EN

Szczęśliwa dwunastka

Od redakcji
Zazwyczaj we wstępniaku piszę Państwu o jakichś zdarzeniach z przeszłości, grzebiąc w zakurzonych wspomnieniach i dając upust strumieniowi świadomości. Jednak raz w roku – właśnie w numerze wydawanym przed Galą Eurobuild Awards – mam o wiele ambitniejsze zadanie: muszę przewidzieć zdarzenia z najbliższej, choć nadal mglistej przyszłości.

Gdy piszę te słowa, trwają jeszcze wirtualne obrady jurorów, ale gdy Państwo przeczytacie ten tekst – pierwsi z Was wieczorem 27 września, po części oficjalnej Gali – wszystko już będzie jasne: kto zgarnął najwięcej statuetek, kto musi przełknąć gorycz porażki, ile pieniędzy zebrano w ramach akcji charytatywnej, czy wybierając wina, trafiliśmy w tym roku w gust większości, czy kucharze z Hiltona „umieją w dania wegetariańskie”, kto zszedł ostatni z parkietu, no i co założyła na siebie w tym roku szefowa konkurencji…

Na relację z Gali, okraszoną barwnymi zdjęciami i komentarzami laureatów, zapraszam już teraz – wystarczy, że sięgniecie po kolejną, listopadową edycję „Eurobuildu”. Zaś w tym numerze polecam przede wszystkim podsumowanie Eurobuild Awards, łącznie ze szczegółowym omówieniem wyników kategorii Tenant Awards – specjalnie na nasze zlecenie Kantar przebadał ponad 400 firm z 50 obiektów komercyjnych, by wyłonić te nieruchomości i tych zarządców, którzy najlepiej dbają o swoich najemców. O ile nam wiadomo, to jedyne takie badanie rynku w całym regionie CEE! Przeczytacie także kilka ciekawych wywiadów, m.in. z Nicklasem Lindbergiem z Echo Investment, nagrodzonym za Outstanding Contribution to Real Estate, który podsumowuje spędzone w Polsce lata, sporo ciekawych przemyśleń mają także nasze „gwiazdy z okładki” – Georg Blaschke i Martin Erbe z Helaby. Poznacie także opinie innych ekspertów rynkowych (m.in. z Cushman & Wakefield, 7R), polecam Waszej uwadze również redakcyjne analizy poświęcone rynkowi węgierskiemu, doborowi najemców w parkach handlowych oraz wyzwaniom, z jakimi mierzą się twórcy parków miejskich. Mamy też dla Was specjalny dodatek magazynowy, który powstaje we współpracy z największymi graczami w tej dziedzinie – lektura obowiązkowa! Tradycyjnie już numer październikowy trafi na tegoroczne targi Expo Real w Monachium, więc całkiem możliwe, że będziecie go czytać przy kuflu pilsnera i sznyclu z sałatką ziemniaczaną. Uwierzcie mi – to całkiem dobre towarzystwo.

Na kolejne emocje związane z Eurobuild Awards będziemy musieli poczekać jeszcze rok. Ale coś czuję, że trzynasta edycja naszej Gali będzie dla wszystkich niezwykle szczęśliwa. Spotkajmy się zatem na kolejnej Gali!

Kategorie