EN

Rafał Skowroński

JLL

CEE
Rafał Skowroński

Do grona ekspertów JLL dołącza Rafał Skowroński, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie m.in. z obszaru inwestycyjnego i finansowego. Pokieruje polskim Zespołem ds. Energii i Infrastruktury w Dziale Rynków Kapitałowych w regionie EMEA. Jako dyrektor zapewni wsparcie w zakresie strategii dotyczących energii i infrastruktury w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Współpracował zarówno z funduszami inwestycyjnymi, deweloperami z branży energetyki odnawialnej, jak również z inwestorami branżowymi, w tym m.in.: PGE Polska Grupa Energetyczna, Iberdrola Renovables, Dong Wind Farms, EDP Renovaveis, China Three Gorges, SPEC oraz Dalkią. Bezpośrednio nadzorował transakcje kupna-sprzedaży w branży energetycznej o łącznej wartości ponad 5 miliardów złotych.

Przez ostatnie 3 lata odpowiadał za realizację strategii rozwoju w oparciu o akwizycje, franczyzę i dywersyfikację sieci oraz nadzór nad całym procesem M&A w firmie Ziko. Wcześniej, przez 10 lat, pełnił funkcję szefa fuzji i przejęć w Banku Zachodnim WBK (Santander). Doświadczenie w zakresie doradztwa strategicznego, modeli biznesowych i restrukturyzacji zdobył m.in. w międzynarodowej firmie konsultingowej Roland Berger Strategy Consultants jako dyrektor Centrum Kompetencyjnego ds. Restrukturyzacji w Polsce.

Kategorie