EN

Anna Kalinichenko

DLA Piper

Polska
Anna Kalinichenko

Anna Kalinichenko, ukraińska adwokatka, objęła nowo utworzone stanowisko prawnika pro bono w kancelarii DLA Piper w Warszawie. Będzie wspierać działania warszawskiego zespołu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej i współpracować z prawnikami pro bono z innych biur DLA Piper.

Anna Kalinichenko, jako starszy prawnik pro bono, wspiera m.in. projekt DLAGranicy, uruchomiony przez warszawską kancelarię w odpowiedzi na kryzys migracyjny wywołany zmianą władzy w Afganistanie oraz kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. W związku z wojną w Ukrainie i kryzysem uchodźczym, w ramach projektu DLAGranicy, blisko 60 prawników i pracowników warszawskiego biura kancelarii, w tym pracownicy DLA Piper GSC Poland, zaangażowani są w pomoc dla Ukraińców oraz innych obywateli uciekających z tego kraju. DLA Piper oferuje bezpłatne usługi prawne dla organizacji pozarządowych i osób prywatnych, zapewnia pomoc w zakresie organizacji zakwaterowania, żywności i odzieży dla uchodźców, koordynuje transport z granicy polsko-ukraińskiej do różnych miejsc w Polsce i Europie, a także wspiera finansowo osoby i instytucje.

W Ukrainie, Anna Kalinichenko specjalizowała się w prawie bankowym i finansowym. Doradzała międzynarodowym i ukraińskim klientom w transakcjach dotyczących kredytów dwustronnych i konsorcjalnych, project finance i emisjach obligacji. Uczestniczyła również w wielu projektach restrukturyzacji zadłużenia i wspierała klientów w kwestiach regulacyjnych. Wcześniej była prawnikiem w spółce metalurgicznej i pracowała jako senior associate w ukraińskich i międzynarodowych kancelariach prawnych.

Kategorie