EN

Hotele

RSS
Hotele

Polska Pokoje hotelowe obok sklepów

schedule 26 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Międzynarodowa marka B&B Hotels przygotowuje się do ekspansji w Polsce i otwiera się na współpracę w lokalizacjach typu mixed-use. Sieć analizuje możliwości najmu lub konwersji powierzchni w ramach centrów handlowych oraz parków handlowych. 

Hotele

Serbia Radisson na czerwono w Belgradzie

schedule 25 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Radisson Hotel Group pod koniec 2023 roku otworzy Radisson Red w Belgradzie. Hotel będzie pierwszym obiektem tej marki, którego operatorem zostanie PPHE Hotel Group, chorwacki oddział Arena Hospitality Group.

Hotele

Polska Unicus Palace pod nowymi skrzydłami

schedule 19 kwietnia 2023
Opr./edited by ANZ

Grupa Dobry Hotel, kierująca obecnie 18 hotelami na terenie całej Polski, podpisała umowę franczyzową z Wyndham Hotel & Resorts na otwarcie w Krakowie hotelu pod marką Wyndham Grand. Będzie to pierwszy obiekt marki w segmencie upper upscale w Polsce.

Hotele

Polska Pięć luksusowych gwiazdek pod Wawelem

schedule 18 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

Pięciogwiazdkowy hotel 12-14 Stradom House w Krakowie przyjmuje już pierwszych gości. Obiekt funkcjonuje pod marką Autograph Collection, która wchodzi w skład sieci Marriott International. Za realizację hotelu odpowiada Angel Poland Group. 

Hotele

Świat JW Marriott na wulkanicznej wyspie

schedule 03 kwietnia 2023
Opr./edited by MR

JW Marriott otwiera JW Marriott Jeju Resort & Spa w miejscowości Seogwipo w Korei Południowej. Nowy luksusowy hotel sieci stanął na szczycie klifu i oferuje widoki na wybrzeże wulkanicznej wyspy Jeju, nazywanej koreańskimi Hawajami. 

Hotele

Arabia Saudyjska Masterplan dla świętego miasta

schedule 27 marca 2023
Opr./edited by ANZ

Marriott International podpisał umowę z Rua Al Madinah Holding Company na otwarcie ośmiu hoteli w Medynie. Grupa aktywnie uczestniczy w rozwoju sektora turystycznego w Arabii Saudyjskiej. Obecnie portfolio firmy obejmuje 36 obiektów i ponad 10 tys. pokoi w ramach 11 marek.

Hotele

Polska Mercure w Szczyrku szykuje się na następny sezon

schedule 23 marca 2023
Opr./edited by MR

Hotel Mercure Szczyrk Resort wkroczył w ostatnią fazę realizacji. Trwają prace związane z wyposażeniem i operacyjnym przygotowaniem obiektu do otwarcia, które jest zaplanowane na I kwartał 2024 roku. 

Hotele

Polska Projektują i budują przy rondzie

schedule 06 marca 2023
Opr./edited by AKL

Rozpoczęły się prace projektowe i budowlane hotelu Radisson Red na terenie kompleksu wielofunkcyjnego Unity Centre przy rondzie Mogilskim w Krakowie. Inwestorem jest firma Treimorfa Project.

Hotele

Polska Kolejny Dobry Hotel

schedule 28 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Grupa Dobry Hotel, kierująca obecnie 17 hotelami na terenie całej Polski, od marca obejmuje w dzierżawę kolejny obiekt, czterogwiazdkowy Hyatt Place Kraków.

Hotele

Polska Shed zaczyna od Wawelu

schedule 27 lutego 2023
Eurobuild CEE

Shed Living Kraków, prywatny dom studencki w stolicy Małopolski, zostanie otwarty w październiku tego roku. Pierwszy projekt sieci w Polsce nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, ale – jak dowiedział się "Eurobuild" – akademik zaoferuje 566 w pełni wyposażonych pokoi dla 722 mieszkańców, a także wiele udogodnień i usług. Sieć planuje kolejne otwarcia.

Hotele

Polska Radisson Blue w Ostródzie otwiera się na gości

schedule 16 lutego 2023
Opr./edited by MR

W Ostródzie zaczął działać Radisson Blu Resort & Conference Center Ostróda Mazury. Obiekt znajduje się około 100 m od plaży nad Jeziorem Drwęckim. Inwestycja to 18. obiekt w portfolio grupy Radisson w Polsce.  

Hotele

Polska Za chwilę nowy hotel w Krakowie

schedule 14 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Wiosną w Krakowie otworzy się najnowszy pięciogwiazdkowy hotel 12|14 Stradom House, który będzie drugim obiektem w Polsce z kolekcji Autograph Collection. Hotel działał będzie w 650-letnim kompleksie zabytkowych budynków.

Hotele

Polska B&B Hotels lubi Polskę

schedule 31 stycznia 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z podsumowania przeprowadzonego przez sieć B&B Hotels, w 2022 aktywni byli nie tylko podróżni, lecz także hotelarze, którzy domykali projekty sprzed pandemii i podejmowali nowe działania na rzecz swojego rozwoju. Marka otworzyła w minionym roku dwa nowe obiekty w Polsce.

Hotele

Polska Butelkownia pod nowymi skrzydłami

schedule 25 stycznia 2023
Opr./edited by AKL

Grupa Dobry Hotel, kierująca obecnie 17 hotelami na terenie całej Polski, obejmuje w zarządzanie kolejny obiekt, Butelkownię w warszawskim Centrum Praskim Koneser.

Hotele

Polska Stradom House ma pozwolenie

schedule 16 stycznia 2023
Opr./edited by MR

Pięciogwiazdkowy hotel Stradom House, należący do Autograph Collection Hotels by Mariott, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Krakowski projekt został zrealizowany przez Angel Poland Group.

Hotele

Niemcy Zainspirowany przez naturę

schedule 11 stycznia 2023
Opr./edited by ANZ

JW Marriott, część sieci Marriott Bonvoy's, odsłonił swoją nową inwestycję w Niemczech. JW Marriott Hotel Berlin to drugi obiekt marki po otwartym w 2022 hotelu we Frankfurcie.

Hotele

Węgry IHG Hotels & Resorts w Budapeszcie

schedule 09 stycznia 2023
Opr./edited by ANZ

IHG Hotels & Resorts podpisała umowę z BDPST Group na prowadzenie dwóch hoteli w Budapeszcie. Podpisane umowy dotyczą Verno House Budapest, który ma zostać ponownie otwarty latem 2023 roku na podstawie umowy franczyzowej jako hotel Vignette Collection, oraz Voco Budapest, który ma zostać otwarty pod koniec 2023 roku na podstawie umowy o zarządzanie.

Hotele

Świat Marriott otwiera w nowym roku

schedule 05 stycznia 2023
Opr./edited by JC

Należąca do Marriott Bonvoy sieć Hot Hotel planuje kolejne otwarcia w Europie i poza nią. Nowe obiekty mają pojawić się w takich miastach jak Budapeszt, Kopenhaga czy Monachium.

Hotele

Ukraina Polacy zaprojektowali hotel w Lwowie

schedule 13 grudnia 2022
Opr./edited by MR

Polscy architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates zaprojektowali w samym sercu Lwowa hotel. Realizacja obiektu, mimo wojny w Ukrainie, już się rozpoczęła. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok.

Hotele

Poland Radisson zapowiada zmiany

schedule 08 grudnia 2022
Opr./edited by ANZ

Warszawski hotel Radisson przeszedł metamorfozę. Działający od dwudziestu lat obiekt przeszedł proces renowacji i rebrendingu i ponownie powitał gości jako pierwszy w Polsce hotel działający pod prestiżową marką Radisson Collection.

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie