EN

Nie zapominajmy o sąsiadach!

Od redakcji
Niemal równolegle z majowym wydaniem „Eurobuildu” ukazuje się niezwykła publikacja książkowa, którą chciałbym Państwu zarekomendować – polskie tłumaczenie noweli Borisa Akunina „Adwokat Biesa”

Jej niezwykłość polega głównie na tym, że jest to książka-cegiełka, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz działających w Polsce fundacji wspierających walczącą Ukrainę i wolną Białoruś. Część kosztów wydania zostanie pokryta ze środków zebranych na portalu Zrzutka.pl, a absolutnie wszyscy twórcy dzieła – w tym: autor, grafik, tłumacz, wydawca, redaktor, korektor, twórca layoutu i operator DTP – zrzekli się wynagrodzenia za udział w projekcie, dzięki czemu zdecydowana większość ceny okładkowej trafi do naprawdę potrzebujących. W projekt zaangażowało się wielu współpracowników i przyjaciół „Eurobuildu”, za co jestem im bezgranicznie wdzięczny.

Nie da się nie zauważyć, że jako społeczeństwo uodporniliśmy się już na szokujące zdjęcia z linii frontu i zapomnieliśmy trochę o naszych wschodnich sąsiadach, u których nadal dzieją się rzeczy dramatyczne – od ponad dwóch lat toczy się wojna w Ukrainie, a od prawie czterech reżim białoruski coraz bardziej bezwzględnie terroryzuje swoich obywateli. Nie będę wyliczał, co możemy zrobić we względnie spokojnej i dostatniej Polsce, by choć trochę ulżyć doli naszych braci-Słowian, bo każdy, kto chce, znajdzie wiele możliwości. Ale zachęcę Was do zakupu książki-cegiełki – wspierając to wydawnictwo nie tylko pomagacie przyjaciołom zza wschodniej granicy, ale także przyczyniacie się do upowszechniania treści antyputinowskich i antywojennych, a ponadto zapewniacie sobie znakomitą lekturę na wieczór. Po szczegóły zapraszam na stronę www.adwokatbiesa.pl.

A na stronach „Eurobuildu” jak zwykle sporo do poczytania. Przede wszystkim bierzemy pod lupę sferę telekomunikacyjną w budynkach komercyjnych, bo kto by nie chciał mieć szybkiego i wydajnego Internetu przez całą dobę? Sprawdzamy również, jakimi najemcami biurowców są kliniki medyczne oraz na jakich nowych najemców mogą liczyć wkrótce klienci parków handlowych. Zaglądamy także na największy obecnie w Polsce plac budowy – do realizowanego z rozmachem hubu logistycznego w Kątach Wrocławskich. Ponadto obserwujemy próbę sił między najemcami i wynajmującymi w sektorze PRS – kto lepiej zabezpieczy swoje interesy. Mamy też dla Was relację z niedawnej konferencji inwestycyjnej, zatem proponujemy: jeśli byliście z nami – odnajdźcie się na zdjęciach, a jeśli nie – żałujcie i wpadnijcie na któryś z naszych kolejnych eventów. A jest w czym wybierać!

Majowy „Eurobuild” trafi w Wasze ręce już po długim, majowym weekendzie, ale przecież zawsze możecie sobie przedłużyć wiosenny urlop!

Kategorie