EN

Agnieszka Wnuk

MDDP

Polska
Agnieszka Wnuk

Z początkiem lipca grono partnerów MDDP powiększyło się do 16 osób – na to stanowisko awansowała Agnieszka Wnuk.

Agnieszka jest ekspertką w dziedzinie podatku dochodowego od osób prawnych, międzynarodowego prawa podatkowego, a także bezpieczeństwa podatkowego oraz opodatkowania w gospodarce cyfrowej. Specjalizuje się w realizacji krajowych i międzynarodowych transakcji i restrukturyzacji, a także reorganizacji biznesowych. Wspiera klientów w weryfikacji poprawności i prowadzeniu bezpiecznych rozliczeń podatkowych, z uwzględnieniem najnowszych regulacji prawa podatkowego dotyczących m.in. unikania opodatkowania, agresywnej optymalizacji czy rozliczania podatku u źródła.

Agnieszka ma również doświadczenie w doradztwie regulacyjnym – uczestniczy w konsultacjach społecznych, reprezentując środowiska biznesowe jako ekspertka podatkowa (m.in. Polsko-Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej czy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska) i opiniując projekty nowych rozwiązań podatkowych oraz ich wpływu na biznes.

Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Université Toulouse 1 Capitole, jak również Szkoły Prawa Amerykańskiego – wspólnego programu Uniwersytetu Jagiellońskiego i Columbus School of Law The Catholic University w Waszyngtonie. Z MDDP jest związana od 2018 roku.

Kategorie