EN

15 lat historii Aareal Bank na polskim podwórku

EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA Aareal Bank, niemiecka instytucja, która działa w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od 15 lat, chce rozwijać swoją pozycję na rynkach nieruchomości Polski i innych państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ostatnie 15 lat warszawski oddział Aareal Bank współfinansował takie projekty, jak na przykład kompleks biurowo-handlowy Plac Unii, Hotel Marriott w Warszawie oraz portfel obiektów Metro, obejmujący 28 centrów handlowych w różnych częściach Polski. Rynek polski stał się integralnym elementem rozwoju działalności Aareal Bank w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a jego warszawski oddział pełni dziś rolę centralnego węzła w całej działalności banku Aareal w regionie i Europie Wschodniej, prowadząc bliską współpracę z moskiewskim biurem banku.

– W ciągu ostatnich 15 lat byliśmy świadkami bardzo ekscytującego i wszechstronnego rozwoju, zmian, wyzwań oraz wzrostu na szybko zmieniających się i dynamicznych rynkach nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Aareal Bank czuje silną więź z Warszawą i Polską, a także klientami i partnerami biznesowymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i chciałby nadal odgrywać kluczową rolę przyczyniając się do dalszego rozwoju tego regionu w przyszłości – komentuje Michael Sternicki, dyrektor generalny Aareal Bank na Polskę.

– Dzięki doświadczeniu przejętych w ostatnim czasie spółek oraz dogłębnej znajomości rynku, znajdujemy się w idealnym miejscu oraz na strategicznej ścieżce w kierunku dalszej konsolidacji oraz rozwoju pozycji rynkowej firmy – dodaje Karl Wilson, dyrektor generalny banku na Europę Środkowo-Wschodnią.

Aareal Bank Group to międzynarodowy specjalistyczny bank sektora nieruchomości, działający na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Na polskim rynku nieruchomości Aareal Bank koncentruje się na finansowaniu dużych obiektów komercyjnych – w szczególności biurowców, obiektów logistycznych, handlowych oraz hoteli – a także udziela kredytów krótko- i długoterminowych dla wszystkich grup nieruchomości, koncentrując się w szczególności na refinansowaniu istniejących obiektów.

Kategorie