EN

Maciej Ziółkowski

CMS

Polska
Maciej Ziółkowski

Do grona counseli w kancelarii CMS awansował Maciej Ziółkowski z praktyki energetyki i projektów infrastrukturalnych. Maciej Ziółkowski, radca prawny, od ponad 11 lat doradza największym polskim i międzynarodowym firmom z branży energetycznej. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz klientów z sektora odnawialnych źródeł energii w kwestiach transakcyjnych i projektowych. Z sukcesami wspiera również klientów z branży ropy i gazu, zwłaszcza w prowadzeniu złożonych procesów inwestycyjnych.

W ostatnim czasie Maciej pracuje przy projektach typu offshore realizowanych na Morzu Bałtyckim, przede wszystkim w zakresie kwestii związanych z budową podmorskich gazociągów, platform wiertniczych na morzu, jak również na rzecz spółek, planujących budowę morskich farm wiatrowych. Ostatnio doradzał także klientom przy nabyciu kilku lądowych farm wiatrowych, w tym przy jednej z największych transakcji na rynku OZE w Polsce – nabyciu i budowie farmy wiatrowej Jasna o mocy 132 MW. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też doradztwo przy realizacji nowych obiektów przemysłowo-chemicznych oraz bloków energetycznych. Specjalizuje się również w przygotowywaniu i negocjowaniu skomplikowanych kontraktów budowlanych.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Florydy i UW. Z CMS związany jest od 2007 roku.

Kategorie