EN

Echo buduje

Biura i projekty wielofunkcyjne
POLSKA Biurowiec Face2Face Business Campus powstanie na działce przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Chorzowskiej w Katowicach.

Został zaprojektowany w taki sposób, aby pobudzać kreatywność pracowników – zapewnia deweloper, czyli Echo Investment. Na działce pracuje już ciężki sprzęt budowlany. – Za nami przebudowa sieci podziemnych i wykonanie wykopu. Rozpoczęliśmy prace związane z konstrukcją pierwszego budynku, zbrojenie fundamentów i izolację przeciwwodną. Budowę planujemy zakończyć w czwartym kwartale przyszłego roku – mówi Paweł Szarpak, project manager w Dziale Biur Echo Investment. Budynek będzie mieć siedem kondygnacji – łącznie blisko 21 tys. mkw. To pierwszy etap inwestycji. W przyszłości w sąsiedztwie stanie drugi budynek. Oba biurowce stworzą razem spójną koncepcję architektoniczną i funkcjonalną. – Tworzymy komfortowe miejsce pracy, ale jednocześnie chcemy zapewnić pracownikom coś więcej: wspólne przestrzenie, zewnętrzne restauracje, strefy wypoczynku i miejsca do coworkingu. Face2Face będzie funkcjonalny, a także motywujący i pobudzający kreatywność. Dodatkowo pojawi się tutaj również przestrzeń, gdzie będą odbywały się wydarzenia inspirowane przez najemców i ich pracowników. Oferta będzie się zmieniać, aby zachęcać do wspólnych inicjatyw – podkreśla Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w Dziale Biur Echo Investment. Za projekt architektoniczny Face2Face Business Campus odpowiada Grupa 5 Architekci, tworzeniem kreatywnej przestrzeni między budynkami zajmuje się katowickie Biuro Projektowe Małeccy. Wykonawcą konstrukcji pierwszego etapu jest firma M&JBUD. Biurowiec będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Browary po raz wtóry

Echo Investment rozpoczęło również budowę drugiego biurowca w kompleksie Browary Warszawskie. Będzie to najwyższy – 14-kondygnacyjny – budynek komercyjny tego projektu, znajdujący się przy nowo powstałej ulicy Haberbuscha i Schielego. Swoje biurka w Biurach przy Willi (budynek K) będzie miało około 1,3 tys. pracowników, a powierzchnia gmachu wyniesie 15,1 tys. mkw. Znajdą się tam nie tylko biura. Na parterze powstaną przestrzenie na usługi, kawiarnie i sklepy, natomiast dwie najwyższe kondygnacje będą miały zielone tarasy do dyspozycji najemców. – W środku sezonu budowlanego w Browarach Warszawskich bardzo dużo się dzieje. Trwają prace przy elewacji i wykończeniu Biur przy Bramie, bo już na początku 2019 roku przeprowadzą się tu pierwsi pracownicy. Pod koniec roku do użytku oddany zostanie też pierwszy budynek mieszkaniowy. Sprawny wynajem całego pierwszego biurowca pozwala nam ruszyć z pracami nad Biurami przy Willi. Rozpoczęliśmy budowę ścian szczelinowych. Do drugiego budynku pracownicy wprowadzą się w 2020 roku – zapowiada Michał Gerwat, dyrektor projektu Browary Warszawskie w Echo Investment. Zaledwie kilka dni wcześniej deweloper poinformował, że producent oprogramowania – firma Epam Poland – wprowadzi się do nowej warszawskiej siedziby. Będzie nią właśnie pierwszy biurowiec powstający w Browarach Warszawskich. Epam zajmie 2254 mkw. na trzech najwyższych piętrach budynku Biura przy Bramie, który powstaje na rogu ulic Grzybowskiej i Wroniej na Woli. – Nasza dotychczasowa siedziba mieści się również na Woli [biurowiec Atrium International, przyp. red.], dlatego znamy zalety tej lokalizacji. Na zmianę siedziby patrzyliśmy z perspektywy naszych pracowników, ich potrzeb i oczekiwań – przekonuje Michał Krzepkowski, senior administrative manager z Epam Poland. Biura przy Bramie to ponad 14 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Oprócz podziemnego garażu na 106 miejsc, będzie miał również 82 miejsca dla rowerów. Najemcami budynku są też L’Oreal Polska oraz WeWork.

Kategorie