EN

Ludzie ze stali

 Gospodarzami konferencji, której patronował nasz miesięcznik, była Marta Dziarnowska oraz Patrick Le Pense reprezentujący Arcelor Building Construction Support – oddział firmy zajmujący się pomocą i doradzaniem architektom oraz budowniczym przy realizacji projektów wykorzystujących stal.

Wstępem do dalszych rozważań na temat stali w budownictwie biurowym było wystąpienie Patricka Le Pense, który wymienił 10 zalet tego materiału. – Stal jest elegancka i łatwa w użyciu. To również materiał ekologiczny. 100 proc. stali może zostać poddana powtórnej przeróbce, a 80 proc. tego surowca wykorzystywanego w budownictwie pochodzi właśnie z recyklingu – mówił Le Pense. Jego zdaniem równie istotną zaletą stali z inwestycyjnego punktu widzenia jest możliwość budowy większych powierzchni bez słupów oraz większej liczby kondygnacji w ramach ustalonej wysokości, niż to jest możliwe w biurowcach betonowych. Dzięki tym zaletom deweloper jest w stanie uzyskać znacznie większą powierzchnię najmu.

Podczas konferencji nie zabrakło również głosu praktyka – prof. Stefan Kuryłowicz z pracowni architektonicznej APA Kuryłowicz & Associates na przykładzie zaprojektowanych przez swoją firmę budynków (m.in. Nautilusa, siedzib firm Avon i PLL Lot) pokazał zalety estetyczne stali w fasadach i wnętrzach biurowców.

 

Kategorie