EN

ESG

RSS
ESG

Europa Rozwój coraz bardziej zrównoważony

schedule 12 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Znaczenie zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej przybiera na sile nie tylko ze względu na większą świadomość i cele wizerunkowe. Są ku temu także powody związane z prawem, gospodarką i geopolityką. Najważniejszy, wymieniany przez ponad 70 proc. inwestujących w nieruchomości komercyjne w Europie, to wymóg raportowania realizowanych celów ESG – wynika z raportu CBRE „Zwiększanie wartości dzięki ESG”.

ESG

Polska Handlowcy dbają o klimat

schedule 11 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z raportu JLL „Ocena rynku komercyjnego na globalnej drodze do zeroemisyjności” właściciele obiektów handlowych coraz częściej wskazują na korzyści płynące z wdrożonych „zielonych” funkcjonalności i projektów. Rosnąca świadomość i znaczenie ESG wśród interesariuszy oznacza, że wszystkie aktywa będą kształtowane przez długoterminowe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem.

ESG

Polska Archicom znów raportuje

schedule 06 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Archicom zaprezentował drugie wydanie swojego raportu ESG. Deweloper podsumowuje w nim inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju, które miały miejsce w minionym roku, a także deklaruje dalsze działania zgodnie z przyjętą strategią Grupy Echo-Archicom 2030.

ESG

Polska Zielona strategia Seleny

schedule 05 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Selena zaprezentowała obszary zrównoważonego rozwoju dla całej grupy kapitałowej. Firma poświęciła tym zagadnieniom pierwszy raport zrównoważonego rozwoju, robiąc tym samym krok ku realizacji dyrektywy Corporate Sustainability Reporting Directive.

ESG

Polska Norblin z zielonymi papierami

schedule 28 marca 2023
Opr./edited by JC

Warszawski kompleks Fabryka Norblina uzyskał finalne certyfikaty BREEAM dla części biurowej i retailowej. Dodatkowo w kompleksie pojawiła się instalacja fotowoltaiczna, a zarządzający sukcesywnie obniżają ślad węglowy nieruchomości.

ESG

Polska GTC bez barier

schedule 20 marca 2023
Opr./edited by JC

Rok 2022 zaowocował w GTC nowymi certyfikatami i ich odnowieniami. Firma otrzymała dla swoich biurowców tytuły „Obiekt bez barier”, świadczące o wprowadzeniu nowych udogodnień i rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami.

ESG

Europa Co trzeci inwestor zapłaci więcej

schedule 16 marca 2023
Opr./edited by JC

Kryteria zrównoważonego rozwoju (ESG), czyli troska o środowisko, odpowiedzialność społeczną i ład korporacyjny, są coraz ważniejsze dla inwestorów w Europie. Jak wynika z raportu CBRE „Europe Investor Intentions Survey”, już 8 na 10 z nich zamierza uwzględniać aspekty pozafinansowe w decyzjach inwestycyjnych, mimo niesprzyjającego otoczenia ekonomicznego.

ESG

Świat Niskoemisyjna globalna logistyka

schedule 10 marca 2023
Opr./edited by MR

Ceva Logistics do 2025 roku we wszystkich swoich magazynach i w ramach usług logistyki kontraktowej będzie wykorzystywać niskoemisyjną energię elektryczną. W planach jest też m.in. trzykrotne zwiększenie powierzchni montowanych na dachach instalacji fotowoltaicznych.

ESG

Polska Leonardo zzieleniał w Krakowie

schedule 01 marca 2023
Opr./edited by JC

Krakowski hotel Leonardo Boutique Old Town został doceniony za ekologiczne podejście do biznesu i otrzymał certyfikat Green Key. Wyróżnienie jest przyznawane od blisko 40 lat przez międzynarodową organizację FEE (Foundation for Environmental Education), która w Polsce funkcjonuje jako Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.

ESG

Rumunia CTP ze swoim PV

schedule 27 lutego 2023
Opr./edited by MR

CTP we współpracy z firmą Enel X zainstaluje instalację fotowoltaiczną o mocy 1,5 MW w parku przemysłowym CTPark Bucharest. To druga instalacja w parku dewelopera w Rumunii.

ESG

Polska Siłownia w łańcuchu logistycznym

schedule 08 lutego 2023
Opr./edited by MR

W parku logistycznym MDC² w Gliwicach powstaje zewnętrzna siłownia realizowana we współpracy z Fundacją Truckers Life. MDC² Gliwice zostanie oddany do użytku w tym roku.

ESG

Europa Różnice w strukturze zużycia energii

schedule 01 lutego 2023
Opr./edited by ANZ

Koncentracja ludności na obszarach wiejskich, niższy standard budownictwa oraz gospodarka w mniejszym stopniu oparta na usługach przyczyniają się do rozbieżności pomiędzy strukturą zużycia energii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej a państwami Europy Zachodniej - ujawnia nowy raport firmy Colliers "The Journey Towards ESSG Compliance 2022/2023".

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Kategorie