EN

Infrastruktura

RSS
Infrastruktura

Polska Moc pod Nidzicą

schedule 21 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Pod Nidzicą została oficjalnie otworzona farma fotowoltaiczna o mocy 74 MW. Wykonawcą i właścicielem inwestycji jest Better Energy. w pobliżu wsi Wietrzychowo zapewni czystą energię elektryczną wystarczającą do zasilenia około 37 tys. polskich gospodarstw domowych rocznie.

Infrastruktura

Polska Następna stacja: Milanówek

schedule 19 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Dworzec w Milanówku (woj. mazowieckie) został ponownie otwarty dla podróżnych. Remont obiektu trwał od października 2021.

Infrastruktura

Polska Przebudują Łódź Kaliską

schedule 13 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Rusza przebudowa dworca kolejowego Łódź Kaliska. To kolejna inwestycja realizowana przez PKP w województwie łódzkim w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Infrastruktura

Węgry Tyle słońca w całym mieście

schedule 12 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Na Węgrzech powstała największa elektrownia słoneczna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Elektrownia w Mezőcsát posiada zainstalowaną moc 250 MW i została już zintegrowana z węgierską siecią energetyczną.

Infrastruktura

Polska CPK ogłasza przetargi

schedule 24 maja 2023
Opr./edited by MR

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła przetargi na prace przygotowawcze dla projektowanych odcinków Kolei Dużych Prędkości Warszawa – CPK – Łódź i Łódź – Sieradz – Wrocław. Zakładana maksymalna wartość trzech z czterech planowanych kontraktów to łącznie około 280 mln zł netto.  

Infrastruktura

Polska Mazowsze stawia na dworce

schedule 19 maja 2023
Opr./edited by JC

Zbliża się ukończenie prac na dwóch dworcach kolejowych w woj. mazowieckim: w Żytkowicach i Przetyczy. Obie inwestycje zakończą się jesienią 2023.

Infrastruktura

Polska Planują hub wodorowy w lubuskim

schedule 18 maja 2023
Opr./edited by MR

Spółka H2 Energy, należąca do grupy Westa Investments, planuje w województwie lubuskim inwestycję obejmującą wielkoskalowe farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Firma szuka też partnera do rozwoju hubu wodorowego – w tym zadaniu będzie ją wspierać zespół Energy & Infrastructure Advisory JLL.

Infrastruktura

Polska Zielony prąd od dewelopera

schedule 17 maja 2023
Opr./edited by MR

Green On Energy, spółka powiązana kapitałowo z firmą Profbud, rozpoczęła prace przygotowawcze przy projekcie farmy wiatrowej o mocy 14,8 MW. Wytworzony prąd zasili inwestycje biurowe i mieszkaniowe dewelopera, m.in. Gaia Park w Konstancinie-Jeziornie. 

Infrastruktura

Polska Przez Wartę do cysterek

schedule 17 maja 2023
Opr./edited by MR

Nad Wartą buduje się kładka pieszo-rowerowa, która połączy Owińska z Poznaniem na wysokości Radojewa. Będzie można z niej korzystać jeszcze latem tego roku. Koszt inwestycji to około 27 mln zł.

Infrastruktura

Polska Finisz remontu w Sochaczewie

schedule 15 maja 2023
Opr./edited by JC

Przebudowa dworca kolejowego w Sochaczewie dobiega końca. Wewnątrz budynku prowadzone są ostatnie prace, a równolegle trwają przygotowania do przeprowadzenia odbiorów inwestycji.

Infrastruktura

Polska Przez Podhale za setki milionów

schedule 12 maja 2023
Opr./edited by MR

Budimex podpisał umowę z PKP PLK na realizację I etapu modernizacji i budowy nowej linii kolejowej Podłęże – Piekiełko na Podhalu. Wartość kontraktu wynosi ponad 366 mln zł netto.

Infrastruktura

Polska Tramwaj do Mistrzejowic z zielonym światłem

schedule 11 maja 2023
Opr./edited by MR

Nowa krakowska linia tramwajowa otrzymała pozwolenie na budowę. 4,5-kilometrowa trasa połączy Mistrzejowice ze skrzyżowaniem ulic Lema–Meissnera. Inwestycja jest realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Wartość projektu to około 1,3 mld zł.

Infrastruktura

Rumunia W Rumunii wciąż słonecznie

schedule 11 maja 2023
Opr./edited by JC

Photon Energy Engineering Romania – spółka z grupy Photon Energy zajmująca się projektowaniem i budową instalacji fotowoltaicznych – ukończyła realizację i przyłączyła do sieci dwie elektrownie fotowoltaiczne w Rumunii. Łączna moc wytwórcza nowej konstrukcji wynosi 9,5 MWp.

Infrastruktura

Polska Przez Wisłę na piechotę

schedule 08 maja 2023
Opr./edited by MR

Pięć firm złożyło oferty w przetargu na budowę kładki nad Wisłą w Krakowie. Przeprawa dla pieszych i rowerzystów ma połączyć Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem. Wszystkie złożone oferty przekraczają zaplanowany przez miasto budżet, który wynosił około 100 mln zł.

Infrastruktura

Polska Coraz bliżej nowego dworca w Jastarni

schedule 02 maja 2023
Opr./edited by JC

Trwa przebudowa dworca kolejowego w Jastarni. Wykonawca przeprowadził już m.in. prace związane z izolacją fundamentów, rozbiórkowe oraz konstrukcyjne.

Infrastruktura

Polska Tramwaje wrócą na Rakowiecką

schedule 21 kwietnia 2023
Eurobuild CEE

Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na budowę linii na Mokotowie – odcinek o długości 1 km, który przebiegnie ul. Rakowiecką łącząc ul. Puławską z al. Niepodległości, ma kosztować około 48,5 mln zł. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na budowę nowej trasy. Tory tramwajowe zniknęły z tego odcinka Rakowieckiej w 1967 roku.

Infrastruktura

Polska Rośnie nadwiślański most

schedule 21 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Zamontowana została pierwsza część mostu pieszo-rowerowego na Wiśle od strony Pragi. Z przeprawy będzie można skorzystać już wiosną 2024 roku. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie ze środków miejskich – koszt budowy obiektu wyniesie około 120 mln zł.

Infrastruktura

Polska Potężna farma fotowoltaiczna w Przykonie

schedule 13 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Electrum buduje farmę solarną o mocy 200 MW dla EDP Renewables. Projekt powstanie na 245 ha w gminie Przykona w województwie wielkopolskim. Inwestycja jest realizowana w rekordowo krótkim czasie niecałego roku. Zakończenie prac inżynierskich planowane jest na jesień 2023 roku.

Infrastruktura

Polska Więcej słońca w Rumunii

schedule 13 kwietnia 2023
Opr./edited by JC

Photon Energy Engineering Romania ukończyła realizację i przyłączyła do sieci trzy elektrownie fotowoltaiczne w pobliżu miejscowości Calafat w rumuńskim okręgu Dolj. Łączna moc wytwórcza nowych instalacji wynosi 6 MWp.

Infrastruktura

Polska Zachodniopomorska S11 bliżej końca

schedule 07 kwietnia 2023
Eurobuild CEE

GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę ponad 24-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej ze Szczecinka do Bobolic, wszystkie propozycje mieszczą się w kosztorysie inwestorskim wynoszącym niespełna 1,4 mld zł. Ostatni fragment trasy S11 w woj. zachodniopomorskim ma być gotowy w 2026 roku.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Kategorie