EN

Edyta Chromiec

Colliers

Polska
Edyta Chromiec

Edyta Chromiec objęła stanowisko associate director i stanęła na czele linii certyfikacji i analiz zrównoważonego budownictwa w dziale ESG Colliers. W nowej roli będzie odpowiadać za dalszy rozwój, standaryzację i realizację celów biznesowych oraz relacje z klientami.
Edyta Chromiec to ekspertka z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonego budownictwa. Do Colliers dołączyła w lutym 2022 roku i od tego czasu rozbudowuje portfolio firmy o nowe warianty oceny budynków oraz specjalistyczne opracowania związane ze strategią zrównoważonego rozwoju dla inwestycji komercyjnych. Podjęła nowatorskie inicjatywy na rzecz wzrostu świadomości tematyki ESG w sektorze budowlanym. Prowadziła procesy certyfikacyjne w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie współpracowała z międzynarodowymi zespołami projektantów i inżynierów. Przed dołączeniem do Colliers pracowała dla firmy Sweco Poland jako lider warszawskiego zespołu prowadzącego certyfikacje BREEAM i LEED, oraz dla firmy inżynierskiej TPF Group w dziale projektowym.
Edyta z wykształcenia jest architektem, uczestniczyła również w studiach podyplomowych z zakresu budownictwa energooszczędnego. Posiada jedyną w Polsce brytyjską akredytację specjalisty ds. zrównoważonej budowy (SSM - Site Sustainability Manager). Od 2015 roku należy do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.

Kategorie