała Galeria Awangarda w Bartoszycach.

ESG

Rumunia Do szkoły do biura

schedule 04 września 2023
Opr./edited by ANZ

One United Properties zainwestuje 830 tys. euro w przeniesienie szkoły podstawowej I.G. Duca do kompleksu biurowego One Cotroceni Park w Bukareszcie. Szkoła zacznie działać 11 września, wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

ESG

Polska Konin z oceną Outstanding

schedule 31 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Panattoni Park Konin otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding w systemie International New Construction. To czwarta w Europie inwestycja Panattoni z najwyższą oceną w tym systemie.

ESG

Świat Dekarbonizacja budownictwa w raporcie

schedule 31 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

World Green Building Council opublikowało piątą edycję corocznego raportu Advancing Net Zero Status Report, który prezentuje działania podejmowane przez firmy, rządy i globalną sieć green building councils (GBCs) na rzecz dekarbonizacji sektora budownictwa.

ESG

Polska Honorowi krwiodawcy pobiegli w górę

schedule 31 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

W biegu charytatywnym na 35 piętro wieżowca Warsaw Trade Tower wzięło udział prawie 150 osób. Akcję "Razem w Górę" organizowali Globalworth i Stowarzyszenie Ultrakrew. 

ESG

Polska Zielone Laboratorium dla młodzieży

schedule 30 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji bezpłatnego programu edukacji ekologicznej “Zielone Laboratorium Lafarge”. W programie udział mogą wziąć uczniowie ze wszystkich klas szkół średnich z całej Polski oraz uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych.

ESG

Polska Rondo1 ma SmartScore

schedule 30 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Rondo1 jako trzeci budynek w Polsce i setny na świecie otrzymał certyfikację SmartScore na poziomie Gold. Certyfikat potwierdza jakość i bezpieczeństwo zastosowanej w warszawskim biurowcu infrastruktury cyfrowej.

ESG

Rumunia Globalworth inwestuje w energię słoneczną

schedule 29 sierpnia 2023
Opr./edited by ANZ

Globalworth ogłosił ukończenie instalacji fotowoltaicznej, tym razem na dachu Industrial Park West w Oradei. Nowa instalacja to kolejna inwestycja Globalworth w energię słoneczną po wdrożeniu farm fotowoltaicznych w Globalworth Square, Globalworth Plaza i Timisoara Industrial Park.

ESG

Polska Złoto dla High5ive

schedule 16 sierpnia 2023
Opr./edited by JC

Budynek C kompleksu biurowego High5ive przy ul. Pawiej jako pierwszy w Krakowie otrzymał certyfikat WELL Core & Shell na poziomie Gold.

ESG

Polska Oszczędnie i zielono

schedule 08 sierpnia 2023
Opr./edited by JC

W I połowie roku rynek nieruchomości komercyjnych odczuwał negatywne efekty niestabilnej sytuacji gospodarczej, inflacji oraz wysokich kosztów finansowania. Sukcesywnie zwiększało się także zainteresowanie obiektami spełniającymi wymagania ESG.

ESG

Polska BREEAM dla terminalu w Toruniu

schedule 03 sierpnia 2023
Opr./edited by MR

Inwestycja DB Schenker w Toruniu uzyskała certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. To ósmy terminal firmy w Polsce z certyfikatem BREEAM. Obiekt wkrótce przejdzie również na zasilanie energią ze źródeł odnawialnych.

ESG

Polska Zielona drużyna w 7R

schedule 27 lipca 2023
Opr./edited by JC

Deweloper 7R powołał "Green Team", w ramach którego grupa kilkunastu ekspertów z różnych dziedzin zajmie się opracowywaniem i wdrażaniem ekologicznych rozwiązań. Celem jest wybudowanie zeroemisyjnego magazynu.

ESG

Węgry Węgierskie hale z certyfikatem

schedule 27 lipca 2023
Opr./edited by MR

Dwa pierwsze budynki w East Gate Pro Business Parku w Fót na Węgrzech otrzymały certyfikat BREEAM New Construction na poziomie Very Good. Docelowa wielkość realizowanego przez firmę Wing parku logistycznego to 60 tys. mkw.

ESG

Świat Prologis odpowiedzialny środowiskowo i społecznie

schedule 26 lipca 2023
Opr./edited by MR

Prologis opublikowało raport ESG 2022-2023, w którym podsumowuje swoje działania w zakresie zrównoważonej logistyki, na rzecz pracowników i społeczności lokalnych.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie