EN

ESG

RSS
ESG

Polska Capital Park przechodzi na zieloną stronę

schedule 18 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Grupa Capital Park rozpoczęła proces zasilania swoich inwestycji wyłącznie z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Od stycznia 2024 roku Fabryka Norblina, Royal Wilanów oraz dwa street malle Vis à Vis w Warszawie i Radomiu korzystają w 100 proc. z zielonej energii.

ESG

Rumunia Kolejna platyna w Bukareszcie

schedule 17 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Zrealizowany przez Forte Partners biurowiec U•Center 2 w Bukareszcie uzyskał certyfikat LEED v4 z oceną Platinum. Proces certyfikacji był koordynowany przez firmę BuildGreen.

ESG

Polska Przymiarki do dekarbonizacji

schedule 16 stycznia 2024
Opr./edited by ANZ

Firma Duon udostępniła raport, opracowany wraz z Instytutem badawczym Keralla Research, który pokazuje, jak z wyzwaniem dekarbonizacji radzą sobie polskie firmy przemysłowe.

ESG

Polska EPP raportuje po raz drugi

schedule 16 stycznia 2024
Opr./edited by ANZ

EPP redukuje wpływ swoich operacji na środowisko naturalne, jednocześnie budując odporność portfela nieruchomości, którymi zarządza, na zmiany klimatyczne i ryzyka z nimi związane. Firma podsumowała postępy w realizacji tych celów w swoim drugim raporcie klimatycznym.

ESG

Polska Edukacja i ekologia w PHH

schedule 11 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Grupa PHH wdraża strategię zrównoważonego rozwoju, której celem jest promocja wartości prospołecznych i proekologicznych wśród jej pracowników. Strategia, obejmująca okres do 2028 roku, opiera się na kompleksowym podejściu uwzględniającym trzy obszary ESG.

ESG

Polska Zmagazynują energię w Kątach Wrocławskich

schedule 11 stycznia 2024
Opr./edited by MR

7R wyposaży 7R Park Wrocław West II w Kątach Wrocławskich w magazyn energii. To rozwiązanie pozwoli na gromadzenie energii i tym samym znacząco ograniczy ślad węglowy.

ESG

Polska Zdrowy i bezpieczny Business Link

schedule 11 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Business Link otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating dla swoich trzech lokalizacji: Maraton w Poznaniu oraz Centrum Południe i Green2Day we Wrocławiu. To pierwsze takie certyfikaty dla operatora biur serwisowanych w Polsce.

ESG

Polska Biura w erze popandemicznej

schedule 10 stycznia 2024
Opr./edited by ANZ

Praca z biura może pozytywnie wpływać na dobrostan, relacje społeczne i efektywność pracowników, niemniej jednak, by ich zachęcić i zatrzymać, pracodawcy muszą oferować nową jakość – twierdzą analitycy ThinkCo w raporcie „Przyjazne biura. Przewodnik po budynkach, w których chce się pracować”.

ESG

Węgry Kolejny BREEAM dla Panattoni

schedule 08 stycznia 2024
Opr./edited by ANZ

Panattoni City Dock Törökbálint otrzymał certyfikat BREEAM Excellent, co oznacza, że kompleks spełnia najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, gospodarowania wodą, zrównoważonego budownictwa, zdrowia i dobrego samopoczucia oraz innowacyjności w projektowaniu.

ESG

Polska Blue City ma strategię

schedule 05 stycznia 2024
Opr./edited by ANZ

Warszawskie centrum handlowe Blue City ma zamiar osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Zielone klauzule w umowach, rozwój systemu ładowarek dla pojazdów elektrycznych i wymiana instalacji na bardziej energooszczędne to część działań, których wdrażanie rozpoczęła galeria w ramach przyjętej strategii ESG.

ESG

Polska Zielone papiery dla Diuny

schedule 04 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Warszawska Diuna uzyskała certyfikat BREEAM In-Use w nowym systemie v6 na poziomie Excellent. Niedawno kompleks otrzymał także certyfikaty Well HSR i WiredScore.

ESG

Polska Dwutlenek węgla pod dnem Bałtyku

schedule 29 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Realizowany przez Orlen z Lafarge i Air Liquide projekt Eco2CEE otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 2,54 mln euro. Założeniem projektu jest stworzenie łańcucha dostaw od podmiotów wychwytujących CO2 w północno-centralnej części Polski do terminalu morskiego w Gdańsku.

ESG

Świat Jak wygląda zielona fabryka przyszłości? 

schedule 27 grudnia 2023
Eurobuild CEE

Świat stanął przed koniecznością zielonej transformacji, a kraje Unii Europejskiej do roku 2050 powinny osiągnąć neutralność klimatyczną. By zrealizować ten cel, kluczowe jest gruntowne przekształcenie sektora produkcyjnego. Firma Arup opracowała koncepcję przyjaznego dla otoczenia zakładu, dostosowanego do zmian klimatycznych.

ESG

Polska Budimex ratuje foki

schedule 21 grudnia 2023
Opr./edited by JC

Budimex wsparł Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, odpowiedzialną za Stację Morską i Fokarium w Helu. Ośrodek otrzymał dzięki tej współpracy analizator biochemiczny, który pomoże w odtwarzaniu populacji ssaków morskich.

ESG

Polska Debiutancki raport od White Star

schedule 20 grudnia 2023
Opr./edited by JC

Spółka White Star Real Estate opublikowała swój pierwszy raport ESG za 2022 rok. Dokument został sporządzony zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative.

ESG

Polska Excellent w Toruniu

schedule 20 grudnia 2023
Opr./edited by ANZ

Dwa parki handlowe, będące częścią kompleksu convenience Nowe Bielawy z portfolio Greenman Poland, uzyskały wynik Excellent w procesie certyfikacji BREEAM In-use.

ESG

Polska Przewodnik po ESG

schedule 14 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W Polsce nie wprowadzono jeszcze ostatecznie rozwiązań prawnych, regulujących kwestie ESG, co wynika z tego, że są dopiero konsultowane lub wprowadzane na poziomie unijnym – podkreślają twórcy przewodnika „ESG dla nieruchomości komercyjnych. Wybrane zagadnienia i praktyki”.

ESG

Polska Akcja renowacja

schedule 14 grudnia 2023
Opr./edited by JC

W raporcie "Europe's Renovation Wave" Colliers przygląda się czynnikom, które napędzają obecnie erę przyspieszonej renowacji nieruchomości. Firma analizuje proaktywne działania, jakie mogą podjąć inwestorzy, właściciele i najemcy, by nie zostać w tyle w wyścigu o dekarbonizację.

ESG

Polska Kawa z prądem w F.S.O.

schedule 14 grudnia 2023
Opr./edited by ANZ

Na terenie działki należącej do spółki Okam na warszawskiej Pradze Północ powstanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych z 14 stanowiskami. Uzupełnieniem stacji będzie kawiarnia. Otwarcie konceptu planowane jest na 2024 rok.

ESG

Polska Zielone Newgate Investment

schedule 14 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Newgate Investment wzięło udział w akcji “Wiosenne sadzenie drzew 2024 z Posadzimy.pl”. W ramach tego projektu spółka w marcu przyszłego roku zasadzi drzewa, m.in. w Łodzi, Radomsku czy Tucholi. Łącznie na wyżej wymienionych terenach zasadzonych zostanie 1 tys. nowych drzew.

Wydanie 1 (285) styczeń 2024

Kategorie