Kameralny biurowiec Monday Development w Poznaniu
Biura i projekty wielofunkcyjne
Biura i projekty wielofunkcyjne
Jak wynika z najnowszego raportu Axi Immo „Rynek biurowy w Krakowie 2025”, rynek zakończył 2025 rok z wysokim poziomem popytu oraz wyraźną polaryzacją pomiędzy centralnymi a niecentralnymi lokalizacjami.
Hotele
Czeski rynek hotelowy ma za sobą bardzo udany 2025 rok, z wyraźnym wzrostem wolumenów transakcji i zainteresowania inwestorów. Jak podaje Cushman & Wakefield, sprzedano 16 hoteli (2,989 pokoi) o łącznej wartości 764 mln euro – to najwyższy roczny wynik w historii rynku.
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Panattoni pozyskało kolejnego najemcę na Dolnym Śląsku. Sellpy, cyfrowa platforma zajmująca się sprzedażą produktów używanych, uruchomi magazyn dystrybucyjny w parku Wrocław Campus 2 zajmujący powierzchnię około 38 tys. mkw.
Biura i projekty wielofunkcyjne
Spółka SB Software przedłużyła umowę najmu w szczecińskim budynku Black Pearl należącym do Idea-Inwest. Firma zajmuje 700 mkw. powierzchni biurowej.
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Windar Renovables uruchamia drugi zakład produkujący wieże do turbin wiatrowych. Firma wynajęła blisko 29 tys. mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej oraz plac składowy o metrażu prawie 41 tys. mkw. w parku CTPark Legnica.
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Geodis, globalny dostawca rozwiązań w zakresie transportu, magazynowania, logistyki i łańcucha dostaw, wynajmie 9,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Prologis Park Teresin.
Wydarzenia
Zdaniem Joanny Sinkiewicz, dyrektorki zarządzającej Accolade w Polsce, na tegorocznych targach MIPIM – wporównaniu z ubiegłym rokiem – widać było wyraźnie więcej rozmów o konkretnych projektach i potencjalnych transakcjach.
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę dla sztucznej inteligencji oraz usług chmurowych napędza rozwój rynku centrów danych w Europie – wynika z raportu CBRE „European Data Centres”. Polska zaczyna odgrywać w tym procesie coraz większą rolę.
Biura i projekty wielofunkcyjne
Firma Sick została nowym najemcą w kompleksie biurowym Campus 160 przy Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Spółka wynajęła ponad 800 mkw. powierzchni biurowej oraz kilkanaście miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Wynajmującym jest Orange Polska.
Rynek inwestycyjny i finansowy
IV kwartał 2025 roku był najmocniejszym okresem dla inwestycji w nieruchomości handlowe w Europie – wynika z raportu „Focus Estate Fund Quarterly Litmus Paper, Q4 2025”. W większości analizowanych rynków odnotowano najwyższą kwartalną aktywność inwestycyjną w całym roku, a sektor handlowy ponownie był jednym z kluczowych motorów rynku nieruchomości komercyjnych.
Biura i projekty wielofunkcyjne
Firma JLL została wyłącznym agentem odpowiadającym za komercjalizację krakowskiego kompleksu biurowego Equal Business Park. Należący do Apollo Rida obiekt to kolejna wyłączność JLL w stolicy Małopolski po K1, Porto Office, The Park Kraków, M65 Meduza i Unity Centre.
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
W realizowanym przez Redkom Development przy ul. Lwowskiej kompleksie handlowym pojawi się kino sieci Cinema City. Będzie to jedno z pierwszych kin w parku handlowym w Polsce.
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Wysoka aktywność najemców oraz drugi najlepszy wynik roczny w historii rynku potwierdzają, że sektor przemysłowo-logistyczny pozostaje jednym z najbardziej odpornych segmentów nieruchomości komercyjnych w Polsce, wynika z raportu „Review. Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych” za IV kwartał 2025 roku od BNP Paribas Real Estate Poland.
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
Sieć klubów fitness Zdrofit otworzyła dwa nowe kluby w stolicy. Placówki należące do Benefit Systems liczą obecnie 294 kluby w całej Polsce, oferując łącznie ponad 420 tys. mkw. powierzchni treningowej.
Powierzchnie magazynowe i produkcyjne
Morska Agencja Gdynia, świadcząca kompleksowe usługi transportowe, wynajęła swoją pierwszą powierzchnię magazynową w okolicach Warszawy. Na lokalizację wybrano centrum logistyczne Hillwood Grodzisk Mazowiecki.
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
Do grona najemców, którzy otworzą swoje placówki w powstającym parku handlowym w Środzie Wielkopolskiej, realizowanym wspólnie przez Refield i RG Leasing, dołączyły marki Martes Sport, Rossmann, Big Star, X-Fitness oraz X-Kids. Łącznie zajmą ponad 3 tys. mkw. powierzchni.
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
W Dęblinie otwarto kompleks handlowy OTO Park Dęblin – ósmy funkcjonujący park handlowy rozwijany w ramach tej marki przez fundusz Falcon Investment Management. Obiekt jest w całości wynajęty.
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
Firma Neinver rozszerzyła współpracę z marką Ochnik. Polski producent galanterii zwiększył powierzchnię zajmowaną w trzech centrach outletowych sieci Factory w Polsce o blisko 1 tys. mkw.
Powierzchnie handlowe i rozrywkowe
Do grona najemców kompleksu handlowo-rozrywkowego w Łodzi dołączył salon Hdrèy – marka luksusowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
Architektura i urbanistyka
Warszawscy radni przyznali 5 mln zł na budowę zielonej Alei Centralnej, czyli pasażu między Dworcem PKP Warszawa Śródmieście a Pałacem Kultury i Nauki. Popularny śródmiejski deptak zyska reprezentacyjny wygląd dzięki m.in. nowej nawierzchni i nasadzeniom zieleni.
Jak wynika z najnowszego raportu Axi Immo „Rynek biurowy w Krakowie 2025”, rynek zakończył 2025 rok z wysokim poziomem popytu oraz wyraźną polaryzacją pomiędzy centralnymi a niecentralnymi lokalizacjami.
Spółka SB Software przedłużyła umowę najmu w szczecińskim budynku Black Pearl należącym do Idea-Inwest. Firma zajmuje 700 mkw. powierzchni biurowej.
Firma Sick została nowym najemcą w kompleksie biurowym Campus 160 przy Alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Spółka wynajęła ponad 800 mkw. powierzchni biurowej oraz kilkanaście miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Wynajmującym jest Orange Polska.
Firma JLL została wyłącznym agentem odpowiadającym za komercjalizację krakowskiego kompleksu biurowego Equal Business Park. Należący do Apollo Rida obiekt to kolejna wyłączność JLL w stolicy Małopolski po K1, Porto Office, The Park Kraków, M65 Meduza i Unity Centre.
Główny najemca budynku Mogilska 43 Office, międzynarodowa firma z sektora przemysłu chemicznego, zdecydował się na przedłużenie najmu na kolejny okres. Biuro firmy zajmuje powierzchnię 5 tys. mkw.
Zakończył się pierwszy etap modernizacji biurowca Alkotás Point w Budapeszcie, należącego do portfela funduszu Torony, zarządzanego przez Gránit Asset Management. Prace objęły modernizację techniczną budynku oraz odnowienie części wspólnych.
Poprawa warunków makroekonomicznych, rosnący popyt i spadająca dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych sprawiają, że budowa biurowca może znów stawać się atrakcyjna dla deweloperów – wskazuje raport CBRE „2026 Poland Real Estate Market Outlook”.
Silny popyt ze strony najemców oraz dobre perspektywy gospodarcze będą w 2026 roku kluczowymi czynnikami kształtującymi rynek biurowy w Polsce – wynika z raportu „Market Outlook 2026” przygotowanego przez CBRE.
Globalna platforma fintechowa Capital.com przedłużyła umowę najmu 3 tys. mkw. powierzchni biurowej na 32. i 33. piętrze warszawskiego biurowca Skyliner do 2032 roku.
Wśród regionalnych rynków biurowych w Rumunii największą powierzchnię wynajęto w Klużu-Napoce, który odpowiadał za około 43 proc. całkowitego wolumenu powierzchni biurowej wynajętej poza stolicą, wynika z danych opublikowanych w raporcie Fortim Trusted Advisors, członka BNP Paribas Real Estate.
Nowy raport Colliers pokazuje wpływ infrastruktury na warszawskie biurowce. Eksperci szacują, że bliskość metra podnosi czynsze nawet o 39 proc. Analiza dowodzi, że metro jest najsilniejszym narzędziem kreowania wartości czynszowej nieruchomości biurowych.
Grupa Dom Development sfinalizowała przedłużenie umowy najmu w budynku Metropolitan Warszawa, jednocześnie decydując się na powiększenie zajmowanej przestrzeni. Po ekspansji biuro firmy będzie obejmowało ponad 4 tys. mkw. powierzchni.
Centrum medyczne Enel-med, kluczowy najemca budynku Green2Day we Wrocławiu, przedłużył umowę najmu i planuje metamorfozę placówki.
Firma Ford Polska przedłużyła do 2031 roku umowę wynajmu blisko 1,2 tys. mkw. powierzchni biurowej w warszawskiej Diunie z portfolio Syrena Real Estate. To jeden z pierwszych najemców służewieckiego kompleksu – firma działa w tej lokalizacji nieprzerwanie od lutego 2008 roku.
W biurowcu West Gate z portfela Globalworth otwarto restaurację Il Tramonto 2.0. To druga wrocławska lokalizacja tej marki. Lokal o powierzchni 370 mkw. mieści się na parterze budynku i posiada bezpośrednie wejście od ulicy.
Według agencji Colliers strukturalny niedobór wysokiej jakości powierzchni będzie w nadchodzącym roku determinował zarówno dynamikę czynszów, jak i siłę negocjacyjną najemców na praskim rynku biurowym.
mBank postanowił przenieść swój największy oddział korporacyjny na Dolnym Śląsku do wrocławskiego biurowca Infinity przy ul. Legnickiej. Biuro banku zajmie blisko 1,3 tys. mkw. na IV piętrze budynku należącej do Avestus Real Estate oraz Alchemy Properties.
Deweloperzy inwestycji Towarowa22 uzyskali pozwolenia na rewitalizację pawilonu Domu Słowa Polskiego i zazielenienie jego najbliższego otoczenia. Dzięki temu poprzemysłowy obszar w centrum Warszawy przejdzie zieloną rewolucję.
Sektor biurowy umacnia dominującą pozycję w strukturze transakcji inwestycyjnych w Polsce. Ograniczona dostępność nowoczesnych powierzchni w najlepszych lokalizacjach przekłada się na wzrost stawek czynszowych, poprawę rentowności aktywów oraz rosnące zainteresowanie inwestorów, podsumowują eksperci z Walter Herz.
Firma Luxiona, dostawca rozwiązań oświetleniowych dla powierzchni komercyjnych, podpisała umowę najmu na 430 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Greenwings Offices w Warszawie. Na wynajętej przestrzeni znajdą się biura polskiego oddziału Luxiony oraz showroom.
Warszawscy radni przyznali 5 mln zł na budowę zielonej Alei Centralnej, czyli pasażu między Dworcem PKP Warszawa Śródmieście a Pałacem Kultury i Nauki ...
Jak wynika z najnowszego raportu Axi Immo „Rynek biurowy w Krakowie 2025”, rynek zakończył 2025 rok z wysokim poziomem popytu oraz wyraźną polaryzacją ...
Dekpol Budownictwo rozszerza swoją działalność na rynek rumuński. W grudniu 2025 roku spółka zawarła umowę z deweloperem na realizację prac projektowy ...
"Eurobuild" gościł dziś w warszawskim hotelu Arche Poloneza na konferencji dotyczącej sytuacji mieszkaniowej uchodźców z Ukrainy. Patronat nad tym wyd ...
Jak pokazuje raport DHL "E-Commerce Trends 2025", dla kupujących online w Europie Środkowej i Wschodniej najbardziej liczy się szybka i elastyczna dos ...
Na terenie centrum handlowego Designer Outlet Sosnowiec uruchomiono instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp. Całość wyprodukowanej energii spożytkuje ...
Podczas otwarcia nowego skrzydła Zeitraum Racławicka w Krakowie mieliśmy okazję porozmawiać z Zdeną Noack, dyrektorką zarządzającą Zeitraum Student Ho ...
Miło nam poinformować, że Kazimierz Krupa, dziennikarz ekonomiczny i analityk rynku kapitałowego, objął stanowisko redaktora naczelnego magazynu „Euro ...
Jak podaje JLL w raporcie „GRUNTowne spojrzenie na rynek nieruchomości”, pięć ostatnich lat to okres bezprecedensowej ewolucji sektora nieruchomości h ...
Czeski rynek hotelowy ma za sobą bardzo udany 2025 rok, z wyraźnym wzrostem wolumenów transakcji i zainteresowania inwestorów. Jak podaje Cushman & Wa ...
Spółka Centralny Port Komunikacyjny i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisały porozumienie regulujące zasady przygotowania, budowy i u ...
Rząd znosi od 28 marca obowiązek noszenia maseczek, poza pewnymi wyjątkami. Nie będzie też wprowadzana izolacja chorych i kwarantanna.
Zespół realizacyjny kolejnego etapu budowy nowego budynku głównego Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego dotarł na Wyspę Króla Jerzeg ...
Uroczysta Gala przyniosła odpowiedź na pytanie – kto zwyciężył w 14. edycji konkursu Eurobuild Awards? Jury i goście zebrani w hotelu Double Tree by H ...
Po dłuższej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę podkastu "Nosem w nos"! W najnowszym odcinku rozmawiamy z Władysławem Grochowskim, szefem i założyc ...
Kończy się przebudowa zabytkowego, pochodzącego z 1868 roku, dworca kolejowego w Oleśnicy. W obiekcie trwają prace wykończeniowe oraz testy systemów i ...
W realizowanym przez Redkom Development przy ul. Lwowskiej kompleksie handlowym pojawi się kino sieci Cinema City. Będzie to jedno z pierwszych kin w ...
Panattoni pozyskało kolejnego najemcę na Dolnym Śląsku. Sellpy, cyfrowa platforma zajmująca się sprzedażą produktów używanych, uruchomi magazyn dystry ...
IV kwartał 2025 roku był najmocniejszym okresem dla inwestycji w nieruchomości handlowe w Europie – wynika z raportu „Focus Estate Fund Quarterly Litm ...
Kraków umacnia swoją pozycję jako jeden z najważniejszych rynków mieszkaniowych dla inwestorów instytucjonalnych w Polsce, wynika z raportu „Kraków – ...
Panattoni BTS i Commercecon wspierają powstawanie drugiego w Polsce ośrodka Fundacji Centaurus, która ratuje m.in. konie przeznaczone do uboju. Dzięki ...
Kamienica Wiedeńska w centrum Poznania, zabytkowy budynek z początku XX wieku, odzyskała nowe życie. Wnętrza nowego food hallu zaprojektowały pracowni ...
Jak wskazuje raport „AI for Future Cities: Water” przygotowany przez ekspertów Arup, sztuczna inteligencja może stać się jednym z kluczowych narzędzi, ...
Niedawno Martin Ohly został powołany na nowo utworzone stanowisko szefa 7R w Niemczech. To dobra okazja, by zapytać, jakie plany ma polski deweloper m ...
Zdaniem Joanny Sinkiewicz, dyrektorki zarządzającej Accolade w Polsce, na tegorocznych targach MIPIM – wporównaniu z ubiegłym rokiem – widać było wyra ...
Dział Landlord Representation firmy Savills został wybrany na wyłącznego agenta ds. wynajmu dwóch budynków biurowych klasy A w Warszawie: Greenwings O ...
Urban Land Institute ogłosił powołanie Simona Durkina na stanowisko dyrektora generalnego ULI Europe. Obejmie on funkcję na początku marca 2026 roku, ...
Przy ul. Powązkowskiej 42 na Żoliborzu zadebiutowało kolejne centrum dentystyczne należące do sieci Medicover Stomatologia. Podobnie jak powstałe wcze ...
Niemiecka firma zarządzająca aktywami KGAL Investment Management utworzy dla swojego funduszu inwestycyjnego KGAL ESPF 5 spółkę joint venture do budow ...
MIPIM 2026. Kapitał odmraża się, ale selekcja się zaostrza
MIPIM 2026. Kapitał odmraża się, ale selekcja się zaostrza
Walter Herz
Po dwóch dniach rozmów i spotkań na MIPIM 2026 w Cannes rynek europejski wysyła wyraźny sygnał: kapitał wraca do procesów inwestycyjnych, ale robi to z większą selektywnością niż p ...
Jedno biuro – różne punkty widzenia
Jedno biuro – różne punkty widzenia
Walter Herz
Malejąca dostępność nowych biur, rosnąca konkurencja o najlepsze lokalizacje przy trwałym przejściu na hybrydowy model pracy sprawia, że polski rynek biurowy wchodzi w nowy etap. F ...
Stabilne fundamenty, nowe impulsy wzrostu
Stabilne fundamenty, nowe impulsy wzrostu
CBRE
Rola Polski i siła naszej gospodarki jest coraz lepiej widoczna na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych. Umocniliśmy pozycję lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a ...