EN

W skrócie

Rozbudowa E 77

Necso, spółka budowlana należąca do Acciony (głównego udziałowca Mostostalu Warszawa), wygrało przetarg na przebudowę 23 km drogi szybkiego ruchu pomiędzy Kiezmarkiem a Jazową. Odcinek ten jest częścią trasy E 77, łączącej Gdańsk z Warszawą. Wartość kontraktu wynosi 22,5 mln euro. Roboty mają trwać 24 miesiące. Necso i Mostostal Warszawa realizują obecnie w Polsce kontrakty budowlane warte ok. 300 mln euro.

WPRD dla Eurovii Polska?

Eurovia, część francuskiego konsorcjum budowlanego Vinci będącego także właścicielem warszawskiego Warbudu, jest zainteresowana przejęciem Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. W zeszłym roku ta firma odnotowała zysk netto w wysokości 6,5 mln zł, przy przychodach rzędu 198 mln zł. Spółka liczy na 240 mln zł przychodów w 2004 r. Od czasu swojego wejścia na polski rynek Eurovia przejęła już Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Beskidzkie Drogi. Po ich połączeniu powstała spółka Eurovia Polska.

Pozytywne wieści od statystyków

Produkcja budowlano-montażowa obejmująca prace o charakterze inwestycyjnym i remontowym była w marcu o 6,3 proc. większa niż przed rokiem i o 31,8 proc. wyższa niż w lutym 2004 r. Według obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego, w stosunku do marca 2003 r. zwiększenie realizacji robót odnotowano w firmach zajmujących się pracami wykończeniowymi - o 79,6 proc. i specjalizujących się we wznoszeniu obiektów budowlanych oraz działających w branży inżynierii lądowej i wodnej - o 6,3 proc.

Warbud na budowie Andersii Tower

Firma budowlana Warbud podpisała umowę na wykonanie stanu zero kompleksu biurowo-hotelowo-handlowego Andersia Tower przy Pl. Andersa w Poznaniu. Wartość umowy oszacowano na 2,9 mln euro netto. Inwestorem Andersii Tower jest powiązana z firmą Von der Heyden Group spółka Andersia Property. Kompleks, którego realizacja będzie kosztowała ok. 50 mln dol. ma mieć powierzchnię 44 tys. mkw.

Kto zbuduje stację Marymont

Lista firm, które biorą udział w przetargu na budowę stacji warszawskiego metra ,Marymont", obejmuje siedem pozycji. Najtańszą ofertę złożyła firma Warbud (56,8 mln zł). Kolejne propozycje przygotowały: Skanska (60,4 mln zł), konsorcjum PeBeKa i PRG Metro (60,1 mln zł), Maxer (60,4 mln zł), Hydrobudowa 6 (66,9 mln zł), Budimex (64,1 mln zł) oraz Mitex (69,4 mln zł). Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w tym miesiącu. Prace powinny rozpocząć się w grudniu br., a zakończyć za dwa lata.

Kategorie