EN

Joanna Rucińska

Westbridge Poland

Polska
Joanna Rucińska

Joanna Rucińska będzie wspierać zespół międzynarodowy zespół Westbridge Poland jako starszy konsultant pod skrzydłami firmy AgradBlue z Hamburga. Będzie zajmować się tematyką efektywności energetycznej budynków i systemów technicznych oraz kwestiami ESG.

Joanna Rucińska ma rozległą wiedzę w zakresie zużycia energii, modelowania budynków i systemów HVAC, komfortu użytkowników, jakości środowiska wewnętrznego, certyfikacji budynków i analizy środowiskowej. Przez wiele lat pracowała na Wydziale Instalacji Budowlanych, Technologii Wody i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Była wykładowcą z zakresu fizyki budowli, świadectw charakterystyki energetycznej, metod obliczania zapotrzebowania na energię. Zajmowała się zagadnieniami oszczędności energii w budynkach, modernizacją i certyfikacją budynków oraz modelowaniem energetycznym, a także doborem odnawialnych źródeł energii, wpływem budynków na środowisko oraz oceną projektów budowlanych.

Ukończyła studia doktoranckie, a wcześniej studia licencjackie i magisterskie z inżynierii środowiska na Politechnice Warszawskiej.

Kategorie