EN

László Kemenes

Panattoni

Węgry
László Kemenes

Na czele węgierskiej filii Panattoni stanie László Kemenes. Będzie odpowiadał za rozwój projektów spekulacyjnych i typu big-box na ternie Węgier, począwszy od nabycia gruntu, przygotowania inwestycji, po jej komercjalizację i przekazanie najemcom.

László Kemenes ma ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie, wynajmie i sprzedaży nieruchomości w regionie. Przez trzynaście ostatnich lat (2006-2019) pracował jako country manager w Prologis na Węgrzech, zajmując się także przez kilka lat rynkiem rumuńskim. Odpowiadał za wszystkie działania biznesowe i rozwojowe spółki w obu krajach, w tym identyfikację możliwości inwestycyjnych, nowe inwestycje i pozyskiwanie klientów, a także nadzorował zarządzanie projektami, nieruchomościami oraz działem finansów i prawnym. W tym czasie dostarczył na rynek budapesztański blisko 300 tys. mkw. powierzchni oraz zarządzał aktywami o powierzchni 700 tys. mkw.

Wcześniej, przez cztery lata pracował jako starszy doradca ds. nieruchomości w CB Richard Ellis, zajmując się badaniem rynku, najmem, sprzedażą oraz wyceną nieruchomości komercyjnych i przemysłowych.

László uzyskał tytuł licencjata w zakresie studiów biznesowych w Międzynarodowej Szkole Biznesu w Budapeszcie. Od 2011 roku jest także członkiem RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors).

Kategorie