EN

Maximilian Mendel

Zeitgeist Asset Management

Europa
Maximilian Mendel

Maximilian Mendel został dyrektorem zarządzającym Zeitgeist Asset Management. Funkcję obejmie 1 stycznia 2022 roku. Jego zadaniem będzie kierowanie firmą na drodze stabilnego, długoterminowego rozwoju poprzez rozbudowę portfela nieruchomości, oferujących lokale na wynajem.

Maximilian Mendel ma 15-letnie doświadczenie w doradztwie inwestycyjnym w zakresie: nieruchomości mieszkaniowych, domów studenckich oraz innych obszarów szeroko rozumianego sektora Living. Jako partner butikowej warszawskiej firmy doradczej REAS, gdzie zaczął pracować w 2006 roku, brał udział w pierwszych transakcjach rozwijającego się polskiego sektora prywatnego najmu oraz w prywatnych akademików. Od 2018 roku – po przejęciu REAS przez JLL – kontynuował pracę w branży jako head of Living Investment w firmie doradczej JLL. Między styczniem a październikiem 2021 roku Maximilian i jego zespół inwestycyjny w JLL zamknęli sześć transakcji o łącznej wartości ponad 550 mln euro.

Jest absolwentem Interdyscyplinarnego Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie w Dortmundzie. Posiada doktorat Instytutu Geografii i Zagospodarowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk, gdzie obronił rozprawę na temat roli deweloperów mieszkaniowych w transformacji przestrzeni miejskiej w postsocjalistycznej Warszawie. Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS) oraz Urban Land Institute (ULI).

Kategorie