EN

Michał Litewnicki

CPI Property Group

Polska
Michał Litewnicki

Michał Litewnicki dołączył do CPI Property Group jako sustainability and innovations manager. Zasilenie warszawskich struktur firmy o specjalistę z zakresu ESG jest związane z wyznaczeniem przez CPIPG celów środowiskowych dla całej grupy.

Litewnicki może pochwalić się ponad 12-letnim doświadczeniem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, w tym znajomością zagadnień związanych z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla, jak i zużycia energii oraz wody. Odpowiadał również za raportowanie czynników niefinansowych (metryki ESG) na poziomie korporacyjnym. Do zespołu CPI Property Group dołączył ze Skanska CE, gdzie zajmował stanowisko Environment and Green Business Manager. Wcześniej, jako project manager oraz senior sustainability consultant, związany był m.in. z firmą Uponor oraz WSP Polska. Pełnił też funkcję niezależnego konsultanta w zakresie zrównoważonego rozwoju m.in. dla Go4Energy oraz NRG Consulting.

Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Aalborg w Danii. Doświadczenie praktyczne w zakresie specjalizacji uczelnianej zdobył w Londynie, pracując na stanowisku Mechanical Engineer w firmie Blyth+Blyth Consulting Engineers.

Kategorie