EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Polska Na dworzec i do kina

schedule 30 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Dworzec w Węglińcu w województwie dolnośląskim został otwarty po remoncie dla podróżnych. Poza poczekalnią we wnętrzu budynku powstała też sala kinowa. Łączny koszt inwestycji to nieco ponad 41 mln zł brutto.

Infrastruktura

Polska Tunelami i mostami przez Łagiewnicką

schedule 29 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Budimex zakończył budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie. Generalny wykonawca w ramach kontraktu o wartości około 680 mln zł oddał do użytku 3,5-kilmetrową trasę. Prace budowlane trwały od lipca 2018 do czerwca 2022 roku.

Infrastruktura

Polska Metro na Bródnie gotowe

schedule 24 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

Zakończyła się budowa bródnowskiego odcinka drugiej linii warszawskiego metra. Wykonawca i stołeczny ratusz czekają teraz na wydanie przez Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenia na użytkowanie - czytamy na portalu tvn24.pl.

Infrastruktura

Polska Zaparkuj na zielono

schedule 22 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na przebudowę parkingu P+R Połczyńska. Większość prac skupi się na nadaniu mu bardziej ekologicznego charakteru. Wprowadzona zostanie zieleń na dachach i w otoczeniu, powstanie ogród ze ścierkami edukacyjnymi, a parking będzie wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne.

Infrastruktura

Polska Mogą budować na S7

schedule 22 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na około 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłami Modlin i Czosnów. Wykonawcą inwestycji w formule "projektuj i buduj" jest Budimex, a wartość umowy to około 600 mln zł.

Infrastruktura

Polska Lata 50. do modernizacji

schedule 11 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Rusza przebudowa dwóch mazowieckich dworców, w Płochocinie i Jaktorowie. Oba budynki powstały w latach 50. Wykonawcą inwestycji jest firma Merx, a łączny koszt obu modernizacji to około 15,2 mln zł.

Infrastruktura

Polska Z Łodzi do Wrocławia w godzinę

schedule 10 sierpnia 2022
Opr./edited by JC

Spółka CPK przedstawiła wariant inwestorski prawie 200-kilometrowego odcinka Kolei Dużych Prędkości między Łodzią, Sieradzem i Wrocławiem. Będzie on częścią kolejowego „igreka” Warszawa – Łódź – Wrocław/Poznań. Prace nad studium wykonalności trwały rok.

Infrastruktura

Polska Tramwaj do Wilanowa coraz bliżej

schedule 09 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

Jeszcze w sierpniu ruszy budowa nowej trasy tramwajowej do Wilanowa. Pierwsze składy dotrą tam na początku 2024 roku. Mieszkańcy dzielnicy dojadą do centrum w 25 minut. Wzdłuż trasy pojawią się drogi dla rowerów, nowe drzewa i zieleń.

Infrastruktura

Polska Piękniej na Kolejowej

schedule 05 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

W Sopocie pojawi się kolejny woonerf - w ciąg pieszo-jezdny zmieni się ul. Kolejowa. W sierpniu Zarząd Dróg i Zieleni ogłosi przetarg na wykonawcę robót budowlanych, a zgodnie z planami prace mają być zakończone w IV kwartale 2023 roku.

Infrastruktura

Polska Rogów ma nowy dworzec

schedule 05 sierpnia 2022
Opr./edited by JC

Nowy dworzec kolejowy w Rogowie został otwarty dla podróżnych. Prace trwały blisko dwa lata i były realizowane w trybie „Projektuj i buduj” w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Infrastruktura

Polska Kilkanaście miliardów od CPK

schedule 05 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

CPK sfinalizowało przetargi i podpisało umowy z firmami, które zrealizują roboty budowlane na obszarze Portu Solidarność. Rozstrzygnięto też przetarg na usługi Inżyniera Kontraktu i sfinalizowano umowę ramową na projektowanie linii kolejowych. Łączna wartość wszystkich kontraktów to około 11,2 mld zł.

Infrastruktura

Polska Hel do przebudowy

schedule 04 sierpnia 2022
Opr./edited by MR

Zaczyna się przebudowa dwóch dworców kolejowych na Półwyspie Helskim - w Helu i Kuźnicy. PKP przekazało wykonawcom place budowy. Łączny koszt obu inwestycji to około 16,4 mln zł brutto.

Infrastruktura

Polska Przez most na wyspę

schedule 04 sierpnia 2022
Opr./edited by JC

Granaria oddaje do użytku zmodernizowany Most Stągiewny, któremu po 70 latach przywrócono jego zwodzoną funkcję. To kolejna inwestycja zrealizowana przez spółkę w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w związku z zabudową Wyspy Spichrzów w Gdańsku.

Infrastruktura

Polska Zaparkujemy pod placem Powstańców Warszawy

schedule 03 sierpnia 2022
Opr./edited by AKL

Nowy parking w centrum stolicy jest coraz bliżej. Nieruchomość została przekazana wykonawcy. Szacunkowa łączna wartość projektu to około 85 mln zł brutto.

Infrastruktura

Polska Rekordowe inwestycje kolejowe

schedule 27 lipca 2022
Opr./edited by AKL

Spółka Centralny Port Komunikacyjny wyłoniła jedenastu wykonawców dokumentacji projektowej dla kolejowych inwestycji CPK. Szacowana wartość wszystkich zamówień to łącznie ponad 7 mld zł netto. Jest to obecnie największa w Europie umowa ramowa na tego typu prace.

Infrastruktura

Polska CPK wybrał dwudziestkę

schedule 25 lipca 2022
Opr./edited by JC

Centralny Port Komunikacyjny zamknął kolejne postępowanie dla inwestycji kolejowych w całej Polsce. W ramach przetargu na inżyniera kontraktu spółka wyłoniła i podpisała umowy ramowe z 20 wykonawcami. Firmy będą mogły ubiegać się, w ramach zawartej umowy ramowej, o poszczególne zadania cząstkowe przy budowie 12 „szprych” kolejowych w całej Polsce.

Infrastruktura

Polska Do Rzeszowa w dwie godziny

schedule 22 lipca 2022
Opr./edited by JC

Rozpoczął się kolejny etap prac przygotowawczych w ramach budowy "szprychy" CPK nr 6, czyli nowej trasy kolejowej, która docelowo połączy Warszawę i CPK z Radomiem, Ostrowcem Świętokrzyskim, Rzeszowem i Sanokiem. Z czterech przebiegów zostanie wybrany jeden wariant inwestorski i wniosek o decyzję środowiskową.

Infrastruktura

Polska Kuźnica Białostocka z nowym dworcem

schedule 20 lipca 2022
Opr./edited by JC

Dworzec kolejowy w Kuźnicy Białostockiej został otwarty po przebudowie. Inwestycja, realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem z budżetu państwa, trwała nieco ponad dwa lata.

Infrastruktura

Polska Zielna we Wrocławiu już otwarta

schedule 13 lipca 2022
Opr./edited by JC

Dom Development we współpracy z gminą Wrocław zrealizował budowę nowego odcinka ul. Zielnej na wrocławskim Psim Polu. Na inwestycję przeznaczono 2 mln złotych.

Infrastruktura

Polska Eco5tech zaprojektuje obwodnicę

schedule 11 lipca 2022
Opr./edited by JC

Spółka Eco5tech, zajmująca się projektowaniem i nadzorami w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą rozwiązań w zakresie proptech, po wygranym przetargu podpisała z Mazowieckim Zarządem Dróg w Warszawie umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy wschodniej obwodnicy Gąbina.

Pozostałe nowości

Kategorie