EN

Hotele

RSS
Hotele

Polska Z widokiem na morze

schedule 06 grudnia 2023
Opr./edited by JC

Grupa Mirbud podpisała umowę na budowę pięciogwiazdkowego obiektu Harmony Resort w Kołobrzegu. Wartość inwestycji sięgnęła 173 mln zł netto.

Hotele

Polska Więcej od B&B Hotels

schedule 06 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W 2023 sieć Hotele B&B w Polsce powiększyła się o cztery nowe lokalizacje. Oferta operatora wzrosła w tym roku do prawie 1,5 tys. pokoi.

Hotele

Węgry Nowy Radisson nad Dunajem

schedule 04 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W Budapeszcie, w dzielnicy Újbuda otworzono Radisson Hotel Budapest BudaPart. Nowo wybudowany obiekt oferuje prawie 200 pokoi i apartamentów.

Hotele

Polska Siódmy Accor w Krakowie

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

W Krakowie powstaje nowy hotel. Będzie to siódmy obiekt grupy AccorInvest / Orbis w stolicy Małopolski pod marką Accoru w segmencie lifestyle. Otwarcie hotelu zaplanowano na II kwartał 2025 roku. 

Hotele

Węgry Dorothea zaprasza do Budapesztu

schedule 22 listopada 2023
Opr./edited by MR

Marka Autograph Collection Hotels, należąca do Marriott Bonvoy debiutuje na Węgrzech, otwierając swój pierwszy hotel w Budapeszcie. Dorothea Hotel mieści się w trzech zabytkowych budynkach i został nazwany na cześć arcyksiężnej Dorothei, która przyczyniła się do rozwoju miasta w XIX wieku.

Hotele

Rumunia Luksusowy Mondrian otworzy się w Bukareszcie

schedule 17 listopada 2023
Opr./edited by MR

One United Properties podpisało porozumienie z Ennismore w sprawie otwarcia lifestylowego hotelu Mondrian Bucharest w centrum Bukaresztu.

Hotele

Polska Przy lotnisku wyrośnie Campanile

schedule 31 października 2023
Opr./edited by MR

Mirbud wybuduje hotel marki Campanile Premiere Classe w sąsiedztwie lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kontrakt generalnego wykonawcy ma wartość 127 mln zł.

Hotele

Polska Nowy Hilton wyrośnie w Warszawie

schedule 18 października 2023
Eurobuild CEE

Obiekt Canopy by Hilton Warsaw, pierwszy hotel lifestylowy sieci Hilton w Polsce, zostanie otwarty w 2025 roku w centrum stolicy.

Hotele

Węgry Tribe na lotnisku w Budapeszcie

schedule 13 października 2023
Opr./edited by MR

Przy lotnisku Budapest Ferenc Liszt powstaje hotel Tribe. Inwestycję realizuje Wing we współpracy z portem lotniczym. Ukończenie obiektu z około 170 pokojami planowane jest na 2025 rok.

Hotele

Polska Kolejny B&B Hotel w Łódzkiem

schedule 11 października 2023
Opr./edited by JC

Otwarto B&B Hotel w Piotrkowie Trybunalskim. Budynek przy ul. Grota Roweckiego to jeden z czterech obiektów, które dołączyły w tym roku do sieci.

Hotele

Polska W stylu Meininger

schedule 04 października 2023
Opr./edited by ANZ

W Krakowie otwarto Meininger Hotel Kraków Centrum. To pierwszy w Polsce obiekt europejskiej sieci przystępnych cenowo hoteli hybrydowych.

Hotele

Polska Kraków założył koronę

schedule 04 października 2023
Opr./edited by JC

Do nowej kolekcji wyselekcjonowanych przez grupę Accor hoteli butikowych dołączył pierwszy w Polsce i drugi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej obiekt. The Crown Handwritten Collection zlokalizowany jest przy ul. Królewskiej w Krakowie.

Hotele

Polska Dobry Hotel w Granarii

schedule 27 września 2023
Opr./edited by MR

Grupa RWS podpisała ze spółką Dobry Hotel umowę dzierżawy IV kwartału inwestycji Granaria na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Operator będzie prowadził w obiekcie działalność hotelową pod międzynarodowym brandem. Umowa została zawarta na 20 lat.

Hotele

Polska Klub wakacyjny w Dźwirzynie

schedule 11 września 2023
Opr./edited by MR

VacationClub.pl, spółka należąca do Zdrojova Invest, rozpoczyna swój pierwszy projekt deweloperski. W Dźwirzynie w woj. zachodniopomorskim powstanie budynek apartamentowy w modelu condo.

Hotele

Węgry Po raz pierwszy na Węgrzech

schedule 04 września 2023
Opr./edited by ANZ

W Budapeszcie otwarto Hampton by Hilton Budapest City Centre, pierwszy na Węgrzech hotel pod egidą Hampton by Hilton.

Hotele

Europa Środkowo-Wschodnia Accor ma plany premium dla CEE

schedule 01 września 2023
Opr./edited by MR

Grupa Accor planuje rozwój marek premium - wśród nowych projektów znajdują się obiekty flagowych marek na Bałkanach oraz w całym obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Hotele

Chorwacja Pokój z widokiem na Split i Adriatyk

schedule 25 sierpnia 2023
Opr./edited by ANZ

Sieć AC Hotels by Marriott, należąca do portfolio 31 marek Marriott Bonvoy, ogłosiła swój debiut w Chorwacji. Nowo otwarty AC Hotel by Marriot Split mieści się na wysokich piętrach 135-metrowej wieży Westgate Tower, skąd roztacza się spektakularny widok miasto i na Morze Adriatyckie.

Hotele

Polska Hotelarze wybierają Polskę

schedule 22 sierpnia 2023
Opr./edited by JC

Wyniki notowane przez hotele w miastach Europy Środkowo-Wschodniej są wyższe niż przed pandemią. W ocenie respondentów badania agencji Cushman & Wakefield, Hospitality Operator Beat Survey H1 2023 – CEE-12, najbardziej atrakcyjnym rynkiem hotelowym CEE jest Polska.

Hotele

Europa Środkowo-Wschodnia Najatrakcyjniejsze rynki hotelowe w CEE

schedule 21 sierpnia 2023
Opr./edited by ANZ

W najnowszym badaniu Hotel Operator Beat przeprowadzonym przez firmę Cushman & Wakefield, Budapeszt został uznany za najbardziej atrakcyjny rynek w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskując 4,3 punktu w skali 1-5, gdzie 5 oznacza bardzo duże zainteresowanie. Nieco niżej uplasowała się Praga z wynikiem 4,2 punktu. W pierwszej piątce najatrakcyjniejszych rynków hotelowych znalazły się również Warszawa, Kraków i Bukareszt.

Hotele

Polska Szach i mat blisko lotniska

schedule 09 sierpnia 2023
Opr./edited by ANZ

W Warszawie otwarto hotel Ibis Styles Warsaw Airport. Jest to trzeci obiekt otwarty pod marką Accor Ibis Styles w stolicy Polski. 

Wydanie 5 (288) maj 2024

Kategorie