EN

W skrócie

Szansa dla Kaskady?

Ministerstwo Skarbu Państwa zadecydowało o wystawieniu na sprzedaż działki w centrum Szczecina, na której stoi fabryka odzieżowa Odra. O kupno tej ziemi od kilku lat zabiega niemiecka firma ECE, która zamierza na niej (i sąsiadujących działkach) zbudować centrum Kaskada. Tą samą działką zainteresowana jest firma Echo Investment, która zapowiada realizację kompleksu handlowo-rozrywkowo biurowego o łącznej powierzchni 76 tys. mkw. i szacuje, że wartość tej inwestycji wyniesie ok. 500 mln zł.

Połowa Galerii Legnickiej wynajęta

Spółka Redis, która jest deweloperem wrocławskiego centrum handlowego Galeria Legnicka (80 tys. mkw.), poinformowała o przedwynajęciu 50 proc. powierzchni handlowej w tym obiekcie. Wśród najemców są m.in. Tesco, Reserved, Cubus, J.R. Fashion, Key, Douglas. Prace budowlane ruszą w lipcu br., natomiast otwarcie zaplanowane jest na jesień 2005 r. Finansowanie zapewniają Bank Austria Creditanstalt i BPH. W projekt zaangażowane są firmy LMI, YG Projekt, Geokonstrukcja i Davis Langdon Polska.

Silver Screen w Wola Park

Pod koniec br. w warszawskim centrum handlowym Wola Park rozpocznie działalność kino wielosalowe Silver Screen. Prace związane z budową multipleksu ruszą w czerwcu. Zlokalizowany na ostatnim piętrze centrum, Silver Screen będzie miał powierzchnię 3,1 tys. mkw. Multipleks w Woli Park będzie trzecim warszawskim kinem sieci Silver Screen.

Galeria Łódzka nagrodzona

Galeria Łódzka otrzymała nagrodę European Shopping Centre Award w kategorii dużych obiektów handlowych przyznawaną przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centres). Galeria Łódzka o powierzchni 38,5 tys. mkw. została wybudowana przez niemiecką firmę ECE Projektmanagement. Obecnie większościowym właścicielem nieruchomości jest powiązany z Deutsche Bankiem fundusz inwestycyjny.

Przepraszamy panów Janusza Gajerskiego i Marka Krasińskiego za niepoprawną pisownię ich nazwisk w artykule ,Kiedy retail staje się handlem", w poprzednim wydaniu ,EP".

Kategorie