EN

Dimitris Raptis

Globalworth

Europa Środkowo-Wschodnia
Dimitris Raptis

Dimitris Raptis zostaje wyłącznym dyrektorem generalnym (CEO) grupy Globalworth. Ioannis Papalekas rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego firmy.

Dimitris Raptis jest doświadczonym liderem biznesowym z 25-letnim stażem pracy w sektorach usług finansowych i nieruchomości. Od marca 2020 pełni rolę Co-CEO w Globalworth. Dołączył do firmy w momencie jej powstania w 2012 roku, obejmując stanowisko zastępcy CEO i dyrektora ds. inwestycji. W ramach tej funkcji był zaangażowany w większość działań spółki, a jego głównymi obszarami odpowiedzialności były inwestycje oraz pozyskiwanie kapitału, a także od 2017 roku nadzór nad Globalworth Poland, czyli polską działalnością grupy. W tym okresie także nadzorował przejęcia i inwestycje deweloperskie o łącznej wartości 2,7 mld euro (w tym przejęcie przez inwestorów prywatnych notowanej w obrocie publicznym spółki portfelowej, przekształconej później w Globalworth Poland).

Przed wejściem w szeregi firmy Globalworth Dimitris Raptis przez 16 lat pracował w Deutsche Banku – przez większość tego czasu jako starszy członek grupy zarządzającej instytucjami nieruchomościowymi w ramach oddziału Deutsche Bank Asset and Wealth Management („RREEF”). W latach 2008-2012 był dyrektorem zarządzającym i szefem działu zarządzania portfelem inwestycyjnym w Europie w RREEF Opportunistic Investments – pionie private equity Deutsche Banku inwestującym w nieruchomości.

Dimitris Raptis posiada stopień licencjacki pierwszej klasy z wyróżnieniem w dziedzinie bankowości i finansów międzynarodowych z Cass Business School w Londynie.

Kategorie