EN

Dariusz Blocher

Ferrovial

Europa
Dariusz Blocher

Dariusz Blocher będzie zarządzał rynkiem europejskim grupy Ferrovial: polskim, brytyjskim, irlandzkim i słowackim. Nową rolę połączy ze stanowiskiem prezesa Budimeksu w Polsce. Po raz pierwszy Polak obejmie stanowisko zarządcze na poziomie kontynentalnym.

Dariusz Blocher jest związany z Budimeksem od 2002 roku. Początkowo odpowiadał za obszar zarządzania zasobami ludzkimi, następnie w 2007 roku został awansowany na stanowisko prezesa Budimeksu Dromeksu, a w 2009 grupy Budimex. Jako prezes grupy Budimex zarządza także oddziałem niemieckim firmy oraz kontraktem budowlanym na Litwie.

Swoją karierę rozpoczął w Fabryce Ahlstrom-Fakop. Od 1994 do 2002 roku pracował w Pepsi Co. Polska. Dariusz Blocher jest absolwentem Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej oraz IESE Business School w Barcelonie.

Grupa Ferrovial działa na rynkach: usługowym, budowlanym, zarządzania drogami oraz lotniskowym. Jest m.in. właścicielem największego lotniska w Europie – Londyn-Heathrow. Ferrovial działa także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Australii.

Kategorie