EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Polska CPK szuka inżyniera

schedule 19 stycznia 2022
Opr./edited by JC

Po przetargach na projektowanie i roboty budowlane spółka CPK ogłosiła kolejny. Postępowanie na tzw. inżyniera kontraktu dotyczy usług związanych z budową kolejowych „szprych” w całej Polsce. Szacowana wartość umowy ramowej to 2,5 mld zł.

Infrastruktura

Polska Władysławowo czeka na nowy dworzec

schedule 17 stycznia 2022
Opr./edited by AKL

Trwa przebudowa dworca kolejowego we Władysławowie. Modernizacja będzie kosztowała 14,32 mln zł brutto. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe, a wykonawcą robót jest Kamaro. Planowany termin zakończenia prac to I połowa 2023 roku.

Infrastruktura

Polska Bliżej realizacji odcinka S74

schedule 12 stycznia 2022
Opr./edited by AKL

Do przetargu na na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S74 na odcinku Przełom/Mniów - węzeł Kielce Zachód przystąpiło osiem firm i konsorcjów. Komisja przetargowa jako najkorzystniejszą wybrała ofertę konsorcjum firm Mirbud (lider) i Kobylarnia (partner), która opiewa na kwotę około 537,7 mln zł.

Infrastruktura

Polska Szykują się do przeprawy przez Wisłę

schedule 10 stycznia 2022
Opr./edited by MR

W Warszawie zaczęły się prace przy przygotowaniu terenu pod budowę mostu pieszo-rowerowego, który połączy Bulwary Wiślane z Pragą. Roboty budowlane rozpoczną się wiosną. Wykonawcą jest Budimex.

Infrastruktura

Polska Program Centrum w centrum uwagi

schedule 07 stycznia 2022
Opr./edited by TC

Nowe chodniki, nawierzchnie jezdni, torowiska i przystanki pojawią się w centrum Poznania – miasto ogłosiło przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy części pl. Wolności oraz ulic Ratajczaka i 27 Grudnia. Możliwe, że nowy wygląd zyska również sąsiedni rejon Okrąglaka.

Infrastruktura

Polska Kolejny odcinek Via Baltiki gotowy

schedule 04 stycznia 2022
Opr./edited by AKL

Budimex wspólnie z inwestorem – Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwem Infrastruktury otworzył odcinek S61 Wysokie - Raczki. 20-kilometrowy odcinek nowej trasy ekspresowej jest pierwszym oddanym fragmentem trasy Via Baltica w woj. warmińsko-mazurskim.

Infrastruktura

Polska A1 dojedziemy jeszcze dalej

schedule 31 grudnia 2021
Opr./edited by JC

Udostępniono kolejne odcinki autostrady A1 między Tuszynem i początkiem obwodnicy Częstochowy. Kierowcy mają do dyspozycji blisko 60 km dwujezdniowej drogi, z nawierzchnią betonową, z docelowym układem trzech pasów ruchu.

Infrastruktura

Rosja Najdłuższa linia metra na świecie (prawie) gotowa

schedule 30 grudnia 2021
Opr./edited by TC

W Moskwie zakończono drążenie wszystkich tuneli linii metra o nazwie Wielka Okólna – stała się ona najdłuższą na świecie linią podziemnej kolei, wyprzedzając dotychczasowego lidera, okólną linię metra w Pekinie.

Infrastruktura

Polska Ostatnie kilometry pomorskiej S6

schedule 30 grudnia 2021
Opr./edited by JC

Podpisano umowę na projekt i budowę fragmentu drogi S6 między końcem obwodnicy Słupska a węzłem w Bobrownikach. To ostatni z siedmiu odcinków ekspresówki pomiędzy Słupskiem i Trójmiastem.

Infrastruktura

Polska Przebudują dworzec w Dąbrowie Górniczej

schedule 23 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

PKP przekazały wykonawcy robót, firmie Berger Bau Polska, plac budowy na terenie dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej. Pochodzący z 1888 roku dworzec przejdzie metamorfozę w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków z budżetu państwa.

Infrastruktura

Polska Via Carpatia o 8 km dłuższa

schedule 23 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

Od 23 grudnia droga ekspresowa S19 na Podkarpaciu będzie dłuższa o kolejne 8 km. Do ruchu GDDKiA oddała trasę między węzłami Łowisko a Sokołów Małopolski Północ. Tym samym w woj. podkarpackim kierowcy mają do dyspozycji prawie 76 km szlaku Via Carpatia. Pomiędzy Rzeszowem a granicą woj. podkarpackiego i lubelskiego w budowie pozostał jeszcze jeden odcinek, Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Infrastruktura

Polska Tunelem pod Ursynowem

schedule 20 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie tunelu drogowego w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy na stołecznym Ursynowie. Budowa najdłuższego tunelu w Polsce kosztowała 1,66 mld zł.

Infrastruktura

Polska Kolejne kilometry A1 przekazane do użytku

schedule 17 grudnia 2021
Opr./edited by JC

Wydłuży się odcinek wschodniej jezdni między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe. Kierowcy podróżujący ze Śląska w kierunku Gdańska lub Warszawy będą mieli do dyspozycji całą szerokość jezdni na kolejnych czterech kilometrach trasy głównej między węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód.

Infrastruktura

Polska Via Carpatia coraz dłuższa

schedule 17 grudnia 2021
Opr./edited by JC

Udostępniono do ruchu cztery odcinki drogi ekspresowej S19 między Lublinem a obwodnicą Janowa Lubelskiego. W sumie kierowcy mają do dyspozycji około 47 km nowej trasy o nawierzchni bitumicznej.

Infrastruktura

Polska Wybrali ofertę dla obwodnicy Łomży

schedule 16 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

Oferta konsorcjum NDI została uznana za najkorzystniejszą w przetargu, który wyłoni nowego wykonawcę obwodnicy Łomży. Chodzi o prawie 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno, z mostem nad Narwią.

Infrastruktura

Polska Będą kolejne kilometry S19

schedule 16 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej GDDKiA skierowała ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Dukla - Barwinek (granica państwa).

Infrastruktura

Polska Via Baltica pod Ostrowią Mazowiecką

schedule 10 grudnia 2021
Opr./edited by MR

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla odcinka S61 Podborze - Śniadowo. Wykonawcą jest firma Polaqua, a wartość kontraktu to niemal 750 mln złotych. Droga ma być oddana do ruchu pod koniec 2023 roku.

Infrastruktura

Polska Kolej na Rzepin

schedule 08 grudnia 2021
Opr./edited by JC

Dworzec w Rzepinie przejdzie metamorfozę. To jeden z ośmiu obiektów w woj. lubuskim. objętych Programem Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska Kolejne kilometry Via Carpatii gotowe

schedule 07 grudnia 2021
Opr./edited by AKL

Kierowcy mogą korzystać z prawie 30 kilometrów drogi ekspresowej S19 od węzła Rudnik nad Sanem do węzła Łowisko (dotychczasowa nazwa - węzeł Kamień). Całkowity koszt projektu to ponad 1,3 mld zł, a wysokość dofinansowania UE stanowi ponad 587 mln zł.

Infrastruktura

Polska Na drodze do Naprawy

schedule 06 grudnia 2021
Opr./edited by JC

Udostępniono prawą jezdnię S7 Lubień - Naprawa do Zakopanego. Dzięki temu w kierunku Krakowa ruch odbywa się już dwoma pasami.

Pozostałe nowości

Kategorie