EN

ESG

RSS
ESG

Świat Inwestycje w zrównoważony rozwój

schedule 21 lipca 2023
Opr./edited by MR

86 proc. globalnych firm pomimo niepewności gospodarczej planuje zwiększyć swoje inwestycje w zrównoważony rozwój – wskazuje kwartalny wskaźnik Environmental Sustainability Index Honeywell.

ESG

Polska PZU Park bez barier

schedule 10 lipca 2023
Opr./edited by MR

Nowa siedziba PZU – PZU Park przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie – otrzymała certyfikat “Obiekt bez barier” przyznawany przez Fundację Integracja. Wybudowany przez firmę Skanska 37-piętrowy wieżowiec wchodzi w skład Generation Park.

ESG

Czechy Campus Tachov przyjazny społeczności

schedule 07 lipca 2023
Opr./edited by JC

Urbanity Campus Tachov otrzymał certyfikat BREEAM Communities na poziomie Excellent. To pierwszy kompleks przemysłowy w Czechach z tym tytułem.

ESG

Polska Od CSR do ESG

schedule 07 lipca 2023
Opr./edited by MR

Budimex ogłosił strategię ESG do roku 2026. Plany i zobowiązania firmy opierają się na trzech obszarach: środowisku naturalnym, odpowiedzialności społecznej i ładzie korporacyjnym.

ESG

Polska Zdrowy i bezpieczny Hop

schedule 07 lipca 2023
Opr./edited by MR

Warszawski biurowiec Hop otrzymał certyfikat WELL Health Safety Rating. Postmodernistyczny budynek przy ul. Chmielnej został w 2022 roku zmodernizowany przez spółki Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot.

ESG

Polska Zielona ściana z dofinansowaniem

schedule 05 lipca 2023
Opr./edited by MR

Rada Miasta Poznania przegłosowała projekt uchwały zakładający dofinansowanie do zewnętrznych ogrodów wertykalnych. Mieszkańcy mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 100 proc. poniesionych kosztów, nie więcej jednak niż 25 tys. zł.

ESG

Europa Zatrudniają, szkolą i wspierają uchodźców

schedule 03 lipca 2023
Opr./edited by MR

Grupa ISS zobowiązała się do zatrudnienia 1 tys. uchodźców i uchodźczyń w Europie. Zobowiązanie ogłoszone podczas szczytu Tent Partnership for Refugees’ European Business Summit w Paryżu, jest kontynuacją planów grupy, by włączać w rynek pracy i szkolić imigrantów i uchodźców.

ESG

Polska Acciona zgodna z Taksonomią

schedule 03 lipca 2023
Opr./edited by JC

Acciona dostosowuje swoje inwestycje do wymagań Taksonomii UE. Wszystkie nowe budynki mieszkalne realizowane przez warszawskiego dewelopera będą zrównoważone środowiskowo.

ESG

Polska Bez muzyki i reklam

schedule 03 lipca 2023
Opr./edited by MR

Nowe Czyżyny w Krakowie, Nowe Bielawy w Toruniu i Nowa Górna w Łodzi wprowadzają "godziny ciszy" i tym samym dołączają do centrów handlowych, które stają się bardziej przyjazne dla osób w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi.

ESG

Polska Polacy chętnie się przesiądą

schedule 03 lipca 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez LeasingTeam Group, Polacy wciąż najczęściej dojeżdżają do pracy samochodem, ale są coraz bardziej skłonni do wyboru innych środków transportu. Firmy wprowadzają więc rozmaite rozwiązania, które mają to ułatwić.

ESG

Polska FoCA pomoże liczyć ślad węglowy

schedule 29 czerwca 2023
Opr./edited by MR

PLGBC rozpoczyna międzynarodowy projekt Free of Carbon Architecture, wspierający sektor budownictwa w szacowaniu śladu węglowego. Celem jest stworzenie ogólnodostępnej platformy internetowej z informacjami o właściwościach środowiskowych materiałów i wyrobów budowlanych.  

ESG

Polska Zielona gwarancja dla Skylinera

schedule 28 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Skyliner przedłużył do 2026 roku umowę gwarantującą pochodzenie 100 proc. energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Dostawcą tego rozwiązania jest Grupa E.On.

ESG

Polska Platynowy Warsaw Unit

schedule 27 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Warsaw Unit, wieżowiec zrealizowany przez Ghelamco, jako pierwszy i obecnie jedyny budynek w Polsce uzyskał certyfikację WELL Core na najwyższym możliwym poziomie – Platinum.

ESG

Polska Galeria Młociny bez barier

schedule 23 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Centrum handlowe Galeria Młociny otrzymało przyznawany przez Fundację Integracja certyfikatem Obiekt bez Barier. Wyróżnienie potwierdza, że galeria spełnia wymogi dostępności architektonicznej, także w przypadku osób z ograniczoną sprawnością. 

ESG

Polska Lafarge z Deklaracjami Środowiskowymi

schedule 15 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Lafarge uzyskał Deklarację Środowiskową Typu III EPD dla niskoemisyjnych cementów i betonów produkowanych w Polsce. Dokumentacja  została wydana przez Instytut Techniki Budowlanej.

ESG

Europa Cyrkularna transformacja nieruchomości

schedule 15 czerwca 2023
Opr./edited by MR

W samej Unii Europejskiej odpady budowlane i rozbiórkowe stanowią około 30 proc. wszystkich śmieci. Nieruchomości są więc jednym z istotniejszych obszarów gospodarki obiegu zamkniętego – wskazuje nowy raport przygotowany przez ThinkCo.

ESG

Polska Magazyn Bawełny będzie Outstanding

schedule 14 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Projektowi Magazynu Bawełny w Łodzi przyznano certyfikat ekologiczny BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding. Obecnie inwestor czeka na otrzymanie pozwolenia na budowę.

ESG

CEE Sierra Balmain na zielonej ścieżce

schedule 14 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Sierra Balmain opublikowała swój pierwszy raport ESG. Wśród swoich dokonań firma podkreśla m.in. zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 40 proc. w zarządzanych obiektach, realizację projektów na rzecz społeczności lokalnych, a także politykę równości szans w organizacji.

ESG

Polska Najjaśniej pod latarnią

schedule 09 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Firma Hillwood Polska postanowiła zredukować emisję zanieczyszczenia światłem. Nowe rozwiązania wprowadzono na razie w inwestycji magazynowej w Jankach Sokołowie w gminie Michałowice.

ESG

Polska Panattoni wybiera Akademię

schedule 06 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Panattoni ogłosiło nawiązanie partnerstwa strategicznego z Akademią Leona Koźmińskiego, uczelnią biznesową działającą w obszarze zarządzania, finansów i ekonomii.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie