EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Polska Dla ludzi i jeleni

schedule 02 maja 2022
Opr./edited by TC

GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem – to odcinek Zdziary – Rudnik nad Sanem. W ramach projektu powstał m.in. most o ciekawej konstrukcji.

Infrastruktura

Polska Kolej na Wągrowiec

schedule 27 kwietnia 2022
Opr./edited by JC

Wkrótce odbędzie się otwarcie Punktu Utrzymania Taboru w Wągrowcu. Obiekt mieści się przy ul. Leśnej, a jego budowa była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Infrastruktura

Polska S17 zbliża się do granicy

schedule 27 kwietnia 2022
Opr./edited by MR

Osiem firm zgłosiło się w przetargu GDDKiA na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku Tomaszów Lubelski - Hrebenne. Zaplanowany budżet na inwestycję to około 665 mln zł.

Infrastruktura

Polska Chińczycy zbudują na Lubelszczyźnie

schedule 27 kwietnia 2022
Opr./edited by AKL

Oferta firmy Stecol Corporation została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski. Jednym z warunków podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą będzie brak odwołań od decyzji komisji przetargowej.

Infrastruktura

Polska Sześć dworców za 34 miliony

schedule 26 kwietnia 2022
Opr./edited by MR

Polskie Koleje Państwowe przekazały place budowy na dworcach w Miliku, Młodowie, Piwnicznej, Starym Sączu oraz Żegiestowie i Żegiestowie-Zdrój. Łączny koszt inwestycji w te obiekty to około 34 mln zł.

Infrastruktura

Polska Ominiemy Bielsk Podlaski

schedule 15 kwietnia 2022
Opr./edited by JC

GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę trzykilometrowego fragmentu południowej obwodnicy Bielska Podlaskiego w ciągu drogi krajowej nr 66. Wykonawcą prac będzie konsorcjum trzech firm –Unibep, Budrex i Value Engineering. Koszt inwestycji to 77,73 mln zł.

Infrastruktura

Polska Przebudują dworce w Dolinie Popradu

schedule 12 kwietnia 2022
Opr./edited by MR

Dworce w miejscowościach Zubrzyk, Rytro i Barcice zostaną przebudowane, a stare budynki staną się nowoczesne i przyjazne dla środowiska. W sumie w Dolinie Popradu zostanie zmodernizowanych 12 dworców.

Infrastruktura

Polska Sochaczew do remontu

schedule 11 kwietnia 2022
Opr./edited by JC

Rusza przebudowa dworca kolejowego w Sochaczewie. To kolejna inwestycja w województwie mazowieckim realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, dofinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Planowany termin zakończenia prac to wiosna 2023 roku.

Infrastruktura

Polska Dworce dla samorządów

schedule 08 kwietnia 2022
Opr./edited by MR

Dworce w Oławie i Gąsocinie to kolejne obiekty kolejowe, które przejdą modernizację. PKP planuje też budowę nowego dworca w Małkini. Po przeprowadzeniu remontów przez spółkę PKP, przestrzeń na dworcach będzie wynajęta przez lokalne samorządy.

Infrastruktura

Polska Via Carpatia schodzi pod ziemię

schedule 06 kwietnia 2022
Opr./edited by MR

Konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Construcción rozpoczyna budowę około 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości około 2,2 km. Droga jest częścią trasy Via Carpatia.

Infrastruktura

Polska Druga jezdnia dla eski

schedule 04 kwietnia 2022
Opr./edited by AKL

GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19. Wykonawcą prac będzie firma Polaqua, która zrealizuje zadanie za 183,4 mln zł. W ramach inwestycji wzmocniona zostanie także konstrukcja nawierzchni istniejącej nitki obwodnicy.

Infrastruktura

Polska Tramwajem do Wilanowa

schedule 29 marca 2022
Opr./edited by MR

Tramwaje Warszawskie podpisały z Budimeksem umowę na budowę trasy tramwajowej łączącej Wilanów ze Śródmieściem. Realizacja ma zająć niecałe dwa lata. Koszt budowy to ponad 685 mln zł.

Infrastruktura

Polska Intercor z najlepszą ofertą

schedule 25 marca 2022
Opr./edited by AKL

Oferta firmy Intercor została uznana za najkorzystniejszą w przetargu, który wyłoni nowego wykonawcę obwodnicy Łomży. Do wykonania ma prawie 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno, wraz z mostem nad Narwią.

Infrastruktura

Polska Najkorzystniej dla odcinka Emilianowo - Solec

schedule 25 marca 2022
Opr./edited by AKL

Oferta firmy Polaqua z Piaseczna uzyskała maksymalną ocenę i została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę ponad ośmiokilometrowego odcinka drogi ekspresowej S10 Emilianowo - Solec.

Infrastruktura

Polska Z Pragi na Bulwary

schedule 24 marca 2022
Opr./edited by JC

Rozpoczęła się budowa mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę, który zepnie ze sobą oba brzegi rzeki i połączy Bulwary z Pragą na wysokości ulic Karowej i Okrzei. Prace, stanowiące element programu Nowe Centrum Warszawy, potrwają ponad dwa lata.

Infrastruktura

Polska Dzieje się na Zachodniej

schedule 22 marca 2022
Opr./edited by AKL

Budimex, generalny wykonawca nowej stacji Warszawa Zachodnia, przeszedł do kolejnej fazy prac – robót torowych i mostowych po stronie zachodniej stacji. Do użytku oddano także nowy peron ósmy stacji. Na ukończeniu są prace konstrukcyjne związane z tunelem łączącym perony 1-8 z peronem nr 9 linii obwodowej.

Infrastruktura

Polska Krakowski dworzec jak nowy

schedule 22 marca 2022
Opr./edited by JC

Zakończono przebudowę dworca Kraków Swoszowice. Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 i trwała blisko dwa lata. Pochodzący z końca XIX wieku budynek przeszedł m.in. remont elewacji, renowację detali architektonicznych i wymianę stolarki.

Infrastruktura

Polska Pociągiem przez Łódź

schedule 18 marca 2022
Opr./edited by JC

Na przystanku Łódź Śródmieście rozpoczęła się budowa ścian szczelinowych – to korpus przyszłego dworca. Przekładane są też podziemne instalacje. Tunel będzie dostępny dla ruchu pasażerskiego od rozkładu jazdy 2024/2025. Równocześnie powstają dworce Polesie i Koziny. 

Infrastruktura

Polska Rusza budowa RCK

schedule 11 marca 2022
Opr./edited by JC

W połowie marca rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Na dworcu głównym działa obecnie punkt informacji i pomocy uchodźcom z Ukrainy, na razie prace będą więc polegały głównie na przygotowaniu zaplecza budowy oraz ogrodzeniu terenu.

Infrastruktura

Polska Szybciej z Mniowa do Kielc

schedule 09 marca 2022
Opr./edited by JC

Rozpoczyna się realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S74 w województwie świętokrzyskim. Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę tej trasy na odcinku Przełom/Mniów - Kielce Zachód. Kontrakt o wartości około 537,7 mln zł zrealizuje wyłonione w przetargu konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia. Nową drogą pojedziemy w drugiej połowie 2025 roku.

Pozostałe nowości

Kategorie