EN

Gorąco już było

Od redakcji
Czy też Was cieszy, że wakacje wreszcie się skończyły? Bo mnie bardzo! Głównie dlatego, że przyszło mi tego lata odwiedzić kilka urzędów i instytucji, a podczas wizyt tych odniosłem wrażenie, że popełniam jakieś straszliwe faux pas, próbując w lipcu i sierpniu zmusić kogokolwiek do choćby śladowej aktywności.

To niezwykłe, że zarówno urzędnicy, jak i sprzedawcy są latem niezwykle rozdrażnieni, nawet jeśli mają mniej pracy i siedzą w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ludzi tych można podzielić na trzy grupy, które można scharakteryzować następującymi cytatami: „Jutro zaczynam urlop, wiec się ode mnie odczepcie”, „Właśnie wróciłem z urlopu, więc się ode mnie odczepcie” i „Nie dostałem w tym roku urlopu, więc się ode mnie odczepcie”. Co ciekawe, nadmiaru wolnego czasu nie poświęcają oni bynajmniej na dłuższą rozmowę z klientem czy nadrobienie jakichś zaległości, ale głównie na wystawanie przy firmowym ekspresie do kawy i uskarżanie się, jacy to są oni zawaleni robotą. Znacie taką firmę? A może kogoś takiego w Waszej firmie? Oznaczcie go w komentarzach.

Ale my w „Eurobuildzie” mieliśmy pracowity lipiec i sierpień, dzięki czemu we wrześniowym numerze znajdziecie sporo całkiem ciekawych tematów omówionych przez całkiem nowych ekspertów. Polecamy szczególnie wywiad otwierający, do którego pretekstem było 30-lecie działalności firmy Vastint w Polsce – szefostwo nie poświęciło wiele czasu na świętowanie, bo mają ambitne plany na przyszłość, a niektóre nam nawet zdradzili. Jeśli zastanawiacie się, czy rynek farm fotowoltaicznych w Polsce czeka słoneczna przyszłość i czy te hektary paneli to już poważne aktywo, to przeczytajcie koniecznie nasz raport ze świata OZE. Usłyszycie u nas również dwugłos w sprawie popularności i sensowności biurowego modelu hybrydowego, czyli deweloper kontra profesor – decydujące starcie! Pamiętacie prof. Andrzeja Falkowskiego, którego prelekcja na naszej konferencji biurowej wywołała spore poruszenie? Zapewniamy, że wywiad z nim poruszy Was ponownie. Zajrzymy również do fleksów, by sprawdzić, ile jest prawdy w obiegowym stwierdzeniu, że „Ukraińcy biorą wszystko!”. Mamy też jeszcze ciepły raport Bonarda na temat stawek czynszowych w sektorze PBSA – dlaczego rosną w takim tempie, i to w całej Europie! Polecamy również analizę „zielonych” umów najmu – jak powinny być skonstruowane i komu tak naprawdę przysłużą.

No i ostatnie pytanie – czy macie już bilet na Galę Eurobuild Awards? Jeśli tak, to przejrzyjcie opisy kandydatów do kategorii Popular Choice Awards, a wieczorem, 27 września, wciśnijcie odpowiedni przycisk na pilocie do głosowania. We wrześniu rusza z impetem nasz sezon konferencyjny, więc zapraszamy także na inne nasze eventy – konferencję magazynową, łódzką, doroczną i… rowerową! Szczegóły w numerze!

Kategorie