EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Polska Odjazd w Szymankowie

schedule 19 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Dworzec kolejowy w Szymankowie (woj. pomorskie) został przebudowany. Remont odbył się w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska Morska farma startuje na lądzie

schedule 19 stycznia 2024
Opr./edited by MR

PGE Polska Grupa Energetyczna i Ørsted wybrały generalnego wykonawcę przyłącza lądowego dla projektu Baltica2. Partnerzy podpisali umowę z firmą GE Vernova, którą w Polsce reprezentuje spółka GEPower, oraz z GK Polimex Mostostal.

Infrastruktura

Polska Wydrążą tunel pod Łodzią

schedule 17 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Spółka CPK otrzymała kolejne pozwolenie na budowę dotyczące tunelu dalekobieżnego w Łodzi. Decyzja dotyczy drążenia pod centrum miasta ponad czterokilometrowego odcinka dla Kolei Dużych Prędkości.

Infrastruktura

Polska Lublin ma nowy dworzec

schedule 16 stycznia 2024
Opr./edited by JC

W Lublinie otwarto nowy dworzec PKS. Parterowy obiekt znajduje się przy ul. Dworcowej i jest częścią Dworca Metropolitalnego.

Infrastruktura

Polska Doładowanie dla franczyzobiorców

schedule 15 stycznia 2024
Opr./edited by MR

Do końca 2024 roku Powerdot planuje uruchomić 36 kolejnych punktów ładowania aut elektrycznych usytuowanych przy supermarketach oraz na stacjach benzynowych należących do franczyzobiorców takich marek detalicznych, jak Intermarche, E. Leclerc oraz Spar.

Infrastruktura

Rumunia W Rumunii słonecznie

schedule 10 stycznia 2024
Opr./edited by JC

Photon Energy Engineering Romania, spółka z grupy Photon Energy zajmująca się projektowaniem i budową instalacji fotowoltaicznych, zakończyła budowę i podłączyła do sieci kolejną elektrownię fotowoltaiczną na rynku rumuńskim. Moc instalacji PV wynosi 3,9 MWp.

Infrastruktura

Polska Dworce od morza do gór

schedule 02 stycznia 2024
Opr./edited by JC

PKP oddały do użytku kolejne wyremontowane dworce. Podróżni mogą korzystać już z obiektów w Kielcach, Helu i Pucku.

Infrastruktura

Polska Powstanie kolejny odcinek DK53

schedule 28 grudnia 2023
Opr./edited by ANZ

Oddział Infrastruktury Unibep podpisał umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 53 na odcinku Myszyniec – Kadzidło. To blisko 20 kilometrowy fragment trasy biegnącej przez powiat ostrołęcki w woj. mazowieckim. Inwestorem jest Skarb Państwa a wartość inwestycji to 282 mln złotych brutto.

Infrastruktura

Polska Warszawa Wschodnia do remontu

schedule 27 grudnia 2023
Eurobuild CEE

W połowie 2024 roku ma zostać ogłoszony przetarg na modernizację dworca Warszawa Wschodnia - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Jedną z najbardziej spektakularnych zmian jest planowane przykrycie wszystkich peronów wspólnym zadaszeniem. Prace mają potrwać do 2028 roku.

Infrastruktura

Polska M3 coraz bliżej

schedule 21 grudnia 2023
Opr./edited by ANZ

Metro Warszawskie ogłasza przetarg na wykonanie prac projektowych dla pierwszego (praskiego) etapu III linii metra wraz ze stacją techniczno-postojową. Gotowy projekt pozwoli ogłosić przetarg na budowę tego odcinka.

Infrastruktura

Polska Tunel dla CPK

schedule 07 grudnia 2023
Opr./edited by BL

 Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała drugi z trzech kontraktów na roboty budowlane dla ponad czterokilometrowego tunelu Kolei Dużych Prędkości. Kontrakt został zawarty z firmą Budimex, a jego wartość to prawie 147 mln zł.

Infrastruktura

Polska 1,5 mld zł dla lotniska

schedule 29 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

Katowickie lotnisko im. Wojciecha Korfantego ma zatwierdzony program inwestycyjny do 2030 roku o wartości ponad 1,5 mld zł. Program obejmie ponad 20 inwestycji, w tym budowę terminala pasażerskiego, terminala cargo, hangaru technicznego, a także uwzględnia zmiany układu komunikacyjnego na terenie lotniska.

Infrastruktura

Polska Inwestują w elektromobilność

schedule 23 listopada 2023
Opr./edited by MR

Powerdot uruchomił 50 punktów ładowania aut elektrycznych w kilkunastu parkach handlowych i centra convenience zlokalizowanych w różnych częściach Polski. Do końca przyszłego roku zamierza podwoić liczbę takich inwestycji.

Infrastruktura

Polska Przyspieszenie na obwodnicy

schedule 22 listopada 2023
Opr./edited by MR

Zaawansowanie prac na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta przekroczyło 50 proc., co udało się osiągnąć trzy miesiące przed terminem kontraktowym. Wykonawca, Budimex, planuje oddać trasę do użytku w kwietniu 2025 roku.

Infrastruktura

Polska Ponad pół miliarda na S7

schedule 20 listopada 2023
Opr./edited by BL

Fabe podpisało umowę z GDDKiA na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Czosnów do miejscowości Kiełpin, na trasie Warszawa-Gdańsk. Wartość kontraktu brutto to około 536 mln zł.

Infrastruktura

Polska PKP remontuje pod Łodzią

schedule 17 listopada 2023
Opr./edited by JC

Ruszyła przebudowa dworca kolejowego w Gałkowie Małym (woj. łódzkie). Inwestycja jest częścią Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Infrastruktura

Polska PKP bierze się za Koluszki

schedule 13 listopada 2023
Opr./edited by JC

Rusza budowa dworca kolejowego w Koluszkach. To kolejna inwestycja realizowana przez Polskie Koleje Państwowe w woj. łódzkim w ramach aktualnego Programu Inwestycji Dworcowych.

Infrastruktura

Polska Dworzec z biblioteką

schedule 02 listopada 2023
Opr./edited by JC

Dworzec kolejowy w Wejherowie (woj. pomorskie) przejdzie kompleksową przebudowę. PKP przekazały już wykonawcy robót plac budowy.

Infrastruktura

Polska PKP odnawia nie tylko na Mazowszu

schedule 23 października 2023
Opr./edited by JC

Zakończyła się modernizacja dworców kolejowych w Witnicy (woj. lubuskie), Ożarowie Mazowieckim i Jaktorowie (woj. mazowieckie). Wszystkie trzy inwestycje zostały zrealizowane w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska Nadwiślanski most prawie gotowy

schedule 17 października 2023
Opr./edited by JC

Zakończył się montaż ostatniego elementu konstrukcji mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. Oddanie obiektu do użytku zaplanowane jest na wiosnę 2024.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie