EN

Przymiarki w (i do) realu

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
HubStyle – firma, która zarządza dwiema markami Sugarfree (fashion) i Cardio Bunny (sport fashion) dystrybuowanymi dotąd głównie przez internet – rozwija skrzydła i inwestuje w budowę sieci salonów stacjonarnych. Skąd taka decyzja?

Michał Brzemiński, dyrektor sprzedaży w HubStyle: Nasza firma posiada już pewne doświadczenia ze sprzedażą stacjonarną – jesteśmy obecni w niektórych sklepach multibrandowych, posiadamy też trzy punkty handlowe. Własne w Warszawie i Poznaniu oraz testowy sklep franczyzowy w inwestycji Ovo we Wrocławiu. Jednak do tej pory firma skupiała się głównie na budowaniu biznesu w kanale online. W zeszłym roku zapadła decyzja o dużo szerszym otwarciu na rynek, na partnerów inwestycyjnych, ale również firmy współpracujące z naszymi markami. Chcemy prowadzić działalność na wielu polach. Jednym z nich jest współpraca z franczyzobiorcami przy budowie sieci salonów stacjonarnych.

Oprócz butików franczyzowych HubStyle współpracuje z punktami multibrandowymi. Na czym dokładnie polega ta współpraca?

Rozszerzamy zasięg działalności poprzez obecność w salonach multibrandowych. Zadaniem nowo utworzonego w ramach firmy zespołu jest pozyskanie kolejnych dystrybutorów w zakresie sprzedaży multibrandowej – dotyczy to głównie mniejszych miast i miejscowości. Do tej pory wraz z marką Cardio Bunny pojawialiśmy się w salonach 4 Faces należących do OTCF. Mamy nadzieję, że wkrótce ta skala znacznie się zwiększy.

Traktują to Państwo jako uzupełnienie obecnego modelu sprzedaży online?

Nasz biznes e-commerce układa się bardzo dobrze. Trafiliśmy w gusta wielu kobiet. Posiadamy rozpoznawalne marki, lojalne klientki, które chwalą nasze ubrania za jakość i cenę. Jednak kiedy w zeszłym roku dołączyłem do zespołu HubStyle, zastanowiło mnie, jak dużą część rynku tracimy poprzez obecność tylko w jednym kanale sprzedaży. Wiele kobiet nie zamawia odzieży przez internet z różnych względów. Zatem krok związany z budową sieci stacjonarnej ma na celu rozszerzenie zasięgu i pozyskanie nowych klientek, które wolą tradycyjne zakupy.

Jakie są plany ekspansji?

Chcemy otworzyć 50 lokali franczyzowych w ciągu trzech lat w miastach powyżej 150 tys. mieszkańców. Interesują nas głównie galerie handlowe. Toczą się już rozmowy dotyczące nowych punktów Sugarfree i Cardio Bunny. Równolegle, w mniejszych miastach i miejscowościach, rozwijamy współpracę z butikami multibrandowym i sklepami sportowymi. Nasza ekspansja butików franczyzowych jest jakościowa. Butiki, które zamierzamy uruchomić, będą działały w formacie premium – zarówno jeśli chodzi o produkty, jak i obsługę. Przywiązujemy również dużą wagę do jakości sklepów, z którymi nawiązujemy współpracę.

Gdzie i kiedy otworzą Państwo pierwsze lokale?

Finalizujemy umowy z franczyzobiorcami w Katowicach i w Bydgoszczy. Przewidujemy, że otwarcia sklepów w tych miastach odbędą się na przełomie maja i czerwca. Ponadto prowadzimy kilka rozmów z potencjalnymi partnerami biznesowymi, dostajemy też wiele zapytań od osób zainteresowanych współpracą z nami. Nasze wymagania wobec franczyzobiorców są bardzo konkretne – każdą kandydaturę dokładnie weryfikujemy i sprawdzamy, czy spełnia określone kryteria.

Jaki to będzie format sklepów?

Powierzchnia ma wynosić średnio 110-150 mkw. Projekt salonów przygotowała firma R&D Studio. Sklepy będą podzielone na dwie strefy: Sugarfree i Cardio Bunny. Być może w przyszłości Cardio Bunny również zyska własne lokale. W salonach znajdzie się także strefa relaksu dla osób towarzyszących naszym klientkom. Jeśli chodzi o markę Sugarfree, to będziemy prezentować kilka linii: biznesową, okolicznościową, casual. Sklepy mają działać w formacie wielokanałowym – spięte w sieć, wszystkie z usługą click & collect. Nasza logistyka dystrybucyjna jest na tyle wydajna, że obsłuży zarówno kanał e-commerce, jak i tradycyjny. Myślimy także o wprowadzeniu interaktywnych luster i wysyłce produktu bezpośrednio ze sklepu do domu.

Jak wygląda współpraca z franczyzobiorcami?

Starannie i wspólnie dobieramy lokalizacje. Następnie HubStyle wspomaga franczyzobiorcę w całym procesie prowadzącym do otwarcia. Przygotowujemy lokal w modelu design & build, oferujemy zatowarowanie, system informatyczny, szkolenia z obsługi klienta, znajomości naszych towarów. Jednocześnie szanujemy klientów, ponieważ podejmujemy współpracę jedynie z przedsiębiorcami, którzy dbają o biznes, są zaangażowani i wierzą w produkt oraz go rozumieją. Nasi partnerzy franczyzowi powinni osiągać zwroty po mniej więcej dwóch latach działania sklepu. Inwestycja w nasz lokal to wydatek około 300-350 tys. zł.

Skąd pieniądze na rozwój?

Środki na rozwój mamy zabezpieczone – pochodzą one z emisji akcji. Ponadto w HubStyle, po sprzedaży E-Smoking World, zainwestował Dawid Urban – jeden z założycieli tej marki.

Kategorie